Інкубатор культурних стартапів: Платформа ТЮ навчить, як отримати грант на ідею

Інкубатор культурних стартапів: Платформа ТЮ навчить, як отримати грант на ідею

Як не лишитися голодним художником лише через те, що не вмієш працювати з документами?

Уже 25 жовтня у Дніпрі почнеться курс-інтенсив "Інкубатор культурних стартапів". Команда маріупольської "Платформи ТЮ" на власному досвіді пояснить, як правильно оформлювати заявки на гранти та де шукати можливості для своїх культурних проєктів.

Проєкт підтримує програма "Культурна столиця"

Що таке "Платформа ТЮ" ?

"Платформа ТЮ" – це культурна інституція в Маріуполі. Вона започаткувала перші у своєму місті арт-резиденції – "Zmist" і "Деком". Команда платформи запросила на свої заходи понад сотню музикантів і художників. Зараз "Платформа ТЮ" починає ще одну серію арт-резиденцій із залученням молоді "Стереологія". А з січня 2021 року на базі платформи діє арт-кластер "Ось" – проєкт для підлітків та молоді, яка хоче працювати у креативних індустріях.

"6 років тому ми працювали в зовсім різних сферах та не знали про гранти нічого. Сьогодні "Платформа ТЮ" – це найбільший незалежний культурний простір східної України, і функціонуємо ми саме завдяки грантовій підтримці. У нас близько двадцяти власних проєктів, мільйони залучених гривень, купа важливих партнерств, стала спільнота та бездоганна репутація. Тепер це наша гордість, а шість років тому ми не відрізняли бюджет проєкту від заявки. Нас ніхто не вчив грантовому менеджменту: все, що ми знаємо, було результатом власних спроб та помилок, купи набитих шишок та безсонних ночей" – розповідає керівниця "Платформи ТЮ" Діана Берг.

На фото засновниця Платформи ТЮ Діана Берг на фоні стіни
Засновниця Платформи ТЮ Діана Берг

Серед донорів, з якими працювала платформа – USAID, National Endowment for Democracy, British Council, House of Europe, Black Sea Trust Foundation, Goethe Institute, Creative Europe, Український Культурний Фонд, фонд "Відродження", Посольство Королівства Нідерланди в Україні. "Але ще більше тих донорів, до яких ми подавались і не пройшли – невдачі та відмови теж є важливою частиною розвитку," – говорить Діана. 

Тепер команда готова поділитися своїм досвідом з дніпрянами.

Перш ніж запустити "Інкубатор культурних стартапів", засновники платформи допомогли Дніпру з дуже складним завданням: оформити заявку на участь  у конкурсі за звання Великої культурної столиці України. Це конкурс, який проводить Український культурний фонд. Минулого року переміг Маріуполь, а в цьому році у фаворитах – Дніпро. 

У нас найбільше балів від експертів УКФ, тому у Дніпра є всі шанси отримати почесний статус у 2022 році. 

"За написанням заявки ховається купа нервів, цифр, праці та безсонних ночей. Чому саме ми писали цю заявку? Адже у Дніпрі величезна кількість організацій та професіоналів у сфері культури? Мабуть, тому, що у місті мало хто працює з грантовим фінансуванням на міжнародному рівні. У Дніпрі добре вміють залучати кошти з локальних спільнот, регіональних джерел та бізнесу, в цьому культурна спільнота Дніпра може бути прикладом для всієї України. А ось у співпраці з міжннародними чи державними фондами місту потрібна підтримка".

Чого навчатимуть в "Інкубаторі культурних стартапів"?

Перш за все – писати грантові заявки. Учасникам запропонують конкурси від різних інституцій, куди вони зможуть податися одразу після інтенсиву.  

"Онлайн-курсів про гранти повно. Але ніхто не дає лайфхаки та не розповідає про моду на теми проєктів. Про те, що робити, якщо у вас ГО живе на одні гранти, і раптом у вас період невдач, а оренду треба платити. Про те, як не з’їхати з глузду з нашими податковими законами і зробити все чисто і прозоро".

Програма складатиметься з трьох офлайн-модулів і трьох вебінарів. Старт – 25 жовтня.

На курсі викладатиме команда "Платформи ТЮ" – креативна директорка Діана Берг, фінансова менеджерка Ірина Березнева, проєктний менеджер Олександр Сосновський, а також запрошені експерти по профільних темах. 

Кому це буде цікаво? 

Навички подання проєктів на грантові конкурси стануть у пригоді менеджерам сфери культури, працівникам комунальних підприємств, організаторам культурних подій, громадським організаціям, креативному бізнесу, який працює над втіленням суспільно важливих проєктів, активістам і громадським діячам, усім, хто прагне реалізовувати свої творчі ідеї. 

Курс безкоштовний – і теж завдяки грантовій підтримці. Організатори подали "Інкубатор культурних стартапів" на грант від "Культурної столиці" – і виграли.

Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/YsTsC22XMBboFQtK7. Набір учасників проходить до 20 жовтня.

Членкиня команди Платформи ТЮ сидить в офісі на кріслі
Іра з "Платформи ТЮ"
Повна команда Платформи ТЮ на фоні офісу на вулиці
Команда платформи ТЮ

Поділитися: