Обіди, дитяча йога, англійська та бот Назар: безкоштовні можливості для переселенців у Дніпрі

Обіди, дитяча йога, англійська та бот Назар: безкоштовні можливості для переселенців у Дніпрі

Розповідаємо, як ними скористатись.

Понад 400 тисяч переселенців обрали Дніпропетровщину другим домом. Місцевий бізнес та громадські організації з початку повномасштабного вторгнення намагаються допомагати внутрішньопереміщеним особам. У цій статті ми зібрали декілька можливостей, якими можна скористатися абсолютно безкоштовно. 

"ЯМаріуполь” – центр допомоги переселенцям

Центр "ЯМаріуполь" пропонує переселенцям гуманітарні набори: продукти, підгузки, дитяче харчування, жіночий одяг. Малят можна залишити на кілька годин у центрі під доглядом няні. Там є простора ігрова кімната. Дітям шкільного віку "ЯМаріуполь" видає канцелярські набори. 

Тут маріупольці можуть прийти на консультацію до психолога – це допомагає оговтатися від пережитого та повернутися до життя. Також отримати послугу юриста – з питань відновлення документів, оформлення заявок про зруйноване майно. Маріупольцям всіляко допомагають у пошуку роботи – для цього у центрі є окремий спеціаліст. Він підкаже, як оформити статус безробітного та виплати. Якщо людина хоче працювати – пропонують курси перенавчання на популярні спеціальності або можливості підвищення кваліфікації. 

А ще працівники "ЯМаріуполь" створили бота Назара, він підшукує вакансії онлайн. За день, пишуть співробітники центру, Назар може надсилати до 50 вакансій. Аби співпрацювати з ботом, потрібно зареєструватися та написати адресу, на якій ви проживали у Маріуполі. 

Допомагають переселенцям і з житлом. У Дніпрі уже є один соціальний гуртожиток для маріупольців. Зараз ремонтуються ще дві будівлі. В них планують поселити 360 родин – перевагу надають сімʼям з дітьми. Проте заявку може подати будь-який переселенець з Маріуполя. 

Творчі посиденьки та дитяча йога – пропозиції від центру "МиРазом" 

Краматорський центр “МиРазом” запрошує малят на дитячу йогу. Приймають туди від 5 років. Заняття проводяться щотижня, вони сприяють розслабленню дітей та кращій концентрації, кажуть організатори. Записатися можна онлайн – потрібно заповнити заявку: вказати імʼя, вік дитини та місто з якого ви переїхали. А вівторками у центрі займаються йогою вже дорослі.  

У "МиРазом" регулярно влаштовують так звані “творчі посиденьки” для дітей від 6 до 10 років. Тема – щоразу різна. Наприклад, минулого тижня малята разом з майстринею з Донецька робили птахів щастя з ниток і картону. З дітьми займається психолог, з проблемами працюють через арттерапію.

"Бабусю, how are you?" курси англійської для літніх людей та ПДР у смартфоні

У Дніпрі літні люди можуть записатися на онлайн-курс англійської мови у "Гончаренко центр". Програму адаптували до сприйняття людей похилого віку. Їм, помітили організатори, потрібно трохи більше часу на адаптацію до мови, аніж тим же студентам. У курсі обіцяють не тільки навчати базових правил, а й запровадити розмовну практику. Взяти участь у програмі можуть люди віком від 60 років. 

Безкоштовно у центрі навчають і правил дорожнього руху. Також – онлайн. В автошколах ця послуга коштує близько 4-5 тисяч гривень, кажуть організатори проєкту. Викладатимуть курс інструктори з досвідом. Заняття першої групи розпочалися 13 листопада. Утім, усі охочі можуть зареєструватися на наступний курс навчання. Обмежень немає – записатися можуть і ті, хто вже водить автомобіль та хоче поновити знання. 

Перше і друге: міськрада пропонує гарячі обіди 

Суп, каша з мʼясом, салат, хліб та чай – такі обіди у Дніпрі можуть отримати усі переселенці. Цей соціальний проєкт міськрада започаткувала у січні цього року. Щодня гарячі страви споживають близько 2 тисяч ВПО. Поїсти можна на правому березі – за адресою вул. Моссаковського, 13-А та на лівому березі Дніпра – на вулиці Семафорна 27. Пункти працюють з 11 до 16. Варто уточнити, що обід можна отримати лише за талоном, який видає управління соцзахисту вашого району.  

Комплект зимового одягу від 0 до 3 років

Дніпровський міський центр соціальних служб пропонує переселенцям отримати дитячий зимовий одяг. У кожному боксі є гумові утеплені чобітки, джинси та спортивні штани, светр, куртка, термобілизна, шарф і шапка. Розміри комплектів коливаються від новонароджених до 3 років. Прийти по одяг можна за адресою соціального центру: вул. Новосільна, 21. Додаткова інформація, наприклад про наявність розміру, за номерами: 056-785-73-60, 067-200-40-62.

Марсова зона – нова екскурсія від планетарію

Безкоштовні екскурсії для переселенців дніпровський планетарій влаштовує з березня 2022 року. За цей час його відвідали 8,5 тисяч внутрішньопереміщених осіб. 

“Нещодавно у планетарії відкрилася марсова зона. Вона унікальна, аналогу в Україні немає. І переселенці також мають можливість потрапити до цієї зони”, – розповіла виконавча директорка планетарію Юлія Прибиткова. 

Записатися на екскурсію переселенці можуть у департаменті гуманітарної політики міськради. Або за телефоном департаменту: +38(098)039-09-49.  Саме там формують групи. В одній такій можуть бути до 50 дітей та дорослих. Екскурсію проводять щочетверга о 10 годині ранку.

Поділитися: