Кам’янське, Дніпро, Жовті Води. Яке з цих міст на 10 з 10?

Кам’янське, Дніпро, Жовті Води. Яке з цих міст на 10 з 10?

Марс на Землі, платна демоверсія метрополітену, найсильніша дівчина світу та власні автобуси

Тест створено до Міжнародного дня міст, який щорічно відзначається 31 жовтня. Спробуємо відгадати, про які міста йдеться в нашому тексті? Ми маємо 8/10. А ви? 

"Марс на Землі" – так кажуть про:

Correct! Wrong!

Правильна відповідь – Кривий Ріг. Через активний видобуток залізної руди в місті все в його окрузі набуває рудого та червоного кольорів. Саме через подібні явища Кривий Ріг називають Марсом на Землі, зазначає Dovidka.

Будівлю Верховної Ради у Києві та Палац металургів у цьому місті проєктував один і той самий архітектор. Про яке місто мова?

Correct! Wrong!

Володимира Заболотній – архітектор, за проєктом якого зведено будівлю, де засідає парламент України та будівлю Палацу культури металургів у місті Кам'янському. Палац був збудований у 1932 році та пережив фашистську окупацію. Німці використали його для показу кінофільмів, казино, проведення агітаційних заходів, на яких містян закликали їхати на роботу до Німеччини, про це пише Sobitie.

Перший залізобетонний міст у світі та найбільший арковий міст у Європі збудували у:

Correct! Wrong!

Мова йде про Мерефо-Херсонський міст у Дніпрі. На час будівництва переправа була найбільшим арковим мостом Європи. Як унікальну інженерну споруду Мерефо-Херсонський залізничний міст занесено до реєстру пам'яток архітектури України, про це детальніше тут.

Це місто довгий час було "засекреченим" та входило до списку сімнадцяти міст, закритих для в'їзду. Мова про:

Correct! Wrong!

Правильна відповідь – Жовті Води. Місто було засекреченим через те, що тут повним ходом йшов видобуток та перероблення уранової руди, повідомляє People.dp.

В якому місті народилась і проживає найсильніша дівчина планети?

Correct! Wrong!

Варвара Акулова – найсильніша дівчина планети народилась у Кривому Розі, зазначає Dovidka. Варя – донька циркового артиста Юрія Акулова. В один рік дівчина стояла на руках, а у два – Варя вже виконувала трюки на висоті без страховки, а потім підняла перші 100 і 300 кілограмів.

Найдовший житловий будинок Дніпропетровщини розташований у:

Correct! Wrong!

Коли будували лівобережну частину цього міста, виникло величезне озеро, біля якого нині люблять відпочивати люди з усієї області. Мова про:

Correct! Wrong!

У 70-х роках минулого століття під час будівництва ж/м "Лівий берег" у Кам'янському виник величезний резервуар із прісною водою. Місцеві називають його Єлизаветівський котлован чи Блакитне озеро. Величезну площу тоді заповнила вода із підземних джерел, про це пише Sobitie.

"Платною демоверсією метрополітену" називають:

Correct! Wrong!

Правильна відповідь – Дніпро. Адже саме тут найкоротша підземка у Європі. Довжина – всього 7,8 км, пише Visitukraine.

Яке місто виготовляло свої автобуси?

Correct! Wrong!

У 1998 році у Кам'янському працював автомобільний завод, який розробив автобус "Дніпро" (дизельний ДАЗ-3220 та карбюраторний ДАЗ-3221). Вони випускалися протягом п'яти років невеликими партіями. За весь час їх виготовили близько ста штук, про це пише Sobitie.

Під час повномасштабної війни це місто прийняло понад 200 тисяч внутрішньопереміщених осіб, мова про:

Correct! Wrong!

Правильна відповідь – Дніпро, повідомляє transparentcities.

Поділитися: