Секретар міськради пілотує літак. Ось його історія

Секретар міськради пілотує літак. Ось його історія

Нещодавно юрист і секретар Дніпровської міськради Олександр Санжара став блогером. На своєму ютуб-каналі він розповідає про те, у що закоханий з дитинства про літаки та авіацію. Ми розпитали, де і як він вчився керувати літаком.

Перший політ

Олександр Санжара захопився небом ще у дитячому садку. Думав, виросте – піде вчитися на пілота. Але у школі він отримав травму ока – потрапили рогаткою, через це шлях у професійні пілоти закрився.

У 14 років він вступив до військового ліцею і з першого курсу вчився на юриста. "Я любив читати книги і багато говорити. Мені хотілося, щоб моя професія була пов'язана з цим", – розповідає Олександр. Але мрія про небо не полишала його.

Уперше сісти за штурвал (щоправда, віртуальний) вдалося у 2010 році. 

Почав літати на симуляторах. Для охочих спробувати себе в ролі пілота є максимально реалістична програма Microsoft Flight Simulator.

"У мене ніяк не виходило садити літак, тому що я не розумів принципу посадки. Два роки літав на симуляторі, відпрацьовував, дивився маршрутні польоти. В цей же час дуже багато подорожував".

Кермо замість штурвалу

Олександр Санжара разом із сім'єю об'їздив майже всю Європу на машині. Каже, не були тільки в чотирьох країнах: Швеції, Норвегії, Данії та Португалії. Але в таких поїздках є істотний мінус – багато часу витрачається на дорогу. На літаку було б куди швидше і простіше.

"Коли ти розумієш, що за три тижні ти 125 годин провів за кермом, п'ять діб нескінченно кудись їхав, стає трішечки сумно".

Мрії для того, щоб здійснюватися

Знаючи його пристрасть до авіації, у 2015 році знайомі подарували Олександру політ на пілотажному літаку. Щоправда, в якості пасажира. Але через два роки він все ж уперше сів за штурвал.

"Знайомий запросив на маленький аеродром Оріхове. Літали на Як-18Т. Уперше було дуже страшно: літак завівся, все торохкотить. Але коли летиш, усі страхи, всі сумніви йдуть геть. Приходить відчуття повного щастя".

Навчання в авіашколі

У 2018 році Олександр Санжара офіційно записався в авіашколу. Склав теорію, пройшов медкомісію. Каже, авіашкола – недешеве задоволення. Десь 70% від вартості навчання йде тільки на заправку літака паливом.

Мрія здійснилася в жовтні 2019-го – Олександр офіційно отримав пілотське посвідчення. За ці півтора року налітав понад двісті годин. Найдовша дистанція – політ у Словенію, де вчиться дочка. Близько 1600 кілометрів.

"Пілот повинен завжди тримати себе у формі. Якщо три місяці не літав, ти не можеш сам сісти в літак, потрібно взяти з собою іншого пілота. Щоразу після великої перерви ти вчишся наново". Незважаючи на завантаженість, Олександр Санжара намагається літати щотижня.

Чиновник-блогер

Чому ютуб? Щоб розповісти людям більше про авіацію. А ще донести, що це хобі не тільки для мільйонерів. Наприклад, найдешевший літак може коштувати не дорожче машини – близько 11 тисяч євро. Про бюджетні варіанти і про те, чому один і той самий літак може коштувати по-різному, обіцяє розповісти в найближчих випусках на своєму ютуб-каналі.

На каналі поки чотири відео, але у них по 3-5 тисяч переглядів. І закоханих у небо стає все більше. "Три людини вже телефонували, питали телефон льотної школи. Двоє з міськради. Один вже вчиться".

"Запорожець із крилами"

Так Олександр з любов'ю називає дизельний літак, на якому літає – Piper PA-28. Це найпростіша та найпоширеніша модель. На них літає весь світ. Вони порівняно дешеві та безпечні. Працює Piper PA-28 на дизельному паливі, і витрати в нього майже такі, як у машини.

Літак Олександр Санжара орендує, але мріє викупити. А ще – злітати з сім'єю в Америку і Скандинавію.

Де в області політати

Олександр Санжара навчався пілотувати літак в селищі Оріхове, але зараз там немає школи пілотів. Зате вчать на аеродромі Кам'янка (це в селищі Ювілейний) і неподалік від Майського.

Там само можна просто політати на літаку з досвідченим пілотом. Цю ж послугу пропонують в Оріховому та Апостоловому.

Деталі читайте у спеціальній збірці

Тут про польоти на літаку, параплані, повітряній кулі, про стрибки з парашутом у Дніпрі та області. Ми знайшли ціни та попросили порад у досвідчених спортсменів.

Поділитися: