Як створили "Джаз на даху Менори"

Як створили "Джаз на даху Менори"

Напередодні закриття сезону ми поспілкувалися з організатором, киянином Антоном Винарчиком, про те, звідки взялась ідея проводити "Джаз на даху Менори", про місце, музику та про людей, які закохались у джаз цього літа.

Протягом літнього сезону 2019 року на арт-даху "Менори" виступав квартет Руслана Єгорова та інші джазові виконавці. Можна було почути пісні Френка Сінатри, Діна Мартіна, Майкла Бубле. Вхідний квиток коштував 200-300 гривень.

Організатор "Джазу на даху Менори" Антон Винарчик
Антон Винарчик

Про народження ідеї

Ще студентом я організовував культурні заходи. Кілька років займався продажем смичкових і духових інструментів. 

На початку 2018 року став допомагати організовувати концерти джазу та класики в Києві, в тому числі на даху ЦУМу. Під час різдвяного туру квартету Руслана Єгорова ми були з концертом у Дніпрі. Повна зала, біс, вдячна публіка і овації наштовхнули мене на ідею, що це місто готове до цілого сезону джазу. Після довгих переговорів з місцевими я зрозумів: на їхній погляд, тут можливо провести не більше 2-4 концертів за весь сезон. Я з цим був кардинально не згоден!

Про команду

Моя команда – це лише музиканти. Всі промо, домовленості, рекламна стратегія – плід моїх безсонних ночей, моя реалізація і технічні завдання підрядникам. Підрядники – це частіше за все друзі, а інколи незнайомі компанії, з якими ми теж на одній хвилі.

У майбутньому планую знайти однодумців, які допомагатимуть в організації заходів.

Музиканти на даху Менори

Про місце проведення

У мене було кілька варіантів локації, але саме з адміністрацією "Менори" нам вдалося знайти спільні цілі та домовитись про партнерські умови співпраці. Наразі є задумки з іншими цікавими локаціями, але поки це лише проєкт, тому збережу таємницю.

Про аудиторію

У нашій публіці дуже важко визначити математичну моду. Це і безтурботна молодь, і зрілі люди невисокого статку, і люди добре забезпечені. Багато гостей приходить за атмосферою, а не на якусь конкретну програму.

Насправді, з усіх організаторів на цій локації у нас єдиних є відкрита сторінка в соцмережах. Ми постійно отримуємо повідомлення та дзвінки з подякою за якісну організацію і прекрасних музикантів.

Погодні умови були одним з основних та постійних ризиків: усі наші музиканти з інших міст, тому можливості приймати рішення про перенесення концерту день у день не було. А ще ризикованим було те, що ми запустили програми джазу, не дуже відомі пересічному слухачеві (наприклад, босанова). Було незрозуміло, чи публіка взагалі прийде на некласичний американський джаз.

Слухачки "Джазу на даху Менори"

Натомість, коли сформувалась публіка, яка відвідувала всі наші концерти, нам було ну дуже приємно! Спеціально для них ми завжди влаштовували фотосесії з музикантами.

Вже зараз я можу сказати однозначно: Дніпро любить джаз! 

Про музикантів

Більшість запрошених музикантів – мої хороші знайомі або друзі. Тому труднощі виникали лише через те, що всі вони живуть не у Дніпрі.

Однозначно квартет Руслана Єгорова в різних варіаціях складу став родзинкою "Джазу на даху Менори". Постійно, окрім самого Руслана, виступали контрабасист Микола Кістеньов та барабанщик Павло Галицький. У складі квартету з'являлися саксофоніст, гітарист, трубач. 

Особливу увагу публіки завжди викликають Руслан та запрошений трубач Денніс Аду.

Трубач Денніс Аду грає на даху Менори
Денніс Аду

В цілому, дніпровський слухач музикантам більше ніж сподобався. Я підозрюю, що у них взаємна любов, правда, поки дещо стримана. Гості концертів у Дніпрі трохи відрізняються за поведінкою від умовного "середнього" слухача в Україні. Дніпряни рідко вигукують з місця в кінці програми, але дуже часто підходять до сцени особисто подякувати музикантам за концерт.

Про плани на майбутнє

Якщо говорити про джаз, то ми перевиконали план на літній сезон. Організували додатковий концерт улюбленої програми публіки, а ще спробували зовсім новий формат, який народився вже під час сезону. Це був "Вечірній джаз" – кращі хіти джазу, світло гірлянд, захід сонця… Хіба щось може бути краще, та ще й в компанії близьких під келих вина?

Були плани на інші заходи з якісними музикантами, але реалізувати їх вдалося лише на 20-30 відсотків. Чекайте ще більше цікавих сезонів у майбутньому!

Поділитися: