Українську літературу прибрали з переліку обов’язкових тестів на ЗНО Новини

Українську літературу прибрали з переліку обов’язкових тестів на ЗНО

У 2021 році комплексний тест з української мови та літератури складатимуть лише ті, хто вступатиме на соціальну чи гуманітарну спеціальність. 

Решта зможе обирати: пройти тестування лише з мови чи з мови та літератури. Нові правила вступу опублікували на сайті Міністерства освіти України.

Це рішення критикували мовний омбудсмен, письменники Тарас Прохасько, Андрій Курков, Ірена Карпа і Юрій Винничук, правозахисники Євген Захаров, історик Сергій Плохій та інші, пише hromadske.ua. Незважаючи на це, нові правила ухвалили.

"Рішення про оновлення переліку сертифікаційних робіт ЗНО в жодному разі не зменшує значущість вивчення української літератури", – йдеться в офіційному коментарі Українського центру оцінювання якості освіти. У ньому пояснюють, що тест з української мови оновили – щоб перевіряти не лише знання мови. Акцент зробили на читанні та аналізі текстів, тобто на навичках, які формуються на уроках української та зарубіжної літератури. Автори тесту спиралися на результати міжнародного дослідження PISA, яке виявило у українських школярів проблеми з рівнем компетентнісного читання.

Поділитися: