Hi-tech у профосвіті Дніпра: майстерні нового рівня, топове обладнання, європейські стандарти

Hi-tech у профосвіті Дніпра: майстерні нового рівня, топове обладнання, європейські стандарти

Практичне навчання на сучасному обладнанні.

Ще досі думаєте, що професійні училища – це старі кабінети та застаріле обладнання? Сучасні профтехи Дніпра – це hi-tech-майстерні, обладнання, як у провідних компаніях та навчання за міжнародними стандартами. Ми поспілкувалися з майстрами виробничого навчання та дізналися, які технології освоюють майбутні сантехніки, якими комбайнами користуються кондитери та на якому обладнанні навчають верстатників. 

Від майстер-класів італійських шефів до професійних печей 

Дніпровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу – один із провідних закладів освіти, що вже понад 10 років готує кваліфікованих кухарів й кондитерів.

"Ми маємо професійні печі для піци, яких немає в інших навчальних закладах міста. А також професійні кухонні машини Kenwood з функцією підігріву, які дозволяють працювати з різними видами тіста, готувати плавлений сир, пасту та соки", – розповідає Ганна Пасько, майстриня виробничого навчання. 

Щоб завжди залишатися в курсі актуальних тенденцій, раз на місяць викладачі центру заглядають "за куліси" найкращих ресторанів Дніпра. Нещодавно відвідали "Бартоломео", де змогли порівняти обладнання та оцінити, які нові технології впроваджуються на професійних кухнях. Завдяки таким екскурсіям викладачі отримують унікальний досвід, який потім передають студентам.

Високий рівень підготовки у закладі профосвіти підтверджують й міжнародні експерти. Наприклад, у рамках спільного проєкту з італійцями, у центр приїжджали професійні шеф-кухарі з майстер-класами і вони були приємно вражені рівнем обладнання. Європейські гості підтвердили, що воно повністю відповідає міжнародним стандартам та дозволяє готувати за сучасними технологіями.

Фото: з власного архіву закладу

Навчальний процес поєднує теоретичні заняття онлайн та практику в офлайн-форматі. Студенти під керівництвом викладачів опановують всі етапи приготування страв – від роботи з тістом до випікання та презентації. Завдяки сучасному обладнанню процес став легшим й швидшим, хоча професія кухаря і досі потребує витривалості.

"Ми даємо студентам не лише знання, а й практичні навички роботи на професійному обладнанні, що дозволяє їм легко адаптуватися до умов реального виробництва та успішно працевлаштуватися".

Навчання за швейцарськими стандартами

Ще один яскравий приклад сучасно обладнаного закладу освіти Дніпровське вище професійне училище будівництва. Тут обладнані майстерні для підготовки фахівців за професіями: "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування", "Електрогазозварник". 

"Наші студенти працюють на європейському обладнанні, отримуючи не лише теоретичні знання, а й практичні навички, які затребувані на ринку праці. У нас є все необхідне для якісної підготовки майбутніх професіоналів", – розповідає Віталій Немировський, майстер виробничого навчання.

Фото: з власного архіву закладу

До прикладу, в закладі освіти є навчально-практичний центр з монтажу санітарно-технічних систем і устаткування. Він був створений у 2016 році у межах українсько-швейцарського проєкту, який впроваджувався за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації та "Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ" за сприяння Міністерства освіти і науки України. 

На даний час проходить третя фаза проєкту, який продовжує системно розширювати освітню пропозицію для закладів професійної освіти України, зокрема — шляхом впровадження практико-орієнтованих програм підвищення кваліфікації для викладачів і майстрів виробничого навчання. 

Партнер проєкту ТОВ "Геберіт Трейдинг" є провідним виробником сантехнічної продукції на європейському ринку.

"Ми отримали і продовжуємо отримувати сучасне сантехнічне обладнання від виконавців проєкту, завдяки якому покращуємо навчальну базу центру для навчання студентів та виконуємо заміну старого обладнання на нове  період виробничого навчання", – зазначає Віталій Немировський.

В училищі будівництва проходять повний цикл навчання: від основ слюсарної справи до встановлення та здачі в експлуатацію сучасних інженерних систем. Вивчають підключення котлів, насосних станцій і можуть одразу після випуску працювати у провідних компаніях, що займаються монтажем та обслуговуванням інженерних мереж.

Фото: з власного архіву закладу

Також у закладі освіти є майстерня електрогазозварників площею понад 216 квадратних метрів. Вона обладнана 14 зварювальними постами, які обладнані інверторами для ручного дугового зварювання, апаратами для напівавтоматичного зварювання в захисних газах, апаратами для аргоно-дугового зварювання неплавким електродом, газозварювальними та газорізальними постами, обладнанням для плазмового різання, а також сучасними верстатами для свердління та заточування.

А ще є слюсарна майстерня, яка займає 162,3 кв. м. Вона обладнана одномісними слюсарними верстаками з лещатами, а також сучасними фрезерними, токарними, вертикально-свердлильними, точильними та іншими верстатами.

"Студенти тут працюють з професійним інструментом. Також у майстерні є наочні матеріали, інструктивні карти та роздатковий матеріал, який допомагає краще засвоїти теоретичні знання".

Фото: з власного архіву закладу

Професійні верстати та цифрові технології 

Професія верстатника змінюється разом із розвитком промисловості і сьогодні фахівці мають вміти працювати на високоточному обладнанні. Саме такої думки дотримується Професійно-технічне училище №2, де створено майстерню верстатників.

Фото: з власного архіву закладу

"У нас з'явилося новітнє обладнання, яке важко знайти в інших навчальних закладах. Це стрічко-пильний верстат Pilous, токарний верстат Vurcon 1500 із системою керування Siemens Sinumerik 828D та фрезерний верстат King Steel LV 855A. Саме на таких працюють на сучасному виробництві", – розповідає Антон Амелін, майстер виробничого навчання.

Перевага цих верстатів – точність, автоматизація та можливість навчання за світовими стандартами. Siemens Sinumerik 828D – це система програмного керування, яка забезпечує високу швидкість обробки деталей і простоту програмування. Завдяки такій практиці випускникам вдається швидко освоювати професію та легко адаптуватися до роботи на підприємствах.

Окрім верстатного навчання, здобувачі профосвіти працюють у комп’ютерному класі з інтерактивною дошкою, що дозволяє вивчати програмування. 

"Сучасні верстати оснащені моніторами і студентам звичніше працювати з цифровими показниками, ніж із механічними шкалами. Це значно підвищує точність та швидкість роботи", – додає Антон Амелін.

Також у ПТУ №2 є курси з підвищення кваліфікації, тренінги та стажування, що допомагають верстатникам освоювати найактуальніші технології.

Окрім майстерні верстатників, у закладі профосвіти також працюють майстерні слюсарів, електрогазозварників, токарів тощо. Усі вони оснащені сучасним обладнанням, що дозволяє навчати за найновішими технологіями.

Завдяки партнерству з великими підприємствами, місто не тільки оснастило майстерню верстатників, а й повністю реконструювало приміщення: оновлено інженерні мережі, покрівлю, укриття, вбиральні та фасади. 

Сучасні технології будівельної майстерності 

Регіональний центр професійно-технічної освіти – один із провідних закладів, що готує майбутніх фахівців у будівельній галузі. Завдяки участі в проєкті "100 майстерень", центр отримав сучасне обладнання, яке значно розширило можливості навчання.  

Фото: з власного архіву закладу

"Ми придбали різні затирочні машини, в тому числі бензинові для затирання великих площ, "жирафи" – це шліфувальні машини для стель і стін, також багато акумуляторного інструменту: міксери, фрезери, пилки. В умовах нестабільного енергопостачання акумуляторний інструмент є дуже ефективним", – розповідає Вікторія Полупан, старший майстер центру.  

Для якісного освоєння професії також доступні бетонозмішувачі, віброрейки, плиткорізи, компресори та столи для розрізання гіпсокартону, шпалер, кахелю, плит утеплення. Сучасні шпателі зі змінними лезами дозволяють легше та швидше працювати зі шпаклівкою, а професійні фарбувальні апарати значно спрощують процес нанесення покриттів. І усім цим здобувачі освіти користуються під час практичних занять.

Здобуті навички відпрацьовують безпосередньо на реальних об’єктах під керівництвом майстрів. Центр співпрацює з будівельними компаніями "АЛЬБАТРОС-19" та "НОВА", які не лише приймають на практику, а й пропонують працевлаштування.  

"Наші студенти вже працюють на об'єктах, виконуючи монтаж гіпсокартону, шпаклювання та фарбування. Наприклад, "НОВА" залучила наших учнів-малярів, а "АЛЬБАТРОС-19" довірив їм монтажні роботи у реабілітаційному центрі", – додає Вікторія Полупан.  

Завдяки сучасному оснащенню та співпраці з роботодавцями, випускники регіонального центру профтехосвіти отримують не лише теоретичні знання, а й практичні навички, які допомагають їм впевнено почуватися у професії та швидко знайти роботу.

Поділитися: