20 фільмів, які були зняті у Дніпрі з 2014 по 2023 рік

20 фільмів, які були зняті у Дніпрі з 2014 по 2023 рік

Документальні, художні, короткометражні і повнометражні фільми, серіали та телепередачі.

До Дня міста ми зробили добірку з 20 фільмів, зйомки яких проходили у Дніпрі. Тут є військові документалки, дитяча новорічна короткометражка, підліткові серіали та мелодрами. 

Фільми 2023 року

"Фільм пам’яті. Михайло Кореновський" (2023)

В результаті трагедії 14 січня 2023 року разом з ще 43 людьми загинув відомий український боксер і тренер Михайло Кореновський. Детальніше про нього КУСТу розповіла дружина загиблого, Ольга, у матеріалі ""Я впізнаю свого чоловіка в усьому, що мене оточує". Як живе Ольга Кореновська після загибелі Михайла Кореновського".

У квітні Медіа академія БО "Добро тут" випустила 29-хвилинний фільм зі спогадами рідних та друзів, присвячений пам’яті Михайла. Подивитись можна тут.

Фото: yangoly-sportu.teamukraine.com.ua

"Художник-пророк, гігантська піч, волонтерська ферма і зефірні букети" (2023)

Проєкт "Крафтові мандри" Євгена Синельникова відзняв один випуск у Дніпрі. Суть передачі – знайомство глядачів із талановитими майстрами та їхніми унікальними виробами.

Подивитись годинну серію можна тут.

Фото: Дніпро Крафтовий

"Шлях поколінь" (2023)

Фільм Михайла Ухмана створено на реальних подіях. Розповідається про боротьбу УПА у Другій світовій війні та боротьбу українських збройних Сил проти російських загарбників сьогодні.

"Сюжет фільму переходить з минулого століття у теперішній час, коли українці знову стикаються з ворогом у війні за своє виживання. Молодий українець Назар, предки якого воювали в УПА, вирішує, що це не його війна, і залишається вдома, поки інші йдуть на фронт. Але під час прогулянки лісом Назар лишається ночувати біля однієї з могил загиблого бійця УПА. Боєць відвідує Назара уві сні та сперечається з ним про його рішення не стати на захист своєї країни. Після розмови з повстанцем головний герой звільняється з роботи, кидає вагітну дівчину та їде на війну, адже розуміє, що якщо росіян не прогнати з України, в його ще ненародженої дитини не буде майбутнього", – розповіли творці фільму на сторінці Нового Українського Кіно.

Фільм знімали на Донбасі, Волині та у Києві, а участь у його створенні брали воїни ЗСУ з Дніпропетровщини.

Прем’єра фільму відбудеться 12 жовтня цього року у кінотеатрах Дніпра. А поки що можна подивитись трейлер.

Фото: Шлях поколінь

"Коротка історія великого мартенівського цеху НТЗ" (2023)

Цех був одним з тих індустріальних велетнів лівобережжя Дніпра, який відігравав важливу роль в індустріалізації міста. 

15-хвилинний фільм можна подивитись тут.

Фото: Коротка історія великого мартенівського цеху НТЗ

"Книга історії. Дніпро навіки. Дніпро у віках" (2023)

Телепередача від Дніпро TV про визначні історичні постаті з Дніпропетровщини.

Подивитись можна тут.

Фільми 2022 року

"На Новий рік обіцяють сніг" (2022)

Короткометражний новорічний фільм, відзнятий у Дніпрі. Це розповідь про пригоди хлопчика Сашка, який під Новий рік рятує життя людини. У створенні також брала участь програма "Культурна столиця".

Подивитись 19-хвилинний фільм можна тут.

Фото: На Новий рік обіцяють сніг

"Олесь Гончар. Слово як зброя" (2022)

Документальний фільм Катерини Стрельченко за підтримки програми "Культурна столиця" (так, саме тієї громадської організації, з якої вийшло медіа КУСТ). Фільм розповідає про життя Олеся Терентійовича Гончара, його письменницьку і громадську діяльність, роль в українській культурі та відтворенні Незалежності України.

"Школа геніїв" (2008-2022)

Молодіжний серіал за участі акторів-аматорів, що проходили навчання у студії "ДНЕПР СINEMA". Розкриваються стосунки між українською молоддю. Всі зйомки проходили в Дніпрі.

Подивитись всі 18 сезонів можна тут.

Фото: Школа геніїв

Фільми 2021 року

"Літній театр на воді та розбиті скульптури | Радянський бруталізм у Дніпрі" (2021)

У 2021-2022 роках "Суспільне Чернівці" випускало відео-проєкт "Радянський бруталізм", який охоплював великі та відомі міста України. Один із 25-хвилинних випусків був присвячений місту-мільйоннику Дніпру.

Знайомі вулиці, об’єкти та будівлі з новим поглядом: в чому цінність радянського "культурного брухту", який, здавалося б, ми зустрічаємо на кожному кроці. І не лише це: про проблеми збереження культурної спадщини, яка нищиться бізнесменами та вандалами.

Дивитись можна тут.

Фото: Радянський бруталізм у Дніпрі

"Використовуй свідомо" (2021) та "Як я починав або Маленька історія сортування" (2021)

У своїх короткометражних фільмах режисер Дмитро Рессіджер розповідає про важливість сортування сміття та збереження навколишнього довкілля. Сценарій до "Як я починав або Маленька історія сортування" зайняв головне місце на еко-форумі від Асамблеї культурного обміну України.

5-хвилинний "Використовуй свідомо" розповідає про маму і доньку, які смітили та неправильно користувались пластиком, через що мама захворіла на онкологію.

10-хвилинний "Як я починав або Маленька історія сортування" автобіографічна історія режисера про те, як він прийшов до сортування сміття. Фільм оповитий романтикою, оскільки герої фільму, хлопець та дівчина, знайомляться саме через піклування дівчини про довкілля.

Обидва фільми були відзняті у Дніпрі за підтримки ГО "Асамблея культурного обміну України". На їхній сторінці можна знайти ще багато еко-фільмів, відзнятих у Дніпрі. Подивитись можна тут і тут

Фото: Використовуй свідомо

Фільми 2020 року

"Печнік 0637697703" (2020)

Розважальний 11-хвилинний докуменальний фільм про "Печніка", який залишив більше тисячі своїх графіті на різних будівлях Дніпра. Хто він? Навіщо це робив? У фільмі ви побачите інтерв’ю з тим самим Печніком.

Дивитись можна тут.

Фото: Печнік 0637697703

""ІГРЕНЬ" – фільм про каральну психіатрію в Дніпрі" (2020)

"Суспільне Дніпро" у 2020 році зняли 14-хвилинний фільм про каральну психотерапію у Дніпрі, яку застосовували до політв’язнів та інших, неугодних партії людей. Пацієнти цих "психіатричних лікарень" навіть не вважали лікарнями заклади, де їх утримували та примусово "лікували" антирадянські погляди.

Подивитись можна тут.

Фото: Суспільне Дніпро

"Я люблю тебе, Дніпро" (2020-2021)

Документальний з елементами хореографії фільм Катерини Стрельченко, створений на грант від програми "Культурна столиця".

Ось тут можна переглянути.

"Загадки Олександра Поля" (2020)

Документальний серіал Катерини Стрельченко про Олександра Поля, якому зобов’язана своїм існуванням українська індустрія сталі. 15 років він присвятив вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведення їхнього промислового значення. Олександр став першою почесною людиною Катеринослава.

Подивитись серіал можна тут.

Фото: Олександр Поль

"Проти течії" (Водоворот, Вир) (2020)

Гостросюжетна мелодрама, яка знімалась у Дніпрі. Міла влаштовується прес-секретарем до місцевого яхт-клубу. Один із Калініних, власник яхт-клубу Руслан, два роки тому втратив кохану дружину Анжеліку. Нещасний випадок на яхті остаточно підриває імідж компанії. Мілу чекає важке завдання: не лише врятувати репутацію бізнесу, а й розплутати клубок сімейних таємниць, а також розібратися у подіях тієї ночі, коли загинула Анжеліка Калініна. 

Переглянути можна тут.

Фото: Проти течії

Фільми 2019 року

"Dnipro Region" (2019)

Документальна стрічка Євгена Тітаренка про головні досягнення Дніпропетровської області та її пам’ятки за 46 хвилин. Це фільм-візитівка регіону.

Фільм можна переглянути тут.

"Праведники" (2019)

Документальний фільм Євгена Тітаренка про Праведників народів світу – жителів Дніпропетровщини, які у роки Другої світової війни рятували євреїв від загибелі.

25-хвилинний фільм можна подивитись тут.

Фото: Праведники

Фільми 2018 року

"Шляхами героїв" (2018)

Документальний фільм Євгена Тітаренка про трансформацію дітей з Дніпра протягом одного дня, про світогляд старшокласників, їхнє ставлення до подій сьогодення та про те, як на це вплинула екскурсія. 

27-хвилинний фільм можна подивитись тут.

Фільми 2017 року

"Дніпро – форпост України" (2017)

Фільм режисера Євгена Тітаренка розкриває всі аспекти жахливої ​​російсько-української війни, яка почалася у 2014 році і триває досі. Фільм має особливість – він панорамний, у форматі 360°, і його бажано дивитись у VR-окулярах. Також існує англомовна версія «Dnipro — outpost of Ukraine». Відзнято для для Музею АТО в Дніпрі.

Подивитись можна тут.

Фото: Дніпро – форпост України

Фільми 2014-2015 року

"Під електричними хмарами" (2015)

Фільм, який разом знімали Україна, Польща та росія. Частина зйомок проходила в Одесі, Дніпрі та Харкові. У виробництві фільму брали участь українські актори Віра Климовецька, Ігор Мирошниченко, Вікторія Варлей, оператор Сергій Михальчук та продюсер Єгор Олесов та українська компанія Лінкед Філмз за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

Фільм розділений на 7 частин, 7 різних історій, пов’язаних загальним сенсом – те, як люди з різних поколінь по-різному сприймають одні й ті ж речі. І при тому, що фільм створено за участі українських митців, його створення наскрізь пронизано ідеями російського імперіалізму.

Тому рішення про те, подивитись цей фільм заради краєвидів рідного міста чи не витрачати час на російське кіно – за вами.

"Битва за Дніпро" (2014)

Це документальний багатосерійний фільм Андрія Нестеренка про події у Дніпропетровську протягом півроку після сепаратистських виступів і російської агресії 2014.

Перша частина тут, а друга тут.

Поради від читачів

Людські мости: Захищати та жити (2023)

П’ятисерійний документальний фільм про надважливу роль психологів у процесі повернення людей, травмованих війною, до повноцінного життя. Стрічку створено OKO production (Дніпро, Україна) за підтримки БФ ТАПС і TAPS International. Режисер Катерина Леонова.

Першу серію можна знайти тут.

Поділитися: