Come wander with me. Виставка Анни Мананкіної — КУСТ
Come wander with me. Виставка Анни Мананкіної

14 Лютого П’ятниця, 19:00

Вхід вільний

Come wander with me. Виставка Анни Мананкіної

Місце: Галерея "Артсвіт".

Анна Мананкіна – міждисциплінарна медіа-художниця з Харкова, працює в області цифрових технологій з відео, звуком, 3D-анімацією, друком з акцентом на постгуманізм і феміністську практику. 

“У цьому проєкті я працювала з темою свободи пересування і почуття безпеки\небезпеки в різних країнах для жінки, яка подорожує одна. Протягом свого дослідження я робила скріншоти маршрутів, якими пересувалася одна ввечері в різних містах: Граці, Відні, Лінці, Римі, Харкові і Києві. 

Під час своєї австрійської резиденції я поїхала у Відень та в Музеї історії мистецтв знайшла портрет Лукреції авторства Лукаса Кранаха І. За сюжетом з античної історії царський син Секст Тарквіній зачарувався красою Лукреції і, погрожуючи зброєю, згвалтував її. Вона розповіла про все своєму чоловіку, після чого вбила себе. В римській історії Лукреція представляла архетипічний зразок жіночої чистоти та доблесті.

Виявилося, що цей жорстокий мотив часто з’являвся в роботах художника. Саме цей мотив підштовхнув мене до дослідження явища звинувачення жертви. Це явище все ще присутнє в сучасному суспільстві та навіть використовується в пост-радянській віктимології. Парадоксально, що в нашій культурі соромно бути не насильником, а жертвою яка пережила насильство.

Питання полягає в тому, наскільки можливе утримання людської поведінки в певних параметрах та чи є кордони соціального контролю, які виключають подібні ситуації в майбутньому. Чи може наше суспільство існувати в безпеці, не створюючи умисних заходів для її підтримки?” – Анна Мананкіна. 

Поділитися: