Коли 5G з’явиться в Україні?
Давно не читали новин про чіпування, апокаліпсис та всесвітні змови? Заварюйте чай, бо ми підготували текст з реакціями українців на новини про запуск інтернету 5G. Бонусом додали роз'яснення експерта ринку телекомунікацій щодо впливу технології на здоров'я людини та майбутнє покращення зв'язку.
В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G. Ініціатором виступив "Vodafone". Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій Михайло Федоров у своїх соцмережах.
"А будуть коментарі, що 5G викликає рак мізків?"
Пам'ятаєте, як ще в далекому 2021 році конспірологи поширювали інформацію про те, що ніби 5G – це чіп, який вводять в організм із вакциною проти COVID-19?
Так от, після новини про тестування мережі деякі українці згадали цю теорію.
Новина про 5G змусила когось замислитись про вплив технології на здоров'я людини. Одна дівчина запитала: "А будуть коментарі, що 5G викликає рак мізків?". І тут понеслась.
"Який сенс того 5G, якщо навіть 4G нормально не працює?"
Деякі користувачі писали про те, що зараз 4G не завжди працює добре. А коли вимикають світло, зв'язок зовсім зникає. А в деяких селах його немає постійно.
Володимир з Дніпра:
"Це допоможе нашим військовим"
Та є люди з позитивним ставленням до змін.
28-річний Арсен з Дніпра працює в інтернет-крамниці та навчається на заочному відділені за спеціальністю кібербезпека.
"Так, звісно інтернет покращиться. Основна перевага 5G не у високій швидкості для пересічного споживача. Найбільша користь – це використання технології у роботі заводів, автоматизації міста та інших промислових рішеннях. Імовірно нове покоління мобільного інтернету також допоможе нашим військовим. Теж хочу спробувати 5G, бо відкритий до всього нового. Також це гарна нагода придбати новий телефон, який підтримуватиме цей стандарт зв'язку".
30-річна Інна з Дніпра, зараз у декретній відпустці, раніше працювала у сфері медицини.
"Я ставлюсь до 5G супер позитивно. Не маю спеціальної освіти, але судячи з того, що прочитала в Вікіпедії про 5G, звичайні користувачі можуть не відчути різницю. А великий вплив технології буде на підприємствах, пов'язаних з ІТ-сферою та навколо неї".
"Станції стільникового зв'язку не завдають шкоди"
Роман Хіміч, експерт ринку телекомунікацій, розповів про переваги 5G та вплив технології на наше здоров'я.
"Поява нових базових станцій зазвичай покращує споживацький досвід, – говорить експерт. Оскільки через це зростає пропускна здатність мережі в населеному пункті. Тобто з появою 5G можна очікувати покращення швидкості передачі даних, стабільність послуги доступу в інтернет".
За словами Романа, базові станції стільникового зв'язку відповідають санітарним нормам і не завдають шкоди здоров'ю. Якщо при їхньому встановленні не допустили помилок, то жодної шкоди не повинно бути.
"До речі, станції, розташовані на даху, випромінюють в різні боки, але не униз, тож для людей в приміщеннях під ними так само немає загрози. Якщо якась базова станція знижує тиск або сприяє відновленню волосяного покрову, треба розглядати це як диво, тобто не штатну ситуацію".
5G вже працює у США, Канаді, Китаї, багатьох країнах Європи, Сходу та деяких країнах Азії. Пілотний запуск 5G в Україні може відбутися вже в 2024 році, але точна дата появи сталого доступу до мережі п'ятого покоління поки не відома.