В Україні ввели карантин вихідного дня: обмеження і пільги для бізнесу Новини

В Україні ввели карантин вихідного дня: обмеження і пільги для бізнесу

Карантин вихідного дня почнеться з 00:00 вже цієї суботи до 00:00 понеділка. Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. 

По суботах та неділях будуть закриті торгівельні центри, кафе, спортзали. Ресторанам радять працювати на виніс. Дозволять продовжити роботу продуктовим магазинам, аптекам, а також громадському транспорту. 

Карантин вихідного дня запровадили на три тижні. 

Також Денис Шмигаль додав: оскільки нові обмеження "неприємні і болючі" для бізнесу, відновлюються та розширюються такі програми підтримки:

‣‎ компенсація частини зарплат працівників у зв'язку з простоєм;

‣‎ програма портфельних гарантій, яка повинна запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту покриватиме держава);

‣‎ можливість застосування механізму визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною. Це зараз обговорюється з Торгово-промисловою палатою;

‣‎ продовження реалізації програми доступних кредитів "5-7-9", яка дозволяє отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Нагадаємо, сьогодні, ще до прийняття нових правил, під ДніпрОДА протестували власники ресторанів та кафе. Вони вимагали або скасувати всі обмеження, які планують ввести, або надати бізнесу пільги.

Поділитися: