Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом

Сезон польотів і стрибків стартує у квітні й триває до кінця вересня. Можна сісти за штурвал справжнього літака, стрибнути з парашутом або піднятися на повітряній кулі. Всі ці розваги є неподалік від Дніпра. Ми розпитали парашутистів-новачків та досвідчених спортсменів про те, де політати, скільки це коштує та хто найкращі інструктори. Відповіді – в нашій ексклюзивній добірці.

Аеродром Кам'янка (гео)

Лівий берег, селище Ювілейне, вул. Березинська, 90. Сайт.

Два роки на території працює авіашкола Flight School Kamianka, де навчають за програмою PPL (Private Pilot License). Тут видають ліцензію приватного пілота-аматора, якому дозволено виконувати некомерційні польоти. У школу приймають з 17 років.

Навчання триває кілька місяців: спочатку майбутні пілоти вивчають теорію, потім – практика (потрібно "налітати" не менше 48 годин на літаку ХІАТ-650).

Істотний мінус навчання в авіашколах – це вартість. У Дніпропетровській області ціна всюди приблизно однакова – 8-10 тисяч доларів.

Записатися в школу пілотів можна тут, заповнивши форму.

Якщо не готові сісти за штурвал самостійно, можна замовити оглядовий політ на літаку над містом і околицями. Вартість – близько 2500 гривень (в залежності від літака).

Політ на гвинтокрилі в рази дорожче – близько 850$ з можливістю покерувати.

Близько 1500 гривень коштуватимуть 15 хвилин польоту на параплані. Але є деякі обмеження: вiк не менше 14 років, вага – не більше за 105 кілограмів і зріст не вище двох метрів.

Близько 3000 гривень коштує політ на повітряній кулі. І 10 тисяч – романтичний політ на кулі у формі серця. Ще одна прикольна опція для романтиків – освідчення в коханні в повітрі: під час польоту на злітній смузі співробітники аеродрому викладуть величезний напис з освідченням або пропозицією руки і серця. А за 12 тисяч гривень на повітряній кулі проведуть весільну церемонію.

Аеродром в Оріховому (гео)

У 30 кілометрах від Дніпра. Селище Оріхове Солонянського району, вул. Степова, 15. Сайт, фейсбук.

Тут немає школи пілотів, але можна стрибнути з парашутом. Коштує один стрибок від 2000 гривень (з інструктором дорожче). Стрибають з літака АН-2, який вважається одним із найнадійніших в авіації. Новачки стрибають з висоти 1000 метрів, досвідчені – з 1500 і вище. Якщо парашутний спорт вас захопить, то такі стрибки будуть дешевшими – ви ввійдете в "родину".

В основному тут стрибають одні й ті самі спортсмени, і всі один одного давно знають. Досвідчені парашутисти дуже хвалять двох інструкторів – Ірину Джурасенко і Валерія Волкодава. Записуйтеся до них, особливо якщо стрибаєте вперше.

Раніше в Оріховому була льотна школа

Там навчався секретар міськради Дніпра Олександр Санжара.

На території аеродрому є розвага для молодят – політ на літаку АН-2, під час якого пілот виконає фігури "кільце вірності", "прохід по життю" і "гірка долі".

Аеродром у двох км від села Майське (гео)

Сайт, телефон (067) 540 17 64.

Льотний навчальний центр тут працює з 1998 року. Довгий час він був єдиним в області, де навчали пілотів.

Буквально рік тому тут оновився парк повітряних суден. Пілоти вчаться на ЯК-52, L-410 і К-10 Swift. Перш ніж узятися до практики, потрібно здати теорію – правильно відповісти мінімум на 75% питань іспиту. Свідоцтво приватного пілота (PPL) видають після проходження теоретичного і практичного курсів.

Тут також проводять оглядові польоти на літаках в якості пасажира (від 2000 до 6000 гривень) і стрибки з парашутом (стрибок-тандем з інструктором – близько 4500 гривень. Якщо хочете зафіксувати момент, з вами стрибне відеооператор, це плюс 2000 гривень).

Аероклуб Апостолове (гео)

Майже 200 км від Дніпра, місто Апостолове, вул. Аеродромна, 300. Сайт.

Тут, як і на інших аеродромах, у топі стрибки з парашутом: соло – близько 2500 гривень, в тандемі – 4600 гривень.

Також можна політати на літаку – ціни різні, залежать від апарату. Наприклад, груповий політ на АН-2 буде коштувати 3000 грн (в групі 10 людей). 800 грн – десятихвилинний політ на автожирі (його ще називають гіроплан або гірокоптер – це щось середнє між літаком і гвинтокрилом).

А якщо боїтеся літати, за 200 гривень вас покатають на справжньому військовому БТРі.

Які обмеження для розваг у повітрі:

Стрибати з парашутом можна з 14 років, але тільки в тандемі з інструктором. Усім, кому від 14 до 18-ти, потрібна письмова згода від батьків або опікунів і їхня присутність на аеродромі. Інших обмежень за віком немає.

Є обмеження за вагою – не більше 110-130 кг.

Не можна стрибати людям з хворобами серця, психічними розладами, вагітним.

Вживати алкоголь заборонено. Небажано переїдати перед стрибком або стрибати натщесерце. Інструктори радять легкий овочевий перекус.

Літати на повітряній кулі діти до 14 років повинні з дорослими. Є обмеження за віком – зазвичай до польоту не допускають тих, хто молодший за 7 років. Дивляться і на зріст дитини – він повинен бути не нижче 135 см.

Літати на параплані можна з 15-16 років у супроводі дорослих.

До польотів на літаку допускаються діти з трьох років у супроводі дорослих. З семи років – без супроводу, але з письмовим дозволом від батьків (на L-29 без супроводу можна літати тільки з 14-ти). Обмеження за вагою для пілотажних літаків – не більше ніж 120 кг.

І найголовніше – це погода. Якщо погода погана, будь-який екстремальний політ краще відкласти.

Поділитися: