Унікальні з сенсом. Фото вишиванок відомих дніпрян та дніпрянок

Унікальні з сенсом. Фото вишиванок відомих дніпрян та дніпрянок

Сорочки Дениса Мініна, Олександра Шакірова, Ірини Караган та інших лідерів/ок думок міста.

Куплена під час ротації вишиванка, перша та єдина сорочка в житті, оберіг сім'ї від нещасть, символ любові… Ми попросили лідерів/ок думок Дніпра розповісти про свій особливий одяг.

Цей текст ми створили до Дня вишиванки, який відзначають щороку в третій четвер травня.  (А ви вбрали сьогодні свою найкращу сорочку? :). 

"Придбав вишиванку, коли нас вивезли з Бахмуту". Сорочка Дениса Мініна

Захисник, спортсмен, лідер міжнародного руху за здоровий спосіб життя, голова міжнародної організації "Street Workout", голова ВГО "Street Workout Ukraine", президент "World Street Workout & Streetlifting Federation". Про життя Дениса після 24 лютого 2022-го ми писали тут

Свою вишиванку Денис придбав під час ротації з Бахмута. "Я тоді тільки приїхав в Дніпро і відразу побіг до крамниці, щоб купити нову амуніцію з кевларовим пакетом та різні кріплення до броніка. У магазині побачив вишиванку від бренду "M-tac""

Чоловік придбав вишиванку, адже, по-перше, дуже сподобався колір, а по-друге, знав, що цей бренд підтримує захисників та допомагає армії. 

"Це перша та єдина вишиванка у моєму житті". Олександр Шакіров

Олександр поет-футурист і письменник, засновник самовидавництва "Amazing Journey to The King of all Cosmos". Детальніше про митця ми писали тут

Це перша в житті культуртрегера (людина, яка працює заради поширення культури) вишиванка, яка зʼявилась випадково. Олександр завжди вважав, що вишиті сорочки мають бути з історією й обовʼязково зроблені вручну. В сім'ї письменника таких не збереглося, а купувати схожу було дуже дорого. Та Олександр завжди шукав, досліджував різноманітні техніки вишивки, продивлявся каталоги та читав книжки на цю тему.

"З початком повномасштабної війни я почав працювати у волонтерському штабі "Будинок мистецтв". Там щороку влаштовують заходи до Дня вишиванки. У 2022 році це свято набуло дуже багато сенсів. До нас з'їхались народні майстри. Ось там я придбав свою першу та поки єдину вишиванку"

Це була вишиванка від Надії та Степана Поліщуків. А рік потому Олександр знімався у цьому вбранні у виписку про Дніпро в  "УкрЮтубПроєкті".

"Одразу зрозуміла, що ця вишиванка саме для мене". Юлія Дмитрова

Раніше Юлія була депутаткою та заступницею директора Департаменту соціальної політики міської ради Дніпра, зараз обіймає посаду голови благодійного фонду "ТАПС". Більше про Юлію можна дізнатися тут.

У Юлії є традиція: вона щороку купує собі нову вишиванку. В її колекції вже є як звичайні фабричні, так і сорочки ручної роботи. 

"Вважаю, що вишиванка є неймовірно чарівним вбранням, яке підкреслює особистість. Цю вишиванку я поїхала купувати у Львів, бо саме там  – найбільший вибір та прекрасні майстрині. Побачивши вишиванку, одразу зрозуміла, що вона для мене і, як виявилось, була в одному екземплярі".

Коли Юлія вдягає цю вишиванку, то відчуває себе захищеною завдяки  кольорам оливи та золота. Подобається жінці й унікальний орнамент. 

"У цій плахті представляла країну у фіналі конкурсу Ms.European Nations 2023". Анна Гузєєва

Учасниця популярних телевізійних проєктів, переможниця конкурсів краси та ведуча.

У цьому образі дніпрянка представляла країну у фіналі конкурсу "Ms.European Nations 2023". До речі, посіла 3 місце по Європі. На фото плахта з оксамиту ручної роботи від бренду "Plahta". А вінок зроблений за власним дизайном Анни.

"Колосся – один з незамінних символів нашої України. А чорні троянди – то журба і жалоба нашого народу".

"Вишиванка асоціюється з Джомолунгмою". Ірина Караган

Альпіністка з Дніпра, яка нещодавно підкорила найнебезпечнішу та одну з десяти найвищих вершин світу, гору Аннапурну.

Цю сорочку подарували Ірині львівські друзі на честь її сходження на Еверест. Вишиванка асоціюється у альпіністки одночасно зі Львовом, всією Україною, друзями та Джомолунгмою.

"Я не ношу автентику, натомість маю кілька сучасних вишитих сорочок, переважно подарованих мені кимось, хто любить мене та кого люблю я. Символіка цих вишиванок вже модернізована через сучасну культуру"

"Це оберіг моєї сім'ї від нещасть". Валерія Іноземцева

Валерія називає себе експерткою в галузі антивікових технологій, допомогає жінкам омолодитися за допомогою психології, відпочинку та позитиву. 

"Першу свою сорочку я вишила собі самостійно в далекі 80-ті, коли мені було 14 років. Допомагала знайома. Хоча тоді я навіть не усвідомлювала, що є українкою, бо у мене взагалі немає українських коренів"

Це фото дуже дороге для Валерії, адже воно висить вдома. Вишиванка для родини жінки є своєрідним оберегом від нещасть. 

"Тільки у 2014 році я поставилася до вибору вишиванки дуже усвідомлено – як до символу нашої  української культури. Стала шукати справді унікальні речі… В мене є дуже красивий старовинний жилет, який я купила на блошиному ринку. Маю сорочки та сукню ручної вишивки, кожен візерунок на яких несе своє значення та сенс".  

"Впевнена, гарна та цілеспрямована". Дарина Кінаш

Дарина засновниця жіночої спільноти "Незламні".

Вишиванку з фото подарувала Дарині подруга на день народження. "Це не якийсь відомий бренд, але це та річ, яку я ношу дуже часто, тому що для мене вона саме про ЖІНКУ: впевнену, гарну та цілеспрямовану".

До речі, ця вишиванка від yaruna.kiss. 

"Для мене вишиванка символ нашої ДНК сили". Ольга Ботвінова

Ольга бізнес-тренерка, коучка, мотиваторка. 

"У цієї вишиванки немає особливої історії. Я не ношу вишиванки у повсякденному житті, але для мене вишиванка – символ нашої ДНК сили".

 "Нагадує про маму, яка зараз в окупації". Євгенія Інська

Євгенія журналістка та телеведуча.

Цю вишиванку подарувала Євгенії мама, яка  зараз знаходиться на окупованій територію (Запорізька область). Тому цей подарунок дуже цінний. 

"Коли я їду у подорожі Україною, то беру вишиванку з собою. Бо так відчуваю. Дуже хочу в ній побувати на своїй малій Батьківщині. Там, де моя мама".

"Вишиванка у спадок від бабусі". Світлана Сухомлин

Світлана психологиня та психотерапевтка. 

Цю сорочку носила ще бабуся жінки. Саме вона навчила жінку вишивати. 

"Це Полтавська вишиванка, її вишила моя бабуся. Взагалі дуже багато вишиванок від неї передалось у спадок"

Поділитися: