Завтра сфера обслуговування має перейти на українську Новини

Завтра сфера обслуговування має перейти на українську

Ці зміни стосуються всіх робітників, що обслуговують споживачів. Чинності набувають окремі норми закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Що змінюється? 

Українською мають заговорити у ресторанах, готелях, кіно, фітнес-залах, розважальних центрах та інших закладах. Це також стосується екскурсоводів, тренерів та вчителів у гуртках та секціях.

Державною повинні бути цінники в крамницях, інтернет-каталоги, сайти онлайн-магазинів, інструкції, технічні характеристики, маркування, квитки, стравописи в ресторанах. А також реклама, комерційні електронні повідомлення та договори.

Чи можна попросити обслуговувати іншою мовою?

Так, можна. Але підприємець не зобов’язаний це робити. Тільки якщо захоче та зможе надати таку додаткову послугу.

Що робити з порушниками?

Скаржитися на них керівникам закладів. Якщо це не спрацює, фіксувати відмову на диктофон або відео, шукати свідків, а потім звертатись до мовного омбудсмена. З липня минулого року цю посаду обіймає український філолог, колишній народний депутат Тарас Кремінь.

Що загрожує порушникам? 

Якщо скарга вмотивована, то закладу оголосять попередження та вимогу усунути порушення впродовж 30 днів. У разі повторного звернення протягом року на заклад може чекати штраф від п'яти до майже семи тисяч гривень. Складає протокол і виписує штраф уповноважений чи його представники.

Поділитися: