Заради оригінальної кухні люди їдуть сюди з центру.
Це партнерська історія.
Відкрити ресторан у спальному районі, де можна знайти хіба що каву з собою та мережеві піцерії складніше, ніж у центрі. Треба мати хист і добре знати відвідувачів. Раптові люди з’являтимуться тут не часто, розраховувати треба перш за все на місцевих. І якщо їм щось не сподобається, то їхні сусіди до ресторану вже не дійдуть.

Мешканець спального району у вихідні зазвичай хоче чогось особливого, тому за смачною пастою і цікавим десертом скоріш поїде у центр. Якщо ж у його районі з’явиться ресторан з великим меню, він стане розв’язанням одразу всіх проблем.
Такі заклади зазвичай – місця для своїх.
Вони знають, яка з веж – четверта
"Вавілон" – основний торговий центр на Сонячному, що складається з семи веж. Місцеві кожну з них знайдуть з заплющеними очима, тому назвати заклад "4Tower" – це практично привести їх до себе за руку.
Більшість співробітників теж живуть неподалік.

"Я люблю лівий берег, сама звідси. Ми жартуємо, що у нас тут гетто, а на правому – тендітні запити "Хуго мені, будь ласка, на натуральному сиропі", – говорить Наталя Журенна, керівниця 4Tower. "Насправді лівий – не лише панки".
Меню за місцевими цінами
Коли складали меню, розуміли, що у ресторан місцеві зайдуть не тільки за кавою та на перекус, а і на обід. Можуть завітати і ввечері після родинної прогулянки набережною. Тому поряд з гречкою та котлетою у меню знаходиться філе із вершковим мусом у панчетте з гарбузово-арахісовим кремом і вершковим демігляссом.
Три страви, заради яких можна приїхати до 4Tower з центру (вибір шеф-кухаря):
‣ стейк Рібай
‣ тартар із тунця
‣ будь-який бургер

"Якщо це шматок соковитого фермерського м’яса, виробленого в Україні, коштувати як американський він не буде", – говорить шеф Вадим Захаров. Паралельно з 4Tower він працює шефом і у винному ресторані у центрі. Але коли думає за ось такий "районний формат", згадує європейський досвід.

"Працював у Супраслі у родинному ресторанчику – це маленьке містечко у Польщі. Там на три тисячі мешканців було п’ять ресторанів. Люди дуже багато їдять, – розповідає Вадим. – Щовихідні у нас була повна посадка. Кожен замовляв по три страви та десерт. До речі, мені часто розповідали, наскільки відрізняються смаки у різних частинах Польщі. На сході – майже українська кухня: смалець, картопля, солоні огірочки. На заході – вже європейська кухня".
У меню 4Tower – страви з 11 країн, це майже неможливо зустріти у центрі Дніпра. Рамен – Азія, Рібай – Америка, паста – Італія, шакшука – Ізраїль, люля – Туреччина, салат з лососем гравлакс – північ Європи, десерт Шу – Франція.

Найбільш незвичайна страва 4Tower – тартар, теж із Франції. Але тут його подають з "малиновою цибулею" та "п’янкими родзинками".
"Це свіже філе тунця з азіатською заправкою з рибного та соєвого соусу, імбиру, червоного вина. Ще ми додаємо малиновий оцет, мариновану у ньому цибулю, карамелізовані фісташки та родзинки, мариновані в портвейні Pedro Ximenez", – говорить шеф.
"Переїхати через міст – п’ять хвилин. До цих п’яти хвилин нам треба утримати гостя".
Люди просять з собою хліб
Меню бару в 4Tower таке ж велике, як меню кухні – щоб у постійних відвідувачів був вибір. Знайдеться все: класичні коктейлі для консерваторів та фьюжн для тих, хто звик до незвичайних напоїв. Бар-менеджер Єгор Лігачов повністю відмовився від білка, працює з виробниками сиропів з Дніпра. Говорить, потроху вводить нову барну культуру на Сонячному.

У 4Tower загалом обирають українське виробництво: сири замовляють у львівській сироварні, люблять наші в’ялені томати та устриці.
Шеф експериментує з відкритою кухнею. Гість може підійти та поговорити з кухарями, подивитися, скільки людей та як саме готують для нього замовлення, спитати, який соус додають до його салату. І впевнитися, що всі робочі поверхні чисті.

Серед трьох страв, за якими варто їхати на лівий берег на думку шеф-кухаря "4Tower", – бургери. У ресторані є власний кондитерський цех, у якому випікають булочки для них, десерти та декілька видів хліба. Люди про це знають і просять буханець додому. В середньому великий батон (приблизно 800 г) обходиться їм десь в сто гривень.
Чому у ресторані так багато почекунів?
М’який почекун за столиком – нова фішка ресторану. Керівниця 4Tower позначає так столи з бронюванням. Самотнім відвідувачам також можуть запропонувати почекуна у компанію – щоб їсти було веселіше.
Фотографуватися з почекунами можна, тому атмосфера у ресторані затишна та навіть сімейна.
Завітати в 4Tower варто, на якому б березі ви не звикли замовляти смачні страви та коктейлі.
А ми за уважне читання цієї статті даруємо вечерю на двох у 4Tower (розіграш в інстаграмі @kustdnipro). І – так, лівий берег вартий вашої уваги.
