Які парки на думку мешканців міста мають "європейський вигляд", а які телепортують у часи срср.
Ми дізнались, в яких зелених зонах Дніпра найчастіше гуляють жителі та гості міста, які переваги та недоліки бачать у них та що про стан парків та скверів говорить голова відповідного департаменту міськради.
Це наш текст до Європейського Дня Парків, що відзначається сьогодні.
Що обирають містяни та гості міста?
"Сумую за простими парками Керчі"
18-річна Тетяна, студентка, переїхала в Дніпро у 13 років з Криму
"За час, що тут живу, я вподобала наші парки. Улюбленим є – Шевченка. Він зелений та спокійний. А з Зеленим гаєм я маю найприємніші спогади – мої друзі та перше кохання жили в тому районі.
Та я сумую за простими зеленими зонами Керчі, вони не облагороджені й декорації там з часів срср, однак залишаться рідними зі своїми тополями, акаціями та шестикутною плиткою. Я думаю, багатьом це близько. У таких парках гуляла в дитинстві, коли все здавалося дуже великим…".
"Парк Глоби – то біль"
29-річна Владислава, суші-шефиня
"Зараз у Дніпрі створили багато місць відпочинку. І парки, і сквери – всього вистачає, як на мене. Вони чудові й доглянуті. Але є парки, звісно, які потребують реконструкції.
Я навчалась у Технологічному коледжі, який розташований навпроти парку Лазаря Глоби. Багато вільного часу проводила з друзями там, у ньому проходили і заняття фізкультурою. Але зараз цей парк – біль. Той міст, який сиплеться, занедбаний паркан навколо водойми. Колись чудова ідея – театр на ставку – зараз просто руйнується та йде під воду".
"Зелений гай – це радість Робочої, вулиці Незалежності та проспекту Поля"
35-річна Оксана, банківська працівниця
"Найприємніші спогади – це дитячі з парку Глоби. А так найчастіше буваємо з чоловіком в Зеленому гаю або в парку Шевченка.
Коли опиняєшся в Шевченка, то відчуття ніби потрапив до лісу: спів пташок, тиша… Але стежки/асфальтове покриття в такому собі стані від центрального входу до острова. Також, мабуть, необхідно садити молоді деревця на заміну старим, більше доглядати за землею поміж деревами… А от парк Зелений гай – це радість Робочої, вулиці Незалежності та проспекту Олександра Поля, я так вважаю".
"Скульптура лева – найтепліший спогад з дитинства"
24-Анна, SMM-спеціалістка
"Мій улюблений парк – це парк ім. Шевченка. Ідеальний вид на Дніпро, є місця, де можна поїсти й випити каву та цікаві розваги для дітей. Звідти в мене багато шкільних спогадів про прогулянки. У дитинстві часто ходили туди з бабусею. Скульптура лева завжди привертала увагу, і як раз вона – мій найтепліший спогад. Вважаю, що в Дніпрі всі парки доглянуті, окрім Глоби".
Чи планують реконструкцію парків зараз? Як зелені зони розвиваються під час повномасштабного вторгнення? На ці питання нам відповів директор Департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради Володимир Чорний.
"У Дніпрі багато парків та скверів з цікавою історією"
Департаменту підпорядковуються близько 50 об’єктів благоустрою, серед яких 16 парків, інше – сквери та зелені зони.
"Кожен парк є цікавим, особливим та своєрідним. Звісно, найбільш відомі серед містян – це Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка, Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби, Міський молодіжний парк дозвілля й відпочинку "Новокодацький". Вони є ще і парками-пам’ятками садово-паркового мистецтва. Мають багато місць для відпочинку та ними просто приємно прогулятися".
За словами Володимира Чорного, у парків Шевченка та Глоби дуже багата історія, вони беруть свої витоки створення ще з часів зародження Катеринослава. Обидва були засновані запорізьким осавулом Лазарем Глобою.
Дуже "зеленими" є парк Дружби, парк ім. Писаржевського, парк ім. Богдана Хмельницького, парк Сагайдак, гідропарк Придніпровський та Зелений гай. "Вони цікаві та приємні для прогулянок або сімейного відпочинку", – говорить Володимир Чорний.
З історичної точки зору, за словами директора, достатньо цікавими є Пам’ятка національного значення "Новобогородицька фортеця" та Севастопольський парк, але останній зараз не відвідати через реконструкцію, яка почалась до повномасштабного вторгнення.
Також Володимир Чорний розповідає про сквери нашого міста.
"Деякі з них носять ім’я загиблих захисників України – Олексія Хільського, Максима Семенова та Дмитра Коцюбайла, а це вагомий внесок у сучасну історію України. Ці сквери нові та дуже сучасні, можна навіть сказати, що мають "європейський вигляд"".
Сквер ім. Олексія Хільського розташований на проспекті Слобожанському.
Максима Семенова знаходиться на вулиці Калинова.
Дмитра Коцюбайла – біля буд. Д. Яворницького, 20 в Соборному районі міста.
Також нещодавно в парку Лазаря Глоби висадили дерева як символ пам’яті та вшанування загиблих захисників України.
"Найбільша проблема – парк Глоби"
Володимир розповідає, що за останні роки оновили сквер Прибережний, Зелений гай, парк ім. Писаржевського, Володі Дубініна, сквер Західний та багато інших. Є частина об’єктів, які тимчасово недоступні для відвідування через ремонт. На цих територіях були заплановані та розпочаті роботи з капітального ремонту або реконструкції, але війна внесла свої корективи.
Серед проблемних питань: стан парку імені Лазаря Глоби.
"Він потребує глобальної реконструкції, а це, в свою чергу, великих капіталовкладень та ресурсів. Йдеться навіть про залучення інвестиції. Як всім відомо, Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби готувався до реконструкції, але завадила війна. Тому це питання відтерміновано, чекаємо на закінчення війни", – зазначає директор департаменту парків.
Ось так міг виглядати парк після реконструкції, повідомляє region.dp.ua.
За словами Володимира Чорного, головне завдання на сьогодні – це підтримання парків у належному вигляді та виконання поточних робіт з благоустрою (ремонт та відновлення лавочок, дитячих майданчиків, прибирання та вивіз сміття, утримання зелені тощо).