Із залишків "Дніпровської хвилі" зроблять нову скульптуру Новини

Із залишків "Дніпровської хвилі" зроблять нову скульптуру

Над нею працювати художниця Жанна Кадирова.

12-метрову "Дніпровську хвилю", яку зробив митець Ернст Котков і що стояла біля "Метеору", знищили власники території у 2019-му році. Тепер із її залишками працюватиме художниця Жанна Кадирова. Вона створить нову скульптуру "Випаровування. Дніпровська хмара".

Одному із вцілілих фрагментів Жанна Кадирова надасть завершеного вигляду, максимально зберігаючи його оригінальну форму, та підніме у повітря. Це буде мобільна монументальна скульптура, що зможе рухатися містами. 

"Відірвавшись від землі "Дніпровська хмара", мандруватиме Україною та світом, оповідаючи про геніальну роботу Ернеста Коткова. "Хмара", немов хмарне сховище міститиме в собі історію про автора, про його видатний творчий доробок. Переміщення скульптури у просторі стане важливою концептуальною складовою твору", – йдеться в релізі міського Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради. 

Важитиме скульптура 10 тонн. А на її втілення знадобиться щонайменше 4 місяці. 

Жанна Кадирова – українська художниця та скульпторка, створила "Пам'ятник новому пам'ятнику" у Шаргороді. Сконструювала і встановила в Києві об'єкти "Лавки-графіки" (проект "Kiev Fashion Park"). 

Раніше художниця разом із активістами запустила проєкт "Культурний ландшафт". Разом вони збиратимуть пошкоджені мозаїки із різних регіонів України, з яких зроблять одну монументальну скульптуру у столиці. Крім збору та збереження решток зруйнованих мозаїк, у межах проєкту будуть аналізувати причини знищення художніх робіт та шукатимуть шляхи й способи запобігання руйнування.

Поділитися: