Битва стилів на БezVIZ Festival

Битва стилів на БezVIZ Festival

Кілька речей про артистів, які ми почули і побачили на БezVIZ Festival.

БezVIZ Festival, що пройшов 2-4 серпня на Монастирському острові, не можна назвати фестивалем рок- чи поп-музики. Творці не ставили собі жодних жанрових обмежень. Хедлайнерами обрали артистів, для яких, крім острова, у місті взагалі немає майданчиків. У Kadebostany складний технічний райдер, Lordі потрібна спеціальна гримерна. "Шинник" чи Оперний не дозволили б виконати всі вимоги, а сидіння там заважали б танцювати. Тому більшість хедлайнерів ніколи б не виступила у Дніпрі, якби не острівний фестиваль.

На трьох сценах БеzVIZ Festival змішалися техно, хаус, драм-н-бейс, реп, фолк-рок, альтернатива, хард-рок та взагалі усі можливі жанри. Загалом - близько 80 музичних гуртів. 

Острівне містечко

Більшість артистів виявили справжню зацікавленість обраною для фестивалю локацією. Вокаліст INDT, Данило Богданенко, більше звик до опен-ейрів у полях і лісах (стандартно для України). Члени гурту були у захваті від формату, коли острів перетворюють на маленьке містечко. 

Гурт уперше відкривав головну сцену такого великого фестивалю. Слухачі оцінили колаборацію INDT з хіп-хоп виконавцем Андрієм Березою. 

Хлопці розповіли, що для свого крайнього альбому вони залучили по одному іноземному артисту на кожну пісню (з Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Мельбурна). 

Голі, та не босі

У питаннях розкутості перше місце впевнено посів "Хамерман знищує віруси". Ще на прес-конференції вони дали зрозуміти, що прохолода на вулиці їх не лякає. Вокаліст Володимир Пахолюк зазначив, що матеріал для кліпів, у яких вони з Альбертом знімалися голими, записувався навіть при -18°.

– Если сейчас вы выйдете петь в джинсах и футболке, вас забудут через три минуты.

Гурт виступав спочатку в костюмах, зроблених із карематів, які прикривали інтимні місця. У якийсь момент їм подарували смокінги, але вони протрималися вдягненими лише одну пісню. Після цього вже роздягнулися догола, залишили тільки шкарпетки.

"Голодні до українського глядача"

Унікальність Joryj Kłoc оцінили не тільки на наших теренах, а й у Литві, Польщі та Білорусі. На фестиваль вони приїхали з Китаю, де також відіграли успішні концерти. Спеціально для "Безвізу" хлопці заспівали польську пісню, написану лемківською говіркою. Запалювали шалено, було видно, що не брехали, коли казали: "Ми голодні до українського глядача". Це був уже п’ятий виступ етнічного гурту у Дніпрі. 

Добова норма бульдога

Народна та сучасна музика вдало об’єдналася у треках YUKO. Гурт ставить перед собою мету – створити нове аудіовізуальне мистецтво. На виступ вони привезли двох барабанщиків. 

Фанати цього гурту знають, що на зустріч із вокалісткою варто брати французького бульдога. Адже ця порода стала своєрідним талісманом після першого кліпу "Заєнька", на зйомках якого Юлія Юріна познайомилася з бульдогом на ім’я Брюс. Дівчина навіть хотіла вписати собаку у постійний райдер, бо не мала змогу завести хатню тваринку через щільний гастрольний графік.

"Пережований" метал

Майже усі зірки фесту говорили про сучасність як про жанрово незрозумілий час. 

Вокаліст гурту DETACH переконаний, що зараз усе захопив хіп-хоп. На прес-конференції Олексій Веренчик впевнено заявив: "Обычным металлом, роком уже не увлечёшь. Это жёвано-пережёвано".

Через це гурт намагається частіше експериментувати з жанровою палітрою, прислухатися до відчуттів аудиторії. До того ж, DETACH пообіцяв випустити у вересні новий кліп, зйомки якого почнуться вже у серпні. Гурт має ідеї для акустичних концертів у різних містах, але цей виїзд поки що знаходиться на стадії обговорення. Сумарно за літній сезон DETACH виступить на 14 фестивалях.

Гаряча вакансія

У пошуках нового формату знаходиться і гурт Bahroma, який свого часу журнал ELLE назвав "надією вітчизняного поп-року". Вокаліст Роман Бахарєв хоче відійти від електронної музики та наблизити свої треки до більш танцювальних. Він вже працює над новим матеріалом, аби запустити сингл восени. 

У теперішньому складі Bahroma дограє тільки на цьогорічних фестивалях. Роман вже шукає нових людей для гурту. Обов’язкових критеріїв лише два: "музыкальность и человеческий фактор". 

Вокаліст зауважив, що з 2014 року в Україні з’явилася велика кількість талановитих гуртів, і зараз їх так багато. Через неідеальне фінансове становище шанувальники змушені обирати один гурт, на який зможуть піти. Щоб якось розрядити атмосферу після цієї думки, Роман жартома додав: "Хочется, чтобы артистов стало меньше".

ТНМК на "Комсомольському"

А якщо вже згадувати бувальців української сцени, то гостей БеzVIZ Festival з першої пісні розкачали "ТНМК". Фоззі намагався не відриватися від основного графіку та у другий день фесту займався написанням куплету до нової пісні. 

На прес-конференції хлопці не одразу змогли поєднати свої спогади про Дніпро у спільну картинку.
Фоззі: "Ми і не знали, що у Дніпрі є такий великий острів!"
Котя: "Як це не знали?! Ми до нього на канатці у 99 році спускалися! Він ще називався Комсомольським".

Канатну дорогу вони порекомендували реставрувати чи зробити нову, щоб усім було легше спускатися. 

Нагуглили?

Третій фестивальний день відзначився дощем, але ввечері небо зглянулося над гостями й учасниками. Тепліше не стало, але ті, хто пішов за перевіреною схемою – танці і гарячі напої – не змерзли. Мабуть, потрібно було не відпускати Joryj Kłoc. Хто, як не вони, змогли б домовитися з Перуном?

Поціновувачі дрім-попу рухалися у такт гіпнотичних пісень Latexfauna. Хлопці поділилися лайфхаком, як правильно обрати назву для свого гурту, щоб швидше стати популярними. Потрібні слова, котрі люди часто гуглять. Так і народилася "Латексфауна". І перш ніж гурт став відомим своїм милозвучним "суржиком", спочатку їх оцінили за круті луки київські хіпстери.

Зраджуй!

Що б ви подумали, якби у концертному натовпі незнайомка чи незнайомець схопив би вас за руку, подивився вам у вічі та промовив: "Зраджуй!"? Швидше за все, нічого хорошого, але не у випадку "Безвізу". Бо саме з таким проханням до публіки звернувся фронтмен гурту Epolets перед тим, як заспівати свій однойменний хіт. Та на цьому сюрпризи не скінчилися: вокаліст вибрався майже під стелю сцени і продовжив співати звідти. 

Поділитися: