Чому в оперному театрі знову продають шуби, мед і ковбасу?

Чому в оперному театрі знову продають шуби, мед і ковбасу?

У фойє Театру опери та балету торгують вже десять років, а може, і більше. Це відбувається і в інших українських містах, і завжди викликає питання: чому люди їздять в культурний заклад, щоб купити шубу або рукавички?

Минулого року, представляючи колективу нового художнього керівника, Гліб Пригунов сказав: "Заробляти гроші здачею площ під ярмарки трикотажу немає необхідності. Ми будемо заробляти за допомогою вистав, гастролей і тієї професійної діяльності, якою повинен займатися творчий колектив".

Так і було. Майже два роки. До 10 вересня, коли в оперному відкрилася "Осінь-Зима. Мода 2020-2021 за ціною виробника".

На цьому тижні пройшов ще одна ярмарок, на ньому продавали одяг, їжу та прикраси.

Ярмарок у театрі опери та балету. Напис "Одежда из Италии - ваш идеальный образ"

Володимир, який організував ці два ярмарки, раніше в оперному не торгував. Але прийшов сюди, тому що інших приміщень, які б йому підходили, у місті не знаходить – за його словами, вони всі на околицях і "ціни собі не складуть". А договір з оперним сприймає в мало не як "допомогу театру" – знає, що в карантин йому важко виживати.

За словами директора театру Костянтина Пінчука, найбільша сума, яку йому пропонували за оренду приміщення під торгівлю – 100 000 гривень. Але в минулому році такі ярмарки театру приймати було навіть невигідно, адже за одну виставу він збирав касу в 50-60 тисяч гривень. І, що важливо, при цьому залишався театром, а не ТРЦ.

Тоді чому їх знову стали проводити?

Стенди на виставці-ярмарку в фойє театру опери та балету у Дніпрі.

Сам директор визнав рішення непопулярним. Зазвичай театр отримує дохід від оренди залу для концертів, але їх не було вже сім місяців: через карантин не змогли виступити близько двадцяти артистів. А бюджету, який виділяє область, вистачає тільки на зарплати і 70% комунальних платежів. Грошей на розвиток театру під час карантину немає.

Ятка з вином на тлі афіші "Весілля Фігаро"

Але поки в фойє продають турецький трикотаж, на сцені репетирують нову прем'єру – оперу "Мадам Батерфляй". На неї велика ставка, вона коштує близько двох мільйонів гривень, і театр хоче гастролювати з нею за кордоном. На тлі цієї цифри виручка від оренди площі для торгівлі виглядає мізерною.

Одяг на виставці-ярмарку в театрі

В оперному театрі пристосовуються до умов карантину і додають нові формати: програми фойє-театру, дитячі спектаклі. За словами директора театру, ярмарки більше проводити не будуть (хоча Володимир каже, що готується ще одна – в кінці листопада).

Крім одягу й вина, тут продавали мед.

Нам розповіли, що в харківському оперному театрі шуби і камені в фойє – це класика. Там постійно проходять такі ярмарки. А ось у Львові і Дрогобичі таке навіть уявити складно – принаймні, так говорить журналістка Наталя Кіндратів.

Хутряний одяг у фойє Дніпропетровського театру опери та балету.
Одяг у театрі.
"Виставка-ярмарок" - напис біля входу в театр.
Ятка з ковбасою.

Поділитися: