Як обрати студію звукозапису у Дніпрі? — КУСТ
Антон Кістрін

Антон Кістрін

Фронтмен гурту "Кімната Гретхен"

Текст: Ксюша Баскакова Ілюстрації: Даша Дрожевська Фото: Юрій Ботвінов

06.08.2019

Як обрати студію звукозапису у Дніпрі?

Студії звукозапису у Дніпрі – це зазвичай маленькі стартапи зі штатом у дві-три особи, а не Record labels світового масштабу. 

Студії звукозапису та репетиційні бази водночас

З одного боку, зручно записувати альбом там, де проводиш репетиції. З іншого, такі репбази використовують одне і те саме обладнання як для репетицій та концертів, так і для запису треків. Інструменти не можуть бути в ідеальному стані. Таке обладнання коштує дешевше, але це впливає на якість звуку.

Armada Sound

У 2012-2013-х роках Armada Sound була своєрідною Меккою для музикантів. Там жив дух "independent music". Це була і студія, і місце для зустрічей музикантів, і кабінет арт-психотерапії. Свої треки там записували гурти "И друг мой грузовик", "Гражданин Топинамбур", "Тайна Третьей Планеты" і ще багато відомих у той час дніпровських виконавців.

Гурт "Кімната Гретхен" записав тут свій перший англомовний альбом Brand New Brain (2010 р.), пісню до кліпу "Скло" та альбом "Науковий Атеїзм". На студії писали звук, вокал, зводили аранжування. Результатом усі були задоволені: 

Тоді ми грали інді-рок без використання плейбеків та електроніки. На той час ця студія вважалась топовою за співвідношенням ціни та якості. Але у 2016 році альбом "Гравітанці" на Armada Sound довелось переписати: вокальні партії, аранжування, звук. Кінцевий результат був незадовільним. Справа в тому, що цей майданчик підходить для репетицій та запису живої музики, але не електронної. 

Студія має великий вибір гітарних підсилювачів: транзисторні, гібридні, лампові. Вони дають змогу експериментувати зі звучанням. 

Адреса: вулиця Ярослава Мудрого, 68, кіноконцерн "Весна".

Yellow Submarine

Ця студія більш відома як репетиційна база. "Кімната Гретхен" готувалася тут до концертних турів. Цей репетиційний майданчик добре використовувати для тестування живого звуку на велику акустику. 

Як студію звукозапису, Yellow submarine Антон Кістрін використовував для запису пісні гурту "Тримайся ЗА". У підсумку вийшла тверда "4". 

Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 10.

Студії преміум-сегменту

KSRecords

Розташована у приватному будинку у Братському, за 15 км від Дніпра. Студія формату резиденції, сюди артист може заїхати на повний пансіон. Увесь другий поверх обладнаний під студію звукозапису. 

KS Records має великий вибір топових підсилювачів та консолей. Багато інструментів робили на замовлення. Обладнання для звукозапису не здається в оренду. 

Свої треки там записували не тільки музиканти з Дніпра. Зокрема, Epolets пишуть там сингли для нового альбому. 

"Кімната Гретхен" записала на KS Records два нових сингли.

Коли я прийшов туди вперше, довго не міг прийти до тями. Мені здавалося, що я потрапив на знімальний майданчик американського документального фільму про рок-зірок. 

Адреса: вулиця Квітнева, 19, Братське, Дніпропетровська область. 

Бюджетні варіанти

Вдома

Не всі можуть собі дозволити мати в штаті звукорежисера. Технології дозволяють робити якісну музику навіть удома. Можна придбати акустичний поролон або цілу вокальну кімнату. Домашня студія – це дуже крутий досвід саморозвитку для музиканта. Ви дізнаєтеся про купу важливих речей зсередини, наприклад, які потрібні підсилювачі для гітари або як налаштувати звук.

Усе залежить від ваших фінансових ресурсів, бажання плідно працювати,  розвиватися, хисту до технічних штук та вільного часу. 

Останні чотири сингли "Кімната Гретхен" записувала вдома: 

Це був виклик. Ми дізналися, що можемо власними силами робити конкурентоспроможний  продукт. Два з чотирьох треків потрапили до ротації українських FM-станцій.

Налаштування домашньої студії допоможе краще розуміти процес запису та більш ефективно співпрацювати з іншими звукорежисерами на концертах.  

Bazis 

Якщо розбиратися з технічною стороною нема коли, а грошей обмаль, можна звернутися по допомогу до колишнього гітаріста гурту "Натоліч", а зараз фронтмена гурту MY EX I Олеся Степанова, який працює саунд-продюсером та звукорежисером у студії Bazis. Він допомагав записувати альбом дніпровському гурту Vetka та активно співпрацював з Максом Параграфом. Олесь до всього підходить з креативом. Тому, якщо молоді музиканти готові довірити йому власні пісні і будуть згодні з ним співпрацювати, то вийде дуже гарно і відносно недорого у порівнянні з іншими студіями. Як саунд-продюсер він допоможе звести аранжування, проведе мастеринг та заточить пісню під ключ. 

Також у студії Bazis можна проводити репетиції. 

Адреса: вулиця Княгині Ольги, 6-а.

Як обрати студію звукозапису?

1. На сайті студії ознайомтеся з документами та повним переліком обладнання.

2. Якщо у вас достатньо ресурсів, то обирайте студії, які не здають інструменти в оренду. Пам’ятайте, що якість платівок підвищує шанси потрапити на радіостанції. Проте вартість арендованих студійних інструментів, які не здають в прокат, набагато вище, ніж вартість концертних.

3. Якщо у вас обмежений бюджет, то шукайте невелику репетиційну студію. Там можна записати поканально живий звук і потім зробити мінімальне зведення. 

4. Прийдіть до студії та оцініть, чи зможете ви там працювати. Крім фізичних умов (світло, комфортна температура, привітний персонал), зверніть увагу на атмосферу взагалі. Є енергетично мертві приміщення, в яких складно записувати. З першого погляду все може бути добре, але щось непокоїть. Якщо зловили таке відчуття, шукайте далі. Так на початку музичної музичної кар’єри гурт "Кімната Гретхен" викинули на смітник цілий альбом, бо звучання треків було ненасиченим.

5. Перед записом обов’язково потренуйтеся грати на студійних інструментах.

Поділитися: