Віртуальний музей Історії

Віртуальний музей

Віртуальний музей — це колекція оцифрованих зображень, аудіофайлів, текстових документів та інших даних історичної, наукової чи культурної цінності, доступних через електронні медіа.
https://www.britannica.com/topic/virtual-museum

Термін пояснює дослідниця музеїв Наталя Михальченко.

20 років тому, щоб зберегти візуальну інформацію про експонати, їх замальовували і створювали аналогові фотоархіви. Пізніше з’явилися цифрові фотографії. Сьогодні мова йде про 3D-моделювання, доповнену реальність і створення складних віртуальних проектів. Наприклад, львівський проект Pinsel.AR.

3D model of the sculpture "St. Anne". #lviv #ukraine #digitalheritage #cultureheritage #3dmodel #3dmodeling #3dsculpt #baroque #baroquesculpture #woodensculpture #render #heritage #renders #texturing #photogrammetry #realitycapture #cultura #zbrush

Publicado por Pinsel.AR en Sábado, 4 de mayo de 2019

Оцифровування музейних колекцій – це світовий тренд. Музейники розуміють, що інформацію про експонати важливо зберігати в різних форматах. Особливо після пожежі в Національному музеї Бразилії, коли було втрачено мільйони цінних предметів.

Існує величезний проект – Google Arts and Cultures, до якого приєдналися сотні музеїв світу. У ньому можна шукати артефакти не лише за музеями, а й за напрямками мистецтва, персоналіями, авторами і т.д. Наприклад, у категорії «Сюрреалізм» ми знаходимо таку серію картин. Її можна роздивитись до найдрібніших деталей і тріщин у фарбі.

У багатьох музеях роблять віртуальні тури. У них не можна детально роздивитися кожен експонат, але можна «прогулятися» залами (тут можна побачити віртуальний тур історичного музею у Дніпрі). Туристу це допомагає визначитися з вибором музею. Обираючи музей за кордоном, я часто дивлюся на сайті, як він виглядає. Часто можу піти туди просто тому, що розпис на стелі сподобався чи мамонта помітила. От хочеться побачити мамонта і все. Але сам тур не можна вважати віртуальним музеєм, це просто частина музейного маркетингу.

Повернемося до власне віртуальних музеїв. Якщо навіть паризький Лувр і нью-йоркський Гуггенхейм виклали свої колекції у відкритий доступ (а вони не страждають від слабкого потоку туристів), то це явно потрібно відвідувачу. 

Імхо, якщо реформа децентралізації змінить порядок фінансування музеїв, дасть їм право самостійно заробляти і розпоряджатися бюджетом, вони підуть цим шляхом набагато швидше. І ми нарешті побачимо колекції музеїв Днепра, у які зараз потрапити складніше, ніж у Капітолій, Рейхстаг і парламент Великобританії. Їх я бачила, а музей самоврядування Дніпра – ні.

Поділитися: