Лікування чи сторіс

Лікування чи сторіс

Хто і для чого йде на прийом до стоматолога-блогера?

Рома Рожко – зірковий стоматолог. На його сторінці @dr_robodent в інстаграмі майже 50 тисяч підписників, які красиво конвертуються в клієнтів (Upd. У 2021 році вже 98 тисяч). З Києва і навіть з-за кордону на прийом у Дніпро до нього прилітають Дзідзьо, Бахар Набієва, Давид Дубницький, але є частина людей, які ніколи не підуть лікувати зуби до інстаграм-лікаря.

– Я маю вигляд молодого хлопця, але мені тридцятка в цьому році. У мене досвід роботи стоматологом більше десяти років, – це Рома в черговий раз пояснює комусь, що він не просто вайнер, який закінчив курси стоматолога.

Сидячи з лікарем у Bartolomeo Best River Resort на фестивалі блогерів, ми зрозуміли, навіщо він робить багато невластивих лікарям речей.

У який момент знадобився Інстаграм

– Це придумали мої клієнти. Я довго взагалі не сидів у жодній соціальній мережі, і самі клієнти постійно говорили: "Слухай, ти такий класний фахівець, у тебе буде багато підписників, ти цікавий, веселий". Спочатку все не дуже виходило, але деякі з моїх клієнтів були зіркові (тенісистки сестри Кіченок, Бахар Набієва), і я став, крім інших клієнтів, викладати в інстаграм їх. "Зірковий стоматолог" на цьому швидко почали акцентувати увагу, і я подумав, що якщо це такий тригер, то потрібно його розвивати. Я перейменувався в зіркового лікаря.

Ти просив популярних людей робити з тобою Сторіс?

– Спочатку просив. Але зараз я став якимись понтами для людей, які до мене приходять. Деякі записуються на прийом, але беруть чисто профілактичні послуги, типу чищення зубів, щоб сфоткатися.

– Ти найпопулярніший стоматолог у Дніпрі тільки завдяки зірковим клієнтам в інстаграмі?

– Ні, завдяки сервісу. Сервіс наше все. У мене в кабінеті є вініловий програвач. Ти знаєш ще стоматолога з вініловим програвачем?

Стоматолог Рома Рожко знайшов цей вініловий програвач на аукціоні

– Ти єдиний. Людям він подобається? У тебе був пост про "японця" 1978 року.

– Так, знайшов на аукціоні класний програвач. Людям подобається цікавий інтер'єр. У мене в стоматологічному кабінеті стоїть театральний прожектор 1962 року народження, сам відреставрував і поставив на станину. Коли приходять клієнти, жартую, що це спеціальна лампа для відбілювання. Ти мій робочий халат бачила?

– Яскравий такий?

– У роботах весь, різнокольоровий. У мене на всіх халатах зображені космос, зірки, планети.

Клієнти знаходять за стікерами в телеграмі

– Правда, що у тебе є свої стікери в телеграмі?

– Так, деякі пацієнти приходять завдяки тому, що їм їхні друзі скинули прикольні стікери. Вони подивилися і сказали: "Нічого собі, у стоматолога є свої стікери!". Ці дрібниці зараз мають максимальну вагу.

– Прийом зоряного стоматолога дорожчий, ніж прийом звичайного?

– Ціна зростає незалежно від популярності. Я не задирав планку, тому що став популярним і маю коштувати дорожче. Просто у мене стало більше клієнтів. Я підвищую ціну просто тому, що не можу всіх прийняти, а баланс потрібно тримати.

– Блогерство не відволікає тебе від стоматології?

– Я роблю пости іноді раз на два місяці. Мені не потрібно для цього себе долати. У мене є дизайнер, який може обробити фото, є людина, яка намалювала стікери. Але особисто мого часу більше пішло на те, щоб зробити себе фахівцем. Ось на це пішли роки. Так, я витратив якісь зусилля, щоб розібратися в інстаграмі, але це була конкурентна гонка. Якби я цього не зробив мене б обійшли. Це був життєво важливий вчинок.

– Чому ти впевнений, що все це потрібно? У наш час мало бути класним фахівцем?

– Так, ще треба дарувати людям емоції. У мене дорослі відчувають себе як діти. Ми можемо лікуватися під важкий метал. До мене приходять серйозні мужики накачані, які просять увімкнути дитячі пісеньки, згадати дитинство. Приходять дівчатка такі в бантах, прикольні. Просять увімкнути їм шансон. Максимальна клієнтоорієнтованість – ось у чому фішка. Багато людей недооцінюють це.

– Але диплом у тебе все ж таки є?

– Дехто думає, що я просто вклав бабки в стоматологію і ходжу піарюсь, але це не так. Я реально біля верстата стою. Стоматолог працює днями і ночами. Якщо людина – фахівець, вона багато працює. Оскільки це приватна індустрія, то і затримуєшся, і раніше приходиш. Ось ми зараз закінчимо, я зайду в інстаграм і почну відповідати клієнтам. Люди, які мене тут побачили, хочуть стати моїми клієнтами.

– У тебе сімейний бізнес?

– Так, до речі, я за спадкоємність, це дуже добре. Ми з мамою працюємо разом у приватній клініці Robodent. До цього була державна, була інтернатура.

– Тобі траплялися люди, які вважають, що стоматолог повинен якщо і посміхатися, то робити це однією бровою і щоб було непомітно?

– Так, але це не мої клієнти. Вони до мене не прийдуть.

– Які твої?

– Усі люди, яким імпонують цей образ і сервіс. Золота молодь з різнокольоровими волоссям, цікава така. Іноді приходять і серйозні дуже дядьки. Ти точно їх знаєш, але я не можу називати імена. А взагалі я ось зараз думаю… Так, є втрати клієнтів. Але це ніщо в порівнянні з приростом.

Поділитися: