"Подекуди пейзажі Рейну дуже нагадують рідний Дніпро"

"Подекуди пейзажі Рейну дуже нагадують рідний Дніпро"

Дніпро та Кельн: порівняння.

Німецький Кельн та український Дніпро розділяють понад 2300 кілометрів. Міста мають геть різну історію, ритм життя та культуру. Втім, після початку повномасштабного вторгнення Кельн став одним із нових побратимів Дніпра. Звідти до нас приїздила та продовжує приїздити гуманітарна допомога для шкіл, лікарень, спортивної та комунальної сфер тощо.  

КУСТ поспілкувався з трьома жінками з нашого регіону, які після 24 лютого 2022-го опинились в Кельні. Разом з ними ми шукали, чим міста-побратими відрізняються, а чим – схожі.  

До речі, Кельн четверте за кількістю населення місто Німеччини та третє – за площею. Дніпро теж четверте за чисельністю населення, але шосте за площею. 

36-річна дніпрянка Юлія поїхала з дітьми в Кельн у квітні 2022 року. Там вже місяць перебували її батьки. 

40-річна дніпрянка Катерина у Кельні вже понад рік, сюди її запросили шкільні друзі.

37-річна Інеса родом з міста Апостолове на Дніпропетровщині. Дніпро відвідувала доволі часто. В Кельн поїхала в березні 2022 року, там жила хрещена її дитини.

Ви знаєте, що Кельн – побратим Дніпра?

"Вперше чую", – посміхнулась Юлія.

"Чула, це класно. Тут є великі організації, яка постійно підтримують Дніпро. Автобуси та гуманітарну допомогу передають", – розповідає Інеса.

Дніпровська міська рада затвердила повноцінне та безстрокове партнерство між Кельном та нашим містом у червні 2024-го. А угода про співробітництво була укладена у жовтні 2022-го. 

Загалом після 24 лютого 2022 року до переліку побратимів Дніпра додались одночасно кілька міст: Кельн з Німеччини, Осака з Японії та Амарилло з США. Детальніше читайте в нашому матеріалі "Кельн, Амарилло, Осака та ще понад сім закордонних міст. Навіщо Дніпру побратими серед іноземців?"

Саме на честь німецького міста-побратима у нас перейменували Катеринославський бульвар, який тепер зветься Кельнським. Про принципи перейменувань йдеться в тексті.

Чим Дніпро і Кельн схожі? 

"Велика кількість населення, відчувається вплив промисловості, хоча я зовсім не знаю, чи є вона в Кельні. Індастріал. Багато безхатьків", – каже Юлія.

"Багато у чому. Це великі промислові міста з населенням близько мільйона жителів, розділені річкою. Подекуди пейзажі Рейну дуже нагадують рідний Дніпро", – ділиться Катерина.

Що відмінного між Кельном і Дніпром?

"Парки і сквери розташовані посеред лісів, у Дніпрі такого немає. А ще в Кельні неймовірно багато різних національностей. Іноді думаєш, що ти зараз знаходишся в Стамбулі, а не в Німеччині", – пояснює Юлія.

"Мені не вистачає тут спортивних майданчиків, а у Дніпрі останніми роками цьому приділяють достатньо уваги. Ще люблю Дніпро за його активне вечірнє життя. У Кельні після 19:00 на вулиці можна зустріти тільки поодиноких власників собак", – каже Катерина.

Інеса звернула увагу, що в Дніпрі набагато більше дитячих майданчиків – ледь не в кожному дворі. Кельну цього бракує.

Яка різниця в транспортній системі?

"У Кельні є транспорт, схожий на метро, називається "міські трамваї", але вони ходять під землею. Звичайних трамваїв та тролейбусів немає. Автобуси зупиняються лише на зупинках та за розкладом. А у Дніпрі є трамваї, тролейбуси та маршрутки, в яких можна попросити про зупинку, вони їздять частіше", – каже Інеса.

Інеса додає, що більшість автобусів в Кельні їздять раз на пів години чи годину. Іноді відстають від графіку. Жінка вимушена витрачати близько години на той шлях, який на автівці можна подолати за 15-20 хвилин. Парковки дуже дорогі, тому навіть місцеві часто лишають машини на околицях Кельну та пересуваються громадським транспортом.

Яка різниця в спілкуванні?

"У Кельні емоційніше спілкування, але то у 80 % випадків не німці, а представники інших національностей. У Дніпрі менше емоцій", – розповідає Юлія.

"Коли я приїхала вперше в Кельн, то була приємно здивована, наскільки багато людей, навіть поважного віку, добре розмовляють англійською. Загалом люди на вулицях досить привітні, посміхаються і радо допомагають. Чого не можна сказати про дніпрян", – каже Катерина.

Яке місто гостинніше? 

"На перший погляд, Кельн, але іноді відчувається лицемірство. В Дніпрі люди менш гостині, менше посміхаються, але завжди знаєш, що те, що відображається на їхньому обличчі, то і всередині. У Кельні я не впевнена в цьому", – говорить Юлія.

"У сфері послуг в Дніпрі люди привітніші та гостинніші! У кав'ярні на колесах можуть так обслужити, наче ти клієнт найдорожчого ресторану. А у Кельні я ніяк не звикну, що у кафе та ресторанах немає серветок", – каже Катерина.

Яке місто чистіше? 

"Для мене Дніпро. А у Кельні велика кількість алкоголіків, наркоманів, яких у ніхто не чіпає. Тривожно іноді з дітьми їхати у транспорті або заходити в метро", – каже Юлія.

В якому місті кращі сусіди? 

"Мої сусіди у Кельні ідеальні! Я їх майже не чую й не бачу, ми просто ввічливо вітаємось при зустрічі", – посміхається Катерина.

"Я думаю, що вдома у нас стосунки тепліші. Тут я своїх сусідів знаю, але ми з ними не спілкуємося та одне одному не заважаємо. Якщо буде якесь свято довше за одинадцяту вечора, потрібно написати листа та узгодити з усіма сусідами", – каже Інеса.

Яке місто активніше, а яке – спокійніше?

"Кельн однозначно не можна назвати містом, у якому вирує життя. У Дніпрі всі кудись поспішають, звідусіль лунає музика і вдень, і ввечері. Наше місто однозначно жвавіше", – каже Катерина.

"У середмісті Кельна багато туристів, постійно якісь заходи та свята. В Дніпрі я не помічала стільки подій. І старше покоління однозначно жвавіше, ніж у нас", – каже Інеса.

Яке місто зручніше для життя?

"Яке б не було, але найкраще – рідне. Дніпру лиш трохи не вистачає, щоб стати одним з найкращих міст у Європі", – каже Юлія.

"Мені комфортніше жити у Дніпрі. Мабуть через те, що воно компактніше, усе життя в мене було побудовано в радіусі 30 хвилинної пішої доступності. А зараз у Кельні мені потрібно 30-40 хвилин їхати до центру міста", – каже Катерина.

А яке місто більше подобається? 

"Дніпро – це рідне місто, але Кельн я вже полюбила. Це зовсім різні культури. Наприклад, Кельн – мультинаціональне місто, оскільки ця земля приймає багато іноземців. А в Дніпрі більше зберігається українська культура. І вона мені ближче", – говорить Інеса.

"Не можу сказати, яке місто краще. Коли приїжджаю у Дніпро, в якому прожила усе життя, знаю кожну вуличку чи кав'ярню, куди б не пішла – зустрічаю знайомих. У Кельні відчуваю себе гостею", – каже Катерина.


А вже наприкінці серпня у Кельні пройдуть Дні Дніпра. Це масштабний фестиваль, в межах якого заплановані виставка дніпровського скульптора, виступ відомого на весь світ оркестру "Пори року", вуличний ярмарок з дніпровською культурою, мистецтвом та кухнею. 

Поділитися: