Про Олеся Гончара знімають документальний фільм Новини

Про Олеся Гончара знімають документальний фільм

Студенти-філологи досліджуватимуть його життя і творчість у чотирьох містах України.

У Дніпрі почали знімати документальний фільм "Олесь Гончар. Слово як зброя". Перший знімальний день пройшов у музеї-садибі сестри письменника у Дніпрі. Тут він жив з 1945 по 1947 роки. У той час Гончар навчався в університеті, працював над романом "Прапороносці", опублікував кілька новел і повість "Земля гуде".

Проєкт підтримує програма "Культурна столиця"

Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 1 зображення

За сюжетом, студентки й студенти-філологи ДНУ ім. Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов'язаними з Гончаром. Це Дніпро, Харків, Полтава, Київ. Там вони будуть досліджувати подробиці життя і творчості письменника.

"Це як журналістське розслідування: знайти людей, причетних до певних подій. Когось уже нема, хтось іще живий, і мені дуже важливо як режисеру встигнути поспілкуватися з дружиною Олеся Гончара, з онукою Лесею, яка брала участь у Революції на граніті, тому що це теж буде в нашому фільмі. Я думаю, що попереду багато пригод і дуже цікавих зустрічей", – каже режисерка фільму Катерина Стрельченко.

Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 2 зображення

"Я буду досліджувати, яким був Олесь Гончар як письменник та громадський діяч, – каже студентка Анна. – Наша команда буде разом писати есе стосовно його творчості. Моє місто – це Дніпро, інші будуть їхати у Харків, Київ, Полтаву. У Полтаві він жив у бабусі з дідусем, У Києві та Дніпрі – навчався. Все починається у Дніпрі, адже тут він народився".

Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 3 зображення

Зазвичай у документальному кіно є реконструкція, але з поміркованим бюджетом (200 тисяч гривень) розвернутися з реконструкцією не вдасться. Натомість глядач матиме можливість спілкуватись з "душею" Гончара. Як саме, творці фільму поки не розкривають, але до цього залучені актори Театру драми та комедії.

Прем'єру планують на осінь. Повнометражна стрічка (1 година 6 хвилин) міститиме багато інтерв'ю і буде присвячена 30-річчю Незалежності України. Після завершення фільму є задум продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.

Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 4 зображення
Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 5 зображення
Про Олеся Гончара знімають документальний фільм - 6 зображення

Режисерка стрічки Катерина Стрельченко, директорка студії "12-й кадр". Вже відома такими роботами: документальний серіал "Загадки Олександра Поля", фільм про місто "Я люблю тебе, Дніпро", фільм "Вірю, чекаю, молюся" про полонених і зниклих безвісти бійців та епізоди "Іловайськ" та "Піски" з циклу "Лицарі неба" про війну на Донбасі.

Що почитати у Гончара, крім відомого "Собору"?

Топ-3 від викладачки ДНУ і популяризаторки сучасної української літератури Ірини Пасько

1. "Тронка" (1963). Роман у новелах, присвячений мирному життю: проста українська молодь та їхні батьки, пошук себе, перше кохання, а поруч – степи та військовий полігон. Дуже антимілітарна книжка. До речі, на стіні гуртожитку ДНУ є цитата з "Тронки" – робота проєкту "Слово на стіні".

2. "Людина і зброя" (1960).  Своєрідна передісторія трилогії "Прапороносці". Студенти Харківського університету полишають навчання і записуються добровольцями до армії, щоб захистити "спадщину людського духу" і потрапляють у реальність оточення та бойових дій перших місяців війни. За цей роман Гончар отримав Шевченківську премію.

3. Щоденники (3 томи, 1943-1995). Гончар без внутрішньої цензури та чудовий документ епохи.

Поділитися: