"Можливо це маленький зухвалий шпигун". А ви "тапаєте" хом’яка? 

"Можливо це маленький зухвалий шпигун". А ви "тапаєте" хом’яка? 

Дніпровський експерт з крипти розповів, чи не небезпечно це. 

Ми впевнені, що ви точно чули про цю гру, а може навіть самі "тапали". "Hamster Combat" – це гра про хом'яка, де люди заробляють віртуальні гроші за клікання по екрану та виконання завдань. Ми дізнались у експерта з крипти, чи дійсно можна швидко та легко отримати віртуальні кошти.

"Я почав майнити крипту!"

Фото: з власного архіву Андрія

31-річний Андрій Макурін працює викладачем у Дніпровській політехніці вже понад 10 років. У 2017 році чоловік захистив кандидатську дисертацію на тему "Бухгалтерський облік і внутрішній аудит витрат..." і почав думати, в якому напрямку йому розвиватися далі. Привернуло увагу Андрія нове хобі його товариша: 

– Я почав майнити крипту!, – сказав друг. 

– А що це? Для чого воно і як це працює?, – запитав Андрій.

Після цього знайомий Андрія надіслав йому багато інформації про крипту, яку викладач почав вивчати. Чоловіка захопила ця сфера: він читав статті, дивився навчальні лекції й невдовзі інвестував перші 100 $ на біржу Binance – Bitcoin Cash, які за рік перетворились на 1500 $. 

"Це наступний рівень розвитку грошей"

Андрій розповідає, що почав вивчати криптовалюту заради науки. Хотів написати роботу, де б описав, як створюється криптовалюта, як надалі її можна використовувати та реалізовувати, про курсові різниці тощо. У 2023 році чоловік захистив докторську дисертацію за цим напрямком: "Розвиток теорії та методології бухгалтерського обліку та контролю операцій з криптовалютами".

"Покоління у 1900 році використовували монети з дорогоцінних або напівдорогоцінних металів. У 1920 році – бумажні гроші. З 1943-го й до 1963 року – продовольчі картки. Покоління X (1963-1983) активно використовують готівку. Покоління Y (1983-2003) – "юзає" електронні гроші. А от покоління Z (з 2003 року) – це покоління цифрових грошей, тобто криптовалюти. Я вважаю, що криптовалюта – це вже наступний рівень розвитку грошей", – говорить Андрій. 

"За два дні прокачав хом'яка до 7 левела"

Нещодавно у мережі завірусився "Hamster Combat" – гра в "хом'яка", у якій можна отримати криптовалюту, лише натискаючи на екран. Новинка не пройшла Андрія, тож чоловік завантажив її собі на телефон і почав "тапати". 

"Десь за два дні я прокачав цього хом'ячка до сьомого левела. Збирав і відкривав певні комбо картки, які дозволяють отримати 5 млн монет тощо". 

Фото: Pinterest

"Тапає" навіть мій 4-річний син"

Головна задача у грі – тапати на зображення хом’яка і заробляти цифрову валюту. Рівень тварини можна прокачувати і тим самим помножувати свій прибуток. Чим більше кліків, тим більше гравець отримує віртуальних монет. 

Фахівець зрозумів, що популярність цієї гри зумовлена двома факторами: перше – це обіцянка швидкого заробітку, бо люди зазвичай хочуть отримати все і відразу. Друге – релакс-ефект від натискання.

"Тапають хом'яка напевно всі, незалежно від віку. Наприклад, ця гра цікава навіть моєму 4-річному сину Макару. Милий головний герой гри, прикольні звукові ефекти – усе це йому дуже подобається".

"Мільйон монет з хом'яка можуть коштувати всього один долар"

А ось чи зможуть отримати "натапану" криптовалюту гравці... 

"Особисто моя думка це теоретично можливо. Оскільки гру досить активно зараз просувають блогери, рекламують телеграм-канали… Людей зацікавили, проте навіщо й для чого не відомо. Як варіант, відвертають увагу  від того, що відбувається у світі", – зазначає Андрій. 

За словами фахівця, повинні спрацювати кілька умов аби люди змогли вивести крипту з гри: по-перше, треба, щоб одна з бірж взяла на себе відповідальність за цю монету і додала в лістинг криптовалют (додавання нової криптовалюти до списку активів, що торгуються на біржі). 

По-друге, треба відкрити відповідний гаманець або прив'язати існуючий до цієї біржі, щоб потім виводити монети. На біржі мільйон монет з хом'яка, можуть коштувати всього один долар. 

"Будь-яка монета повинна бути обмежена у своїй вартості та кількості. Щодо монети хом'яка, то не відомо, чи обмежена вона. Якщо так, теоретично її можна буде в майбутньому обміняти на гроші. А якщо ні, то точно нічого не заробиш". 

Втім, вивести криптовалюту з грі нині неможливо. Проте, "Hamster Combat" це гарне тренування дрібної моторики за рахунок  "тапання" та тренування планування ресурсів. 

"Можливо  "Hamster Combat" – це беззаперечне зло, оскільки фізично гру створили скоріше за все для того, щоб заманити велику кількість людей в цей процес. Навіщо? Це нікому невідомо. Але всі шляхи ведуть до рф.  Тому можливо хом'як – це маленький зухвалий шпигун, який збирає дані українців". 

"Hamster Combat" зареєстрована у РФ та має російський домен. Це можна перевірити через сервіс WHOIS.

Фото: Zn.ua

Поділитися: