13 місць у Дніпрі, де можна виступити зі стендапом, концертом чи провести виставку

13 місць у Дніпрі, де можна виступити зі стендапом, концертом чи провести виставку

Там можна безкоштовно (або ні) організувати свій захід. 

Ми знайшли приміщення для проведення ваших театральних вистав, настільних ігор, тімбілдингів, тренінгів, фестивалів, сімейних свят, показів мод, вечірніх балів та всього, що тільки можна уявити.

Зберігайте собі корисну добірку від КУСТа.  

DCCC

Dnipro Center for Contemporary Culture – центр, який пропагує сучасне мистецтво, організовує виставки, концерти, резиденції, фестивалі та майстер-класи для жителів і гостей міста. Центр надає майданчики для виступів та простори, де можна демонструвати роботи та знаходити підтримку своєї творчості.

Наприклад, минулого року Олена Місюра була на резиденції молодих митців, де їй з колегами вдалося створити невелику попап виставку та друкований зін з роботами та мистецькими висловлюваннями про рефлексію на резиденції. 

"Для мене DCCC – єдина інституція у Дніпрі, яка має реальний стосунок до сучасної культури. Така собі мистецька оаза", – каже Олена. 

Зін – це невеликий тираж самвидаву.

Для виставки дівчина зробила невелику інтерактивну інсталяцію та два постери під назвою "Текстура міста". Це дослідження вуличної реклами Дніпра. 

"У ньому я фіксую друковані оголошення, що існують в просторі міста, аби дізнатися основні меседжі, які пропонуються жителям. Це спроба поміркувати над тим, чи є друкована реклама збагачувальною текстурою, що додає нові нашарування до наративу міста, чи це переважно тимчасові елементи, які сприяють розвитку одноразової культури", – каже Олена.

Паралельно з мистецькою програмою команда Dnipro Center for Contemporary Culture займається безкоштовною неформальною освітою та іншими проєктами.

Центр відкритий для митців-початківців та дружній до них. Щоб виступити, достатньо просто написати на сторінку DCCC у соцмережах. 

Адреса: Крутогірний узвіз, 21А.

Фото: DCCC, виставка Олени.

Будинок на Троїцькій

Творчий простір, де проходять свята, тематичні вечори, виставки, лекції, майстер-класи, стендапи, музичні вечірки, фестивалі, дискусії та театральні вистави. Простіше кажучи, для будь-якого виду мистецтва тут знайдуть місце.

Гурт "May Day", який виконує музику в жанрі поп-року, класичного брітіш панку з елементами екстрим вокалу, неодноразово проводили свої концерти у Будинку на Троїцькій. 

"Ми завжди були раді співпраці з організаторами. Все проходило у дружній та теплій атмосфері. Альбом, над яким ми зараз працюємо, також хотіли б представити на заході в Будинку на Троїцькій", – розповіли музиканти. 

Скільки прийде людей на концерт – завжди загадка для гурту. Передбачити щось важко, оскільки часто квитки розкуповують за 2-3 години до заходу.

Ціна за івент-холл становить 1300 гривень на годину, оплата за апаратуру рахується окремо. За малі зали доведеться віддати 750 гривень, а за виступ на даху – 1000.

"Зазвичай кожен захід ми розраховуємо індивідуально", – кажуть у Будинку на Троїцькій.

Адреса: Троїцька площа, 5А.

МахноПАБ

Щотижня тут проводять переважно музичні заходи, які полюбляють рокери. У закладі можна добре поїсти м’яса та інших гуляйпільських смаколиків (дерунів за місцевим рецептом, наприклад), випити пива, скуштувати коктейлі. Стримана андерграундна атмосфера приваблює поціновувачів нецензурованого мистецтва. Паб працює лише з україномовними гуртами.

"Ми не надаємо майданчик гуртам і виконавцям, які роблять російськомовний контент, кавери на гурти й виконавців країни-агресора", – йдеться на сторінці закладу.

У пабі можуть виступати гурти будь-яких жанрів, але найбільшу популярність майданчик має серед року і метал виконавців або кавер-паті. 

"Але маємо в багажі й поетичні вечори, реп-концерти, акустичні виступи", – додали в Махно.

Панки зі Slice of story, про яких ми писали раніше, розповідають, що на свої виступи збирають 100-120 людей. Музиканти мають змогу отримати 70 % виторгу за свій виступ. Інші 30 % відходять клубу за його роботу.

"Розташування нормальне, атмосфера свободи й розслаблення. Дух рок-н-ролу присутній. Прикольні написи та й Батько Махно красивий на стіні", – каже соліст гурту Олег.

Умови виступу чітко окреслити неможливо, оскільки до кожного заходу в Махно ставляться як до особливого. Зараз проводять багато благодійних концертів, де про оплату не йдеться. 

"Забивати дату краще за місяць, а то і раніше. Нині робиться багато концертів, вже займають дати на літо", – кажуть в пабі.

Адреса: вулиця Магдебурзького права, 4а.

Невідомий Петровський

Арткафе для поціновувачів джазу, блюзу та кіно. Тут бувають навіть театральні вистави. Афіша подій місяця закріплена у першому повідомленні на їхній сторінці, щоб ви могли обрати собі захід до смаку. 

Митці нічого не сплачують за оренду залу.

"Зараз в основному у нас проходять благодійні концерти, вся сума від входу йде на потреби захисників", – йдеться на сторінці закладу.

Вони радять музикантам планувати свої виступи за місяць.

"Кому ми точно не надамо майданчик, так це тим, хто досі виконує пісні російських виконавців і має неоднозначну позицію", – додають в "Невідомому Петровському".

Тут можна спробувати піцу, млинці, м'ясні закуски та міцні напої: настоянки, класичні пивні та ексклюзивні коктейлі. 

Адреса: вулиця Січеславська Набережна, 15А.

Фото: з соцмереж закладу

FIRST WAVE

Піца-бар, де проходять вечірки, виступи та благодійні концерти. Тут легко можна поєднати гру за мотивами Гаррі Поттера з поїданням запеченої кукурудзи або випити інжирний коктейль під час перегляду стендапу.

Музикант Кирило вперше обрав для виступу FIRST WAVE випадково, але згодом їхній попрок гурт "Shard" почав виступати в закладі регулярно. Їм сподобалась атмосфера, зала, команда закладу. 

"Для виступу в акустиці – це ідеальний варіант", – розповідає Кирило.

Про події можна дізнатись зі сторінки, заходи не регулярні. Загалом заклад підходить для спокійних івентів, які не потребують обладнання. Можливість виступити власники FIRST WAVE надають безкоштовно всім, чия творчість їм сподобається. 

"Зазвичай ми граємо благодійні концерти, проте іноді глядачі дякують донатами саме нам. І люди, і персонал після концерту кажуть про свої приємні враження, тому для фідбеку цього більш ніж достатньо", – додає Кирило.

Щоб домовитись про організацію заходу, час та умови достатньо просто написати на сторінку закладу.

Адреса: вулиця Короленка, 3a.

Фото: гурт "Shard" на виступі в FIRST WAVE

"Десь тут"

Творчий простір для цікавих івентів. Тут проходять театральні вистави, вечори музики та поезії, квартирники, стендапи, розмовні клуби, творчі майстерні, концерти і… шоу мікромагії. 

Простір не можна орендувати. Кожну подію власники закладу створюють з митцями разом як спільний проєкт.

"Головним критерієм для виступу є створення подій, які несуть в собі розвиток культури в місті, а молодим виконавцям та митцям дають можливість знайти свого глядача", – розповіли нам у "Десь тут".

Максим Журавель – ілюзіоніст, який представляє в просторі свої магічні програми. Локацію обирає через гарні стосунки з організаторами простору, які гарно комунікують між собою та працюють злагоджено.

"Всі рази вдалося зібрати солд-аут і це дуже добре, оскільки кожний із цих виступів був спрямований на підтримку ЗСУ", – каже фокусник.

Разом з власниками простору він намагався створити щось так, що ілюзіоністи до них ще не робили у Дніпрі.

"Наприклад, "Велике шоу мікромагії", яке відбулося наприкінці лютого цього року. Це взагалі новий формат виступу, в якому всі присутні могли побачити виступ на відстані витягнутої руки, чи простіше кажучи – великим планом", – розповідає чарівник.

Разом з командою "Культурні сили України" творчий простір бере участь у втіленні культурних проєктів на деокупованих територіях.

Адреса: Мономаха, 4.

Фото: Максим Журавель на виступі в "Десь тут"

Dnipro Art Stage (колишній Телетеатр)

Зараз колишній Телетеатр перетворюють на сучасний мультифункціональний артпростір, де проходитимуть виставки, презентації, кінопокази, майстер-класи, фестивалі, благодійні заходи.

"Це різні види мистецтва, які зустрічаються на одному майданчику. І театр, і музика, і поезія, і образотворче мистецтво, і різного виду шоу-програми", – розповів нам керівник "ДніпроАртСтейдж".

Тут є професійна студія звукозапису та можливості для розробки дизайн-проєктів та артоб’єктів. Оренда приміщення коштує 4 000 гривень або можна домовитись на 50 % від касового збору.

Гліб Кротов, актор-драматург, співзасновник "Театральної лабораторії брехні", проводить у закладі читку п’єс сучасних українських драматургів. Особливість його проєкту в тому, що до нього може долучитись будь-хто, хто подасть заявку. Таким чином звичайні глядачі можуть спробувати себе в ролі акторів.

"Ми обрали це місце, тому що це театральний простір. Ми займаємося популяризацією сучасної драматургії, це важливо. Тому мені треба, щоб сучасна драматургія була представлена в нашому місті, і тут дають для цього умови", – каже Гліб. Зал, говорить він, зазвичай повний.

З 1 по 30 квітня в "ДніпроАртСтейдж" відбудеться фестиваль актуального українського мистецтва для молодих дніпровських митців та їхніх творчих проєктів. 

Фестиваль почнеться з воркшопу для архітекторів та дизайнерів, де учасники протягом всього місяця будуть працювати над проєктом під керівництвом куратора. Відкриття та презентація експозиції відбудеться 30 квітня.

З 8 по 14 квітня можна буде завітати на літературний майданчик, з 15 по 21 квітня – на музичний, а з 22 по 28 – на театральний. Впродовж майже всього місяця, тобто з 8 по 28 квітня буде доступна локація АРТ-сквот "Третя весна" для створення інсталяцій. Все супроводжуватиметься онлайн-трансляцією.

Наприкінці фестивалю команди митців у кожній з п’яти локацій матимуть можливість виграти 2 500, 5 000, 6000 гривень залежно від проєкту. Глядацьке голосування та визначення переможця глядацьких симпатій відбудеться з 30 квітня по 30 червня.

Онлайн-реєстрація проходить з 25 березня по 5 квітня.

Адреса: Крутогорний узвіз, 9.

4.5.0 BAR

Бар, в якому можна поїсти сирне фондю під стендап, з’їсти устрицю під час поетично-музичного вечора, поспілкуватись у розмовному клубі з келихом глінтвейну, відпочити на концерті, пограти в ігри та провести презентацію.

І – що найцікавіше – майданчик надають безкоштовно. Вхід для глядачів – за квитки чи донати.

"Все, що може бути цікавим, доречним в даній локації та в межах закону. Вихідними перевага надається розважальним івентам", – розповідає Ольга, керівниця та співвласниця закладу. 

Взяти участь може будь-хто, хто "має достатньо енергії, бажання та досвіду, щоб збирати навколо себе творчу молодь". Вже близько 5 років в барі регулярно проходять стендапи "Світло наприкінці тижня". 

"Ми зі свого боку інформаційно підтримуємо всіх митців на своїх сторінках у соцмережі", – каже Ольга.

Коміки дуже задоволені активною авдиторією бару, яка завжди дає фідбек.

"Цікаве розсаджування, зручна для нашого формату перевірка матеріалу. Розташовані в центрі міста, що теж добре", – кажуть коміки зі "Світло наприкінці тижня".

Адреса: Магдебурзького права, 4А.

Gogol Hub

Простір-коворкінг в бізнес-центрі для виступів та заходів. Організатори пропонують дві зали на 50 та на 70 гостей.

Велика зала розташована на цокольному поверсі. Там є сцена, яка підходить для виступів, концертів, стендапів, лекцій, семінарів, тренінгів та презентацій. Обидві зали можна використовувати також для виставок, дитячих днів народження, корпоративів, гучних сімейних свят, майстер-класів. У кожному приміщенні є проєктор, екран, фліпчарт, звукова система, колонки по периметру, wi-fi та вода. 

"Часто орендують два приміщення. Одну залу для офіційної частини, а другу для кава-брейку, обіду або фуршету", – розповідають у закладі. 

"Gogol Hub" також надає послуги кейтерингу, оскільки має власну кухню та кондитерський цех.

Менша зала коштує 650 гривень на годину, більша – 750. Мінімальний час оренди 3 години. Для бронювання необхідна 50 % передплата.

Афішу публічних заходів можна знайти на їхній сторінці в соцмережах.

Адреса: вулиця Гоголя, 26.

Фото: з соцмереж закладу

Будинок мистецтв

Творчий простір, де проходять концерти, кінопокази, виставки та івенти з етнічною атмосферою.

Ціну за участь визначають для кожного митця індивідуально, залежно від його потреб.

Тетяна Дзекунова проводить в Будинку мистецтв виставки своїх акварельних картин. Полюбляє цей майданчик через те, що тут часто відбуваються міжнародні, всеукраїнські або просто міські виставки, а колектив завжди ратує за популяризацію українського мистецтва.

"Картини не повинні припадати пилом, вони мають нести енергетику художника людям. Будинок мистецтв дає мені таку можливість", – каже Тетяна.

Адреса: вулиця Філософська, 23.

Фото: виставка Тетяни Дзекунової в Будинку мистецтв.

Гончарна Майстерня Горбаня

Всупереч тому, що це гончарна, тут проводяться концерти, екскурсії, майстер-класи та фотосесії.

Оренда зали або саду коштує 1500 гривень на годину. Але якщо це виставка мистецтва, благодійний концерт чи щось на кшталт, ціну знижуватимуть.

Адреса: Сорочинський, 6.

BEYOND

Ресторан-бар, де проходять концерти, виставки, покази мод. Обмежень у видах творчості майданчик не має.

Мають дві локації: зимову та літню – на даху. Сцену можуть поставити будь-де.

Ціна залежить від локації, пори року та дня тижня. Факторів багато.

"Ви пропонуєте подію, ми сідаємо та обговорюємо всі нюанси", – каже керівник закладу.

Адреса: проспект Дмитра Яворницького, 22.

Фото: з соцмереж закладу

Spalah

Це паті-бар, що розвиває локальну електронну культуру, проводить вечірки, фестивалі та опен-ейри. Організатори  співпрацюють з багатьма митцями нашої країни, не лише з Дніпра. Тут проводять мініконцерти, виставки, вечірки, читання, кінопокази, комбіновані івенти та фестивалі, частина програми яких проходить на подвір’ї.

Надають простір лише виконавцям, що відповідають концепції закладу і віддають мінімум 40 % виторгу на ЗСУ. З митців грошей за оренду не беруть.

Оскільки їхня сторінка в інстаграмі закрита для загального доступу, можна слідкувати за кав’ярнею, яка розташована на першому поверсі.

Для проведення свого заходу в закладі звертайтесь на сторінку керівника в телеграмі: @mr_shpakinsberg.

Адреса: вулиця Грушевського, 10.

Фото: з соцмереж закладу

Поділитися:

Ще за темою