"Дрібка чилу в кожен дім". Як banned society просувають культуру чилу за допомогою музики

"Дрібка чилу в кожен дім". Як banned society просувають культуру чилу за допомогою музики

banned society – єдиний гурт у Дніпрі, який грає чил-хоп. Ми поспілкувалися з Дімою та Олею, щоб дізнатися більше про їхній стиль життя.

Що таке чил?

"Чилити" означає "насолоджуватися моментом", "розслаблятися", "бути собою та отримувати задоволення від життя". Сленгове слово "chill" прийшло до нас із англійської мови. Звідти ж – і chill-out-музика, яка з'явилася у лондонських барах на початку 90-х.

Хороші варіанти для чилу є в телеграм-каналі КУСТа "Выходи гулять"

Як ви прийшли до цього руху?

Діма: Я думаю, ми успадкували цей спосіб життя від західної неформальної культури. Я дивився фільми про серферів, скейтерів, наприклад, "Королі Догтауна". Було видно, що там типи більш розслаблені та щасливі, ніж ті люди, яких я бачив, коли був маленьким у Дніпрі. Ми копіювали весь цей рух: каталися на скейтах, малювали графіті, потім усе це перетекло у музло.

Виступ banned society на BeZVIZ-2019

Оля: А я не з реперської двіжухи прийшла, а саме з лаунжу та чилауту. Ми представники тієї частини музичного ринку, яка виросла з розслабленої електроніки, чилауту та хіп-хопу.

Чому саме музика створює такий настрій? Важко розслабитися, наприклад, дивлячись на картину.

Оля: У мене є теорія. Вона полягає у кінестетичному впливі музики на наше тіло. Похитування, трансові ритми дуже швидко поширюються по тілу, ніби через кров та через дихання. Усе тіло налаштовується на цей ритм та ловить відчуття чилу, цей вайб.

Дімо, ти якось казав, що вашою головною публічною метою завжди було спрощення "щєй", своїх і чужих (у хорошому сенсі слова). Можете показати, як виглядають найпростіші "щі"? 🙂

Діма, Оля: Ха-ха-ха. Давай замутимо.

Дніпро жартома називають Сурово*бліщєнском. А ви тут, навпаки, на розслабоні. Як вам це вдається?

Діма:

Взагалі не дуже вдається, знаєш… (усміхається). Потрібно докладати до цього зусиль. Коли ти намагаєшся, ти входиш у цю хвилю, ти робиш свій рух і розвиваєшся у своєму напрямку, тоді ти не залежиш від Сурово*бліщєнска, а бачиш якісь інші сторони.

Дніпро ж багатогранне дуже, радісні речі теж є, і ти їх починаєш ловити, коли на це налаштовуєшся.

Тож ми намагаємося чилити як можемо. А як іще?

Чил-мобіль

Знаєте когось, окрім вас, хто якісно чилить у Дніпрі?

Діма: Окрім нас, думаю, ще якісно чилять молоді репери. Вони поза моїм інфополем, але набирають по 150 тисяч прослуховувань на SoundCloud. Наприклад, LayPass і чуваки з Кірова, "Кірова-Титова" вони, здається, називаються (йдеться про групу "Fairy" – авт.).

Порадьте місця у Дніпрі, де класно чилити.

Діма: "Смена", "Об'єкт" (Object Coffee – авт.), Старі Кодаки. Моє улюблене місце – залізничні колії трохи правіше від пам'ятника Слави. У тебе вид на весь Дніпро та набережну. Там можна посидіти, сигу запалити, поспілкуватися душевно.

Оля: Так… що ми й робили неодноразово (сміється).

Діма: Плюс, звісно, Метеор. Раніше стадіон був закритий, але можна було пролізти через щілину у паркані і ніхто нас не ганяв. Ми там часто слухали нові треки. Там просторо і тихо, нікого немає.

Оля: Сьогодні чилили в "Eight'і". Ще "Moshe", на мою думку, це дуже розслаблене місце.

Є поради для тих, хто постійно напружений? Хто хоче розслабитись, але не виходить.

Діма: Психотерапія.

Оля: Діма, наприклад, медитує. Я займаюся йогою досить давно. Я люблю всілякі тілесні практики, які розслаблюють тіло, пов'язані з вокалом, зі звучанням, з голосом (Оля викладає вокал у студії клубу "Модуль"), із рухом. Мене це розслаблює.

Ви говорили: "Наш головний вектор − встановлення тоталітарного Чилостану та переведення його в демократію". Як це може бути?

Діма: Ну дивись. 2027 рік, у Зеленського вже закінчується другий строк, натомість ми виставляємо… мене… або Лукаса Берда (DJ та клавішник команди). Один стає президентом, а другий його радником. І ми розробляємо програму "як дрібку чилу додати в кожен дім". Ось. І всі просто розслабляться, і буде всім добре.

Знаю, що ви скоро робите серію чилових вечірок Chill Depot. Що це буде?

Оля: Це будуть вечірки на вільному повітрі, між урбаністикою та природою. Ми хочемо, щоб люди потихеньку прощалися з парадигмою, що музику слухають лише всередині, лише гучну, нічну тощо. Хочемо долучати людей до чилу, до розслабленого проведення часу, до спокою. Кличемо всіх, хто хоче спробувати таке дозвілля.

Перша вечірка буде у дворику "Модуля". Там буде плейстейшн, наші кастомні меблі, тенісний стіл. Ми гратимемо, буде діджей-сет японського фанку, який у Дніпрі ще ніхто не чув, будуть діджеї-резиденти "Модуля".

Наступну вечірку хочемо зробити у Довгій балці, на локації "Довга стежка".

Диван − символ Chill Depot, розмальований графіті на основі текстів banned society

Щось хочете сказати насамкінець?

Діма: Приходьте на вечірочку, слухайте музончик, діліться своїм вайбом, усміхайтеся, чильте.

Оля: Пам'ятайте про приємні речі у житті, не випускайте їх із фокусу.

Дима: Peace!

Поділитися: