Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом

Сезон польотів і стрибків стартує у квітні й триває до кінця вересня. Можна сісти за штурвал справжнього літака, стрибнути з парашутом або піднятися на повітряній кулі. Всі ці розваги є неподалік від Дніпра. Ми розпитали парашутистів-новачків та досвідчених спортсменів про те, де політати, скільки це коштує та хто найкращі інструктори. Відповіді – в нашій ексклюзивній добірці.

Аеродром Кам'янка (гео)

Лівий берег, селище Ювілейне, вул. Березинська, 90. Сайт.

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом - 1 зображення

Два роки на території працює авіашкола Flight School Kamianka, де навчають за програмою PPL (Private Pilot License). Тут видають ліцензію приватного пілота-аматора, якому дозволено виконувати некомерційні польоти. У школу приймають з 17 років.

Навчання триває кілька місяців: спочатку майбутні пілоти вивчають теорію, потім – практика (потрібно "налітати" не менше 48 годин на літаку ХІАТ-650).

Істотний мінус навчання в авіашколах – це вартість. У Дніпропетровській області ціна всюди приблизно однакова – 8-10 тисяч доларів.

Записатися в школу пілотів можна тут, заповнивши форму.

Якщо не готові сісти за штурвал самостійно, можна замовити оглядовий політ на літаку над містом і околицями. Вартість – близько 2500 гривень (в залежності від літака).

Політ на гвинтокрилі в рази дорожче – близько 850$ з можливістю покерувати.

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом - 2 зображення

Близько 1500 гривень коштуватимуть 15 хвилин польоту на параплані. Але є деякі обмеження: вiк не менше 14 років, вага – не більше за 105 кілограмів і зріст не вище двох метрів.

Близько 3000 гривень коштує політ на повітряній кулі. І 10 тисяч – романтичний політ на кулі у формі серця. Ще одна прикольна опція для романтиків – освідчення в коханні в повітрі: під час польоту на злітній смузі співробітники аеродрому викладуть величезний напис з освідченням або пропозицією руки і серця. А за 12 тисяч гривень на повітряній кулі проведуть весільну церемонію.

Аеродром в Оріховому (гео)

У 30 кілометрах від Дніпра. Селище Оріхове Солонянського району, вул. Степова, 15. Сайт, фейсбук.

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом - 3 зображення

Тут немає школи пілотів, але можна стрибнути з парашутом. Коштує один стрибок від 2000 гривень (з інструктором дорожче). Стрибають з літака АН-2, який вважається одним із найнадійніших в авіації. Новачки стрибають з висоти 1000 метрів, досвідчені – з 1500 і вище. Якщо парашутний спорт вас захопить, то такі стрибки будуть дешевшими – ви ввійдете в "родину".

В основному тут стрибають одні й ті самі спортсмени, і всі один одного давно знають. Досвідчені парашутисти дуже хвалять двох інструкторів – Ірину Джурасенко і Валерія Волкодава. Записуйтеся до них, особливо якщо стрибаєте вперше.

Раніше в Оріховому була льотна школа

Там навчався секретар міськради Дніпра Олександр Санжара.

На території аеродрому є розвага для молодят – політ на літаку АН-2, під час якого пілот виконає фігури "кільце вірності", "прохід по життю" і "гірка долі".

Аеродром у двох км від села Майське (гео)

Сайт, телефон (067) 540 17 64.

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом - 4 зображення

Льотний навчальний центр тут працює з 1998 року. Довгий час він був єдиним в області, де навчали пілотів.

Буквально рік тому тут оновився парк повітряних суден. Пілоти вчаться на ЯК-52, L-410 і К-10 Swift. Перш ніж узятися до практики, потрібно здати теорію – правильно відповісти мінімум на 75% питань іспиту. Свідоцтво приватного пілота (PPL) видають після проходження теоретичного і практичного курсів.

Тут також проводять оглядові польоти на літаках в якості пасажира (від 2000 до 6000 гривень) і стрибки з парашутом (стрибок-тандем з інструктором – близько 4500 гривень. Якщо хочете зафіксувати момент, з вами стрибне відеооператор, це плюс 2000 гривень).

Аероклуб Апостолове (гео)

Майже 200 км від Дніпра, місто Апостолове, вул. Аеродромна, 300. Сайт.

Де політати у Дніпрі та області: літаки, повітряні кулі, стрибки з парашутом - 5 зображення

Тут, як і на інших аеродромах, у топі стрибки з парашутом: соло – близько 2500 гривень, в тандемі – 4600 гривень.

Також можна політати на літаку – ціни різні, залежать від апарату. Наприклад, груповий політ на АН-2 буде коштувати 3000 грн (в групі 10 людей). 800 грн – десятихвилинний політ на автожирі (його ще називають гіроплан або гірокоптер – це щось середнє між літаком і гвинтокрилом).

А якщо боїтеся літати, за 200 гривень вас покатають на справжньому військовому БТРі.

Які обмеження для розваг у повітрі:

Стрибати з парашутом можна з 14 років, але тільки в тандемі з інструктором. Усім, кому від 14 до 18-ти, потрібна письмова згода від батьків або опікунів і їхня присутність на аеродромі. Інших обмежень за віком немає.

Є обмеження за вагою – не більше 110-130 кг.

Не можна стрибати людям з хворобами серця, психічними розладами, вагітним.

Вживати алкоголь заборонено. Небажано переїдати перед стрибком або стрибати натщесерце. Інструктори радять легкий овочевий перекус.

Літати на повітряній кулі діти до 14 років повинні з дорослими. Є обмеження за віком – зазвичай до польоту не допускають тих, хто молодший за 7 років. Дивляться і на зріст дитини – він повинен бути не нижче 135 см.

Літати на параплані можна з 15-16 років у супроводі дорослих.

До польотів на літаку допускаються діти з трьох років у супроводі дорослих. З семи років – без супроводу, але з письмовим дозволом від батьків (на L-29 без супроводу можна літати тільки з 14-ти). Обмеження за вагою для пілотажних літаків – не більше ніж 120 кг.

І найголовніше – це погода. Якщо погода погана, будь-який екстремальний політ краще відкласти.

Поділитися: