Вчора у Дніпрі розпочались покази Фестивалю кіно про музику та культуру INTRO, який організовує команда KyivMusicFilm. Покази проходитимуть до 13 квітня у Центрі сучасної культури у Дніпрі (DCCC), Крутогірний узвіз, 21А.
Цьогоріч куратор/ки фестивалю відібрали для показів фільми, які досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя і творчість. "Віднаходження власної ідентичності, реакція на радикальні трансформації та смілива й бунтівна відповідь умовам часу, які диктує світ навколо, – те, з чим зіштовхуються герої стрічок, і те, що хвилює кожного з нас", – коментують організатор/ки.
Розповідаємо, які фільми покажуть у Дніпрі
"Звір у джунглях", 11 квітня, 18:00
Ностальгійно-меланхолійна подорож від епохи безтурботного диско до появи протестного техно в часи соціальних потрясінь.
Навіщо дивитися? Режисер Патрік Шіха пропонує глядачеві вирушити у ностальгійно-меланхолійну подорож, що охоплює період з 1979-го до початку 2000-х. Очікування, яким зв’язані головні герої, він протиставляє гедоністичній мрії інших відвідувачів клубу, що обирають життя в моменті, тут і зараз. І поки вони віддаються простим людським пристрастям на танцмайданчику, Мей і Джон, наче привиди, блукають клубом, який став для них чистилищем.
"Дагомея", 12 квітня, 18:00
Фільм-переможець цьогорічного "Берлінале" розповідає про повернення до сучасного Беніна 26 предметів мистецтва держави Дагомея, викрадених французькими колоніальними військами у XIX столітті.
Навіщо дивитися? Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп, присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини, отримала головну нагороду – "Золотого ведмедя" – на цьогорічному "Берлінале". Діоп долучається до дискусії про репатріацію викрадених артефактів і досліджує пов’язані з цим гострі питання, що з’являються у нового покоління.
"Афтер", 13 квітня, 18:00
Реконструкція спільноти прихильників електронної музики, яка існує, стираючи межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією.
Навіщо дивитися? "Афтер" – це реконструкція спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, стираючи межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією. Хоч фільм є ігровим, його стиль нагадує документальну роботу. Стрічка була представлена на 73-му Берлінському кінофестивалі.
Вхід на покази — за обов’язковим донейтом від 100 грн (на локації).
Деталі шукайте на introfest.com.
Фестиваль INTRO підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.