Дніпро будуть відмивати від написів, оголошень і реклами наркотиків. Як?

Дніпро будуть відмивати від написів, оголошень і реклами наркотиків. Як?

Гроші на техніку зберуть, продаючи квіти з Голландії.

Уже пів року в Києві працює проєкт "Києве, мий": водою і піскострумом вони відмивають арки, підземні переходи та інші громадські місця. Натхненні досвідом киян, dnipro.design сьогодні запускають "Мий Дніпро".

Поки хочуть зосередитися на фасадах будівель. З червня dnipro.design тестує різні способи очищення фасадів від фарби. Мета номер один – боротися з рекламою наркотиків, яка вкрила вже все місто. В цілому ж автори проєкту хочуть зробити стіни міста чистішими – і таким чином підвищити його культурний рівень.

Хто фінансує?

Проєкт робити не міськрада, а просто небайдужі городяни, тому фінансування – не з бюджету. Як і "Києве, мий", дніпровський проєкт підтримуватимуть жителі міста.

Перший етап – збір грошей на техніку.

dnipro.design разом з РRoector, Біржею благодійності "ДоброДій" і квіткової мережею "Цветоптторг" влаштують благодійну барахолку. 10 і 11 грудня на семи локаціях міста або через телеграм-бот можна буде купити квітковий бокс за ціною вдвічі нижче ринкової: від 200 до 500 гривень. Для цієї барахолки організували спеціальний авіарейс із Голландії. На його борту – 1000 сукулентів, хризантем, троянд, каланхое, кипарисовиків та орхідей.

Адреси, де можна купити квіти – за посиланням.

Організатори планують зібрати 300 тисяч гривень. На ці гроші куплять три мийки високого тиску Karcher: дві електричні і одну автономну.

‣ Автономна машина буде найпотужніша: тиск води 360 бар.
‣ Дві електричні зможуть забезпечити підключення до різних мереж: 380 вольт і 220 вольт.
‣ Машини будуть витрачати приблизно один кубометр води за годину.

Яка технологія?

На напис наносять хімічний розчин, потім змивають водою під високим тиском. Почнуть із тих покриттів, яким це не зашкодить: камінь, цегла, граніт, кахельна плитка. З фарбованих фасадів змивати написи не можна: вода під тиском змиє основне покриття. Такі фасади потрібно тільки фарбувати наново.

Поки технологію ще тестують, і для кожного покриття шукають найбільш дбайливий спосіб очищення.

У проекті "Мій Дніпро" будуть змивати рекламу наркотиків, оголошення, розклеєні в недозволених місцях, написи "Тут був Коля" і теги (імена та автографи) вуличних художників. Великі стрітарт-роботи змивати не планують.

Мити місто почнуть зі шкіл і житлових кварталів.

Проект "Мий Дніпро" очистить усе місто?

Ні, але автори проєкту напишуть рекомендації для тих, хто хоче сам очистити свій магазин або будинок.

Власник будь-якої будівлі зможе орендувати мийку в однієї з міських фірм (це коштує 600-800 грн на добу), купити потрібний розчинник і, дотримуючись рекомендацій, очистити свій фасад.

У проєкту три основні мети:

1. Скласти інструкцію.

2. Залучити якомога більше людей в процес прибирання свого міста.

3. Сформувати кілька волонтерських команд для миття в різних точках міста.

До весняної відлиги автори будуть працювати над інструкцією.

Навіщо залучати людей? Мити стіни це робота міськради

Не зовсім так. За фасадом повинен стежити власник будівлі: це прописано в правилах благоустрою міста Дніпро.

Як ще боротися з рекламою наркотиків?

Якщо просто змивати написи, магазини все одно будуть працювати. Ніхто не заважає їм знову написати свої теги на стінах. Тому телеграм-канали, через які продають наркотики, потрібно блокувати. dnipro.design роблять це через @stopdrugsbot.

"Як на мене, коли людина три рази стикнеться з рекламою магазинів, що не працюють, вона стане ігнорувати цей канал продажу", говорить Макс Гольдін.

Поділитися: