Водії – Діди Морози

Водії – Діди Морози

Як місцеві водії маршруток перетворюють нервову роботу у задоволення.

Ми стикаємося із ними щодня. Передаємо їм гроші за проїзд та просимо зупинити десь "там". Згадайте: кожен бачив водія маршрутки, який, наче Цезар, робить кілька справ одночасно: кермує бусом, рахує купюри, п’є чай, розмовляє телефоном та ще й встигає з’ясовувати стосунки із "пільговиками".

Але і на фоні таких стереотипів все ще залишаються люди, які дивують своїм ставленням і до роботи, і до пасажирів.

Розповідаємо про маршрутників, які перейшли на світлий бік.

Автобусом керує Дід Мороз

Ялинка у вогнях, мішурі та серпантині, поряд Дід Мороз, а над ним вивіска "Левебережный-3 «Караван»". Цей новорічний транспорт не доставить вас до Лапландії, проте прокотить обома берегами Дніпра. Керує 136-им автобусом Юрій Гапоненко. До Нового року він прикрашає  автівку, а сам надягає червону шубу із білою бородою.

"Я так роблю вже 7-8 років. І коли працював на 76-му, і на 124-А. Зараз ось на 136-му. Прикрашав і  "Спринтер", і великий автобус. Мені це подобається, бо люди заходять без настрою, а виходять із посмішкою".

Фото: з особистого архіву Юрія

Водійського стажу в Юрія 15 років. Працювати у громадський транспорт він пішов, як тільки отримав права потрібної категорії. А новорічні перевдягання почалися пізніше, з його донечки. Юрій вбирався у Діда Мороза, бо дуже хотів її потішити. Малій настільки все це подобалось, що чоловік подумав: чому б не зробити щасливішими інших дітей? Придбав новий костюм, бороду та новорічні прикраси для салону машини. А напередодні свят закуповувався солодким.

"Роблю це більше для малих дітей. Нехай вони знають, що є Новий рік, що є Дід Мороз, що є дива. Батьки теж задоволені. Їм у радість, коли  дітям весело", – говорить Юрій. 

Але пасажири є різні. 

"У нас мільйонне місто, всім не догодити. Одні просто заходять і сідають у своїх думках, в навушниках дивляться в телефон. А хтось може нагрубити. Це частіше дорослі та підлітки".

Фото: з особистого архіву Юрія

На роботі до такого креативу поставилися з гумором. Юрій згадує, що колеги спочатку підколювали і жартували. Мовляв, вислужується заради премії. Але ні про які гроші чоловік і не думав. Ба більше, цього року святковий костюм вдягне не лише Юрій, а і його напарник. 

"Раніше напарник лише спостерігав за моїми перевдяганнями. А тепер і сам захотів. Цьогоріч будемо вдвох працювати на рейсі. Один Дід Мороз за кермом, а інший у салоні".

На свята Юрій хоче прикрасити автобус не лише всередині, а й зовні. В салоні, як зазвичай, обіцяє встановити ялинку. А усіх маленьких пасажирів пригощати шоколадками та цукерками. Бо Новий рік без посмішок і добрих справ – не свято, впевнений автобусний Дід Мороз.

На Геловін – відьма, а у Новий рік – Снігуронька  

Охайний салон, чиста машина, добре ставиться до пасажирів і завжди приємно дивує. Так відгукуються у Дніпрі про пані Наталію, яка працює водійкою на 18-му маршруті. Про цю кермувальницю громадського транспорту нам написали одразу кілька людей, тому ми знайшли її та познайомилися. 

Фото: з особистого архіву Наталії

Наталія Силка прямо говорить: свою роботу любить щосили. За освітою вона  кухар-кондитер, але за спеціальністю ні дня не працювала. 

"Закінчила навчання і одразу пішла в декрет. А після вже потрапила на АТП. Спочатку була диспетчеркою", – розповідає Наталія. 

Водити жінку навчив батько. Каже, перший час боялася їздити, нервувала на дорозі, а потім "втягнулася". Тож вирішила відкласти журнали з розкладами маршруток і сісти за кермо. Бо так поєднує приємне з корисним: і транспортом керує, і з людьми багато спілкується.

"Мене питають, чому я на міжміський транспорт не пішла або не стала водити вантажівки. Це ж простіше, аніж маршрутка. А я кажу: а де там люди? З ким мені говорити? З радіо? Свого життя без доріг я вже і не уявляю".

Автівка Наталії. Фото: з особистого архіву Наталії

Наталя любить, коли пасажири налаштовані на розмову. Коли стає нудно, то починає сама розпитувати людей про різне.

"Часто бачу, що людина заходить до салону і сидить вся така сумна. Поговорив із нею, і на зупинці виходить зовсім інший пасажир. Якось їхала маршрутом, і до мене сів чоловік. Питаю: "Чого Ви такий похмурий?". А він усміхнувся і апельсин мені протягнув. Інший хвилин 40 розповідав, як він у гори ходив. А нещодавно я з бабусею однією всю дорогу про котів розмовляла". 

Наталія просто не розуміє водіїв, які за кермом мовчазні.

"Сядеш до такого, а він ані гарного дня не побажає, ані "будь ласка" не скаже. Знаю, що на 107-му маршруті працює чемний хлопець і про нього добре відгукуються. Це ж так просто промовити два слова пасажиру. А у нього потім хороший настрій весь день".

Автівка всередині. Фото: з особистого архіву Наталії

До свят жінка теж готується. На Геловін може одягнутися відьмою, а на Новий рік – Снігуронькою. Ще у школі вона любила організовувати костюмовані вистави, сама писала сценки на Новий рік та Різдво. Цю любов перенесла і на роботу. 

"Є ще пасажири, які дивуються перевдяганням. Хоча за стільки років вже можна було б і звикнути. Головне, щоб люди з хорошим настроєм заходили і виходили. Бо добра у нас зараз так мало".

Наталія вже готуються до Нового Року: прикрасила машину гірляндами, придбала костюм та перуку Снігуроньки.

Наталія в образі Снігуроньки. Фото: Інформатор

Ми зібрали ще кілька історій зразкових водіїв. Хочемо, щоб про них знали більше людей. 

Візьми цукерку

Хороший настрій після поїздок у громадському транспорті буває рідко. З цим вирішив боротися той самий водій 107-ї маршрутки (про нього згадувала Наталія – прим. Авт.). Чоловіка звуть Володимир. І, як у соцмережах розповіли його пасажири, водій не лише поважно ставиться до тих, кого везе, а ще й пригощає дітей солодощами.

Відмінники їдуть безкоштовно

А водій 33-ї маршрутки, ім’я якого нам, на жаль, не вдалося дізнатися, мотивує школярів заробляти хороші оцінки. Якщо у щоденнику показуєш від 10-ти до 12-ти балів – їдеш безкоштовно. Історія цього водія швидко облетіла соцмережі. 

Поділитися: