З маленького зернятка виростає щось велике, зелене та надихаюче

З маленького зернятка виростає щось велике, зелене та надихаюче

Мамця рослин розповідає про "міські джунглі" в своїй квартирі.

До Міжнародного дня захоплення рослинами, що відзначається сьогодні. КУСТ розповідає, навіщо люди вирощують такі сади, що виглядають з їхніх балконів – ніби зовсім не вміщуються в квартирі. 

Відома блогерка Катерина, яка знімає ролики про вирощування рослин, розповідає, як взаємопов’язана відповідальність за рослин та дітей і чи не замінюють вони молодим родинам нащадків. А також, як створити такі джунглі у себе вдома.

Зелений тренд

Міські джунглі або "urban jungle" – це тренд створення зелених просторів в міських осередках, зокрема, в житлових та офісних приміщеннях, закладах громадського харчування. 

Фанати концепції міських джунгів прикрашають кімнати великою кількістю рослин, розміщених у звичайних або підвісних горщиках, що плетуться по стінах та спеціальних сітках. Квіткарі стверджують, що таке оточення сприяє очищенню повітря, знижує рівень стресу та підвищує продуктивність. Крім того, рослини додають природного зеленого кольору до інтер'єру, що створює відчуття зв'язку з природою в міському середовищі.

"Стукнуло 30 років"

33-річна Катерина Галузинська з Вінниці відома в тіктоці та інстаграмі як "Мамця рослин". Вже два роки вона захоплюється стилем "міських джунглів" та вирощує в своїй квартирі сад.

У дитинстві дівчина не любила ані рослини, ані город. Не хотіла йти працювати з землею, коли кликала бабуся. Зневажала квіти на підвіконні, особливо фіалки. Думала, що садівництво – то для пенсіонерів.

"Усе почалось в 2021 році, з того, що я вирішила виростити цибульку на підвіконні. А потім понеслось: проростила мікрозелень, кісточки лайму, різні цитрусові. І так закрутилось, що одного разу я йшла з Сільпо, тримаючи в руках фікус. Це була моя перша рослина", – розповідає Катерина.

На її підвіконні підростають знайомі нам помідори, цибуля, часник, кріп і базилік. Поряд є монстери, кактуси, рідні, фікус, сансевієрії, філодендрони, драцена, епіпремнуми та навіть одна фіалка. 

"Стукнуло 30 років, і потягнуло до землі. Не знаю, чи це вік, чи що, але в цьому є щось магічне", – посміхається Катерина. 

"Я люблю спостерігати за процесом"

"Найбільш я люблю спостерігати за процесом. Люблю вирощувати саме авокадо з кісточки, в прозорих ємностях, коли видно розвиток коріння. Ти бачиш, що кожне авокадо – індивідуальне. І цей процес дуже захоплюючий, коли з маленького зернятка виростає щось велике, зелене та надихаюче", – розповідає Катерина.

Крім того, щоб піклуватись про рослини, дівчина також власноруч створює для них горщики та прикраси.

"І навіть можна реалізувати свої творчі потреби тим, що ти можеш формувати різні рослинки так, як тобі це потрібно, можеш робити з рослин новий дизайн інтер’єру для дому", – захопливо розповідає вона. 

"Мамця рослин"

Родину Катерини складає чоловік, дитина та кіт. Але і рослини дівчина називає своїми дітками, планує почати давати їм імена. 

"З рослинами дійсно як з дітьми. Одні бувають чемні, з ними проблем жодних немає, а є такі, над якими танці з бубнами танцюєш, а все путнього не виходить. Хтось бешкетник, хтось слухняний, але всіх ти дуже любиш", – посміхається дівчина.

Однак захоплення рослинами – це захоплення Катерини, а не всієї її родини.

"Чоловік не забороняє, але каже, що місце в квартирі закінчилось давно", – каже вона.

Дівчина каже, рослини – велика відповідальність, через яку можна перевірити себе та підготуватись до народження дітей. 

"Коли ти кудись їдеш з дому, потрібно, щоб хтось доглянув твої рослинки. Якщо більше ніж на тиждень, то особливо. А якщо на два тижні, то постає питання взагалі скасувати поїздку, бо в колекції можуть бути дорогі рослини та ті, які потребують особливого догляду", – розповідає дівчина.

Дуже корисні й дуже небезпечні

Катерина вважає, що мати сад вдома – це дуже корисно. Повітря стає чистим та зволоженим. Зелений колір заспокоює, як і загалом природа. 

"Я відкрила для себе у порпанні в землі нереальну медитацію, антистрес", – поділилась вона.

Недолік у такого захоплення лише один: "Коли купляєш нову рослину, тебе може понести, ти не встигнеш кліпнути, а у тебе в кімнаті вже джунглі", – посміхнулась вона.

Але дійсно зашкодити вашому добробуту можуть рослини, які будуть отруйні для котика. Найпопулярніші серед них – азалія, дифенбахія, каланхое, цикламен, фікус, молочай, пуансетія, каладіум, філодендрон, амариліс, листя і квіти лілій, хризантем, ірисів, тюльпанів, півоній та конвалій. 

Виростити цілий сад – це ж дорого?

На кожен гаманець знайдуться свої рослини. "Якщо хочеться якихось сортових, екзотики, то звісно це коштує великих грошей. І не лише самі рослини, а й їхнє утримання, хороші добрива, ґрунт, субстрат", – каже дівчина.

Але і з невеликим бюджетом можна створити вдома гарні зелені джунглі, якщо купувати щось маленьке і вирощувати з нього велетня або купувати дешевші рослини. 

@mamcya_roslyn

коли розумієш, що потрібна ще одна кімната😁💘

♬ оригінальний звук - Galina womаn

З чого починати?

Катерина радить починати з простого: ліанок, санцев’єрій та кактусів. В квартирі мають бути ті рослини, які приносять естетичне задоволення людині. 

"У квіткарів є мода, якісь рослинки одного року популярні, іншого року інші. Але мені здається, що краще обирати ті варіанти, що виживуть у вашому домі. Тому що спочатку не знала, які у мене виживуть, і багато "пішли на той світ"", – розповідає Катерина.

Дівчина додає, що перед покупкою рослини варто загуглити, що вона любить і потребує. Якщо у вас квартирі не вдосталь сонця, то не варто купувати паростки, які люблять промінці. Якщо у вас сухе повітря, не варто брати рослини, що потребують вологості більше, ніж 60 %.

"Щоб створити джунглі, потрібно своє бачення, своя майстерність. Можна з будь-яких, навіть найпростіших рослин, створити вдома свої декорації, яким буде багато хто заздрити", – каже дівчина.


Про майстерність створення садів у квартирі навіть існує книга, яку можна знайти в українському перекладі: "Міські джунглі: Або як рослини допомагають нам творити гармонію і стиль" від авторів Іґора Джосіфовіча та Джудіт де Ґраф.

Поділитися: