Ухвалили закон про гуманне ставлення до тварин: що думають волонтери Новини

Ухвалили закон про гуманне ставлення до тварин: що думають волонтери

Тиждень тому у Верховній Раді ухвалили законопроєкт №2351.

Документ про гуманне ставлення до тварин розробили за стандартами країн ЄС. 

Що він змінює?

Закон передбачає заборону вбивства тварин для регулювання їхньої чисельності, а також знущання або жорстоке поводження з домашніми та безпритульними тваринами (наприклад, негуманні дресирування або дарування тварин в якості призів).

Вперше в законодавстві України будуть правила утримання тварин сільськогосподарського призначення. Наприклад, їх забороняється експлуатувати в хворому, травмованому, вагітному стані. Заборонено утримувати поруч з місцем, де забивають худобу і зберігають туші. Закон обумовлює правила і норми доступу сільськогосподарських тварин до їжі, води, місця сну, тощо.

Також автори закону пропонують заборонити використовувати тварин в рекламі розваг і громадського харчування, для фотосесій (за винятком зоопарків, дельфінаріїв і цирків), утримувати хижих або рідкісних тварин в неспеціалізованих закладах або будинках.

Законопроєкт передбачає введення відповідальності за контрабанду рідкісних видів тварин або рослин і пропаганду жорстокого поводження з тваринами, а також відновлення практики конфіскації браконьєрських знарядь і незаконно добутої продукції.

Відповідати за дотримання вимог закону про захист тварин від негуманного поводження буде Національна поліція.

Думка волонтерів

Для практичного втілення нового законопроєкту в нас дуже багато чого немає, йдеться у матеріалі gorod.dp.ua. Крім того, за словами волонтерів, документ містить і протиріччя. 

Серед положень закону є заборона на утримання диких тварин вдома – зокрема птахів. Але за останній час чимало поранених та хворих птахів були врятовані зоозахисниками.

"В цілому закон спрямований на захист диких і домашніх тварин, і його ухвалення можна тільки вітати, – вважає зоозахисниця Вероніка Конькова. – Але в ньому є одне спірне положення, що стосується заборони утримувати вдома диких птахів, змій і тварин, занесених до Червоної книги України. Логіку авторів закону можна зрозуміти – вони прагнули припинити експлуатацію таких тварин з комерційними цілями, в тому числі і для фотографування. Але що робити волонтерам, які рятують хворих, поранених птахів?". 

За словами волонтерки, кілька притулків, що є в Україні, рятують великих та рідкісних птахів, але сотні виходжених зооактивістами сорок, ворон, стрижів, сов, лелек там просто не потрібні. Водночас закон забороняє таких тварин присипляти.

"Виникає колізія: утримувати вдома таких птахів вже заборонили, а куди їх дівати не визначили. Цим протиріччям новий закон перекреслить таку можливість порятунку покалічених птахів", – говорить Вероніка Конькова. 

Закон вже підписав голова Верховної Ради. Тепер його має підписати президент.

Поділитися: