В Україні ЛГБТ-пара уклала перший партнерський договір Новини

В Україні ЛГБТ-пара уклала перший партнерський договір

Так свої стосунки скріпили тату-майстриня і кондитерка з Києва. 

Документ, який вони підписали – це альтернатива офіційному шлюбу (за законом України, одностатеві пари не можуть укладати шлюб). 

Цей документ охоплює такі юридичні питання, як розподіл майна після розриву, опіку над дітьми, якщо хтось із пари загинув, а також доступ в реанімацію чи у слідчий ізолятор, якщо там опинилась партнер чи партнерка.

Олеся Соломіна, що уклала зі своєю коханою партнерський договір, не вважає документ ідеальним. Втім, він допоможе їй та партнерці почувати себе більш захищеними, коли офіційний шлюб укласти не виходить. 

– Питання опіки над дітьми – найтонше. Кровна спорідненість в разі пред'явлення прав на дитину, найімовірніше, буде в пріоритеті.

Але тут документ може стати приводом для суду. Також він дає вам право на спільне майно і поділ його в разі розірвання договору. Для дотримання цього пункту важлива довіра. Бо якщо партнер не пред'явить договір при продажі квартири, то угоду проведуть і без нього. Але, якщо ви дізнаєтеся про шахрайство з боку пари, документ допоможе в суді поборотися за власність, – каже Олеся Соломіна. 

– Ми буквально зробили ще один крок в майбутнє. В бік світу, де люди мають рівні права, незалежно від відмінностей, – говорить дівчина. 

У той самий час експерт правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» Андрій Кравчук розповів виданню "Заборона", що запропонований договір, за винятком розділу про майно партнерів, має суто декларативний характер. «Він не спирається на конкретні закони (навіть не згадує про них), і тому є з правової точки зору нікчемним». Ці закони (конкретні статті та положення) мають бути прямо вказані у тексті договору, каже юрист.

Більше про договір можна прочитати в колонці юриста Артема Афяна, який його розробив. А це сайт для ЛГБТ-пар, які хочуть укласти такий самий.

Поділитися: