15 ідей, щоб перетворити відсутність світла на найприємнішу частину дня

15 ідей, щоб перетворити відсутність світла на найприємнішу частину дня

Щоб допомогти вам подолати нудьгу під час блекауту, ми підготували матеріал з добіркою ідей на цей час. 

Поки наші фахівці борються із наслідками атак ворога та зміцнюють енергетичну систему, ми залишаємось без світла. Це може тривати пару годин, чотири, а то всі вісім чи більше. Нам довелось переосмислити свій щоденний графік та відшукати вдома інші заняття. Ми підібрали справи з мінімальним використанням гаджетів, ними ви можете зайняти себе, поки не з’явиться електрика.

Практичний та гумористичний підходи від читачів

Найцікавіші ідеї від читачів КУСТа.

Катерина, 38 років: "Граюсь із дітьми. У мене – школярі молодших класів. Додаткове спілкування з дітьми ніколи не буває зайвим".  


Людмила, 44 роки: "Перебираю шафи зі старими речами, до яких давно не доходили руки. Якраз вистачає часу передивитись всі світлини та переміряти весь одяг". 


Наталя, 31 рік: "Прибираю. Вимкнення світла – гарна нагода помити розморожений холодильник або протерти від пилу квіти". 


Юля, 35 років: "Граю в хованки з дітьми. Як виявилось, в темряві це робити цікавіше. Взагалі, беріть приклад із малечі – вона точно знає, як розважитись без гаджетів". 


Яна, 46 років: "Ходжу до сусідів у гості або приймаю їх у себе. Економимо акумулятори та весело проводимо час за чаєм і розмовами". 


Наталя, 28 років: "Роблю масаж коту. Йому подобається – я релаксую". 


Валентин, 24 роки: "Якби не війна (і розгойдана нервова система людей), я б зробив неоновий макіяж і гуляв би вулицями". 

Кілька ідей виявились настільки цікавезними, що ми занурились у них глибше та створили цілу інструкцію.

Пірнання в глибини душі

Анастасія, 21 рік: "Медитую. Темрява, тиша, ніхто не заважає пірнати в глибини себе". 

Фото: sport.ua

Медитації можуть допомогти позбутись стресу, досягти якихось цілей, пізнати себе. Їх можна проводити як з кимось, так і самостійно.

Для зняття стресу найчастіше використовують вправи на дихання під спокійну музику. Якщо ви новачок, найлегше – завантажити запис майстра, якій своїми словами скерує вашу медитацію, а ви зможете розслабитись і не слідкувати ані за її планом, ані за часом.

Медитації на досягнення певних цілей складніші. Їх рекомендовано проводити з досвідченою людиною. Зазвичай для цього ставиться певна мета. "Мені потрібно зробити телефонний дзвінок, який я боюсь зробити". Впродовж медитації ви повинні розібрати ваш страх, проаналізувати його, пережити та знайти сили на справу. Уявіть собі, як ви проживаєте страшну ситуацію. Спитайте себе: "Як я можу це зробити? Що мені потрібно?"

Для пізнання себе можна використати одну просту техніку, яку якраз найзручніше робити під час блекауту. Для цього прийміть зручну позу, закрийте очі та глибоко дихайте. Заспокойтесь. Почніть слухати. Навколишнє середовище, своє тіло, свої відчуття. Споглядайте. І – найголовніше – проговорюйте всі спостереження вголос. Зазвичай час такої медитації – година. Не поспішайте відкидати цю техніку, навіть якщо здається, що нічого не виходить – ваш розум як мушля, відкриється не одразу.

Духовна медитація передбачає виконання ритуалів відповідно до вашої релігії. Для цього добре підходять короткі молитви з повторюваними словами.

Головна рекомендація – не поспішайте. Дайте собі час.

Знайти медитації можна на ютуб або в додатках Google Play (Meditopia, Svitlo та інші – текст про інші корисні застосунки на телефон тут). Також медитаційні практики від фахівців (в тому числі у mp3) можна пошукати в телеграм-каналах. Існують навіть канали медитації для дітей.

У темряві можна не лише їсти котлети, а й ставати стрункішими

Альона, 20 років: "Почала займатись йогою. Завантажила не телефон фото із вправами, і займаюсь". 

Фото: sportmaster

Фахівці рекомендують займатись йогою щоденно, від 20 хвилин. Вам знадобиться килимок, оскільки займатись на голій підлозі буде не лише незручно, але й боляче. Для вечірніх вправ рекомендують йогу Чандра Намаскар, яка складається з 14 асан. Але якщо це забагато для вас, можна обмежитись коротким курсом, який також використовують для схуднення:

Поза плуга

Потрібно лягти на спину, руки витягнути уздовж тіла, потім підняти ноги та повільно покласти їх на підлогу за головою – в жодному випадку не ривком. Тіло має спиратись на лопатки, а спина і ноги залишатись прямими. Достатньо однієї хвилини. Не рекомендується при підвищеному тиску, астмі, травмах хребта та атеросклерозі. Будьте уважні! Поспіх і необережність можуть не лише не допомогти, а й травмувати вас!

Фото: mixsport.pro

Поза щасливої дитини

Потрібно лягти на спину і, взявши руками стопи, притягнути ноги, зігнуті в колінах, до грудей. Не рекомендовано людям з травмами колін, щиколоток та хребта. Близько 30-60 секунд буде достатньо. Будьте обережними з цією асаною, якщо у вас погано розтягнуті стегна.

Фото: sportishka.com

Поза мертвої русні трупа

Лягти на спину, повністю розслабитися, ноги на ширині плечей, дві руки – вздовж корпусу долонями вперед. Ця асана може використовуватися в завершенні практики в будь-який час дня. Завдання асани – досягнення розслаблення. Для цього поступово перемикайте увагу на різні частини тіла (наприклад, зверніть увагу на відчуття у пальцях ніг, у стопі, у голені, коліні, і поступово піднімайтесь все вище). Цією позою найкраще завершувати ваші заняття. Так-так, ми знаємо, що ви це обожнюєте!

Фото: freepik.com

Поради від команди КУСТа

Ці ідеї можна втілити вдома без гаджетів або з їхнім мінімальним використанням. 

Театр тіней. Забавка, яка буде цікавою не лише дітям, а й дорослим. 

Спробуйте навчитись майстерно складати декілька простих фігур, як равлик, павук або голуб. Коли вам це вдасться, переходьте до складніших – собака, заєць та інші. Якщо вам до цього часу не набридне – спробуйте скласти свою історію і втілити її у домашньому театрі тіней! 

Фото: tc.edu.severodvinsk

Або ви можете створити паперовий театр тіней, вирізавши з паперу свої малюнки.

Фото: malchishki-i-devchonki.ru

Якщо вам потрібні додаткові інструкції, то ми пропонуємо вам переглянути відео, які ми для вас підібрали.

Додатково для блогерів, тільки тс-с-с! Нікому не кажіть, але це можна буде зняти на відео і викласти в мережу. Впевнені, ваша історія буде чудовою і збере безліч лайків!

Страшні історії при свічках. Спробуйте! Це все ще може бути так само кумедно, як і в дитинстві. Або навіть так само страшно – можливо, всередині вас ховається другий Стівен Кінг?

Гадання при свічках і на свічках. Класична українська забавка для темних вечорів, яку вигадали раніше за електроенергію. Найпопулярніше – це гадання на майбутнє ("Скажи мені, свічко, коли дадуть інтернет"). Для цього знадобляться свічка з натурального воску та миска з водою. Питання від вас має бути чітким. Розтоплений віск виливається в одну точку. Якщо отриманий малюнок має чіткі обриси, можна перейти до трактування. Якщо ні – на ваше запитання поки немає відповіді. 

Домашня дискотека у повній темряві. Вхід безкоштовний. Тільки не робіть музику занадто гучною!

Навчіть домашніх тварин нових команд. І не думайте, що це стосується лише собак. Насправді дресуванню піддаються всі домашні істоти, навіть кішки. Погляньте, яким чудовим речам їх можна навчити!

Також ми пропонуємо для вас добірку настільних ігор. Окрім всім відомих карт, доміно, лото, нард та монополій існує ще безліч інших: Манчкін, Паляниця, Борщ (новинки українських поличок), Вгадай їжу (гра для дошкільнят; доросла версія зазвичай включає алкогольні напої), Мафія, "Я ніколи не…". Набори для цих та безлічі інших ігор ви легко знайдете на поличках українських тематичних магазинів.

Де купити? 

У Дніпрі настільні ігри можна знайти у багатьох магазинах.

Але найбільший вибір ось тут:
Епіцентр
‣ Спеціалізований магазин My play
‣ Спеціалізований Дім Ігор

Якщо вам дуже нудно, а всі наші пропозиції ви вже спробували, є одна порада: складайте впродовж дня список справ, які можна зробити зі світлом і без світла.

А нещодавно ми опублікували матеріал, в якому поспілкувались з електриком з Дніпра й поставили йому 10 неочевидних питань про те, як можна економити світло вдома. 

Поділитися: