Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма Новини

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма

Лекції, кінопоказ, аудіовізуальне шоу, форум та виступи музичних гуртів. Усе це буде доступно онлайн з 10 по 24 жовтня.

У Дніпрі відкриється культурна інституція міжнародного рівня – Центр сучасної культури (DCCC). Центр об'єднає локальні культурні інституції: в історичній будівлі в центрі міста розташуються галереї, студії, художні майстерні, медіалабораторія та інші простори. 

Зараз у будівлі триває ремонт їй більше ста років, і незважаючи на те, що це пам'ятка архітектури, вона була у занедбаному стані, коли тут вирішили відкрити Центр сучасної культури. Відкриття планували на осінь 2020 року. Проте через пандемію та карантин ремонт будівлі сповільнився, тому команда вирішила провести заплановані івенти онлайн.

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма - 1 зображення
Фото: Арсен Дзодзаєв

Що буде?

3D mapping на будівлю, якій більше ста років. Аудіовізуальне шоу, створене Kultura Medialna та компанією Expolight у співпраці з відомим аніматором Микитою Лиськовим та музикантами DZ'OB, покажуть на фасаді Центру сучасної культури. 

Лекції від українських експертів та експерток у сфері культури. Під час лекцій обговорюватимуть роль культури в розвитку міст, мистецтво та активізм в умовах змін, історію створення DCCC та плани на майбутнє. Лекційна програма реалізується разом з UA: ДНІПРО.

Міжнародний форум для кураторів, менеджерів культури та експертів креативно-урбаністичних рухів з України та Європи. За участі європейської мережі культурних центрів Trans Europe Halles.

Кіноперформанс: показ раритетного фільму "Нариси радянського міста" під саундтрек електроакустичного гурту DZ'OB (ми публікували інтерв'ю з лідером гурту про їхню роботу над цим саундтреком). Фільм надано Національним центром Олександра Довженка.

Виступи музичних гуртів, які розвивають та популяризують сучасну локальну музику, а також вже стали відомими далеко за межами Дніпра. Це EBM/synth-pop проєкт Kurs Valüt та крос-жанровий музичний гурт DZ'OB. Реалізується у співпраці з митцівнею Модуль.

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма - 2 зображення
Фестиваль "Конструкція" у 2019 році. Фото: Арсен Дзодзаєв

Де дивитись?

На сторінці події ближче до дати опублікують посилання. Перегляд безкоштовний. Відкриття реалізують за підтримки УКФ.

Яким буде центр після ремонту?

Під одним дахом сконцентрується декілька публічних просторів: галерея, медіа-зона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе. Серед резидентів Центру сучасної культури — ГО "Культура Медіальна", галерея "Артсвіт", художня майстерня Ksi Prostir, "Альянс Франсез" у Дніпрі та Чеський Центр. 

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма - 3 зображення
Візуалізація майбутньої галереї в Центрі сучасної культури

Навіщо Дніпру Центр сучасної культури?

DCCC має стати тим місцем, яке підвищить привабливість Дніпра, сформує міжнародні зв’язки та утримуватиме творчу молодь.

Андрій Палаш, один із ініціаторів створення Центру сучасної культури, пояснює:

Для нас важливо розвивати і підтримувати місцеву сцену, створювати свій сильний культурний продукт, проте ми не обмежуємось локальним контекстом. Центр сучасної культури — це точка взаємодії та співпраці, тому ми запрошуємо також митців та експертів з інших країн. Таким чином ми провокуємо нові ідеї, неочікувані кооперації та проєкти, а також сприяємо постійному обміну досвідом. Ми розвиваємо локальне та діємо глобально.

В DCCC вже встигли провести фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва «Конструкція», міжнародний форум для митців, дослідників та активістів Forum Regionum та міжнародну виставку учасників резиденції SWAP UK/Ukraine — "Порушники будуть виявлені?". 

Більше про те, навіщо Дніпру Центр сучасної культури, організатори розповідали в цьому інтерв'ю.

Відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі: програма - 4 зображення
Виставку учасників резиденції "Порушники будуть виявлені?". Фото: Stage Reporting Agency

Поділитися: