Де в Україні знайти безкоштовний притулок, гуманітарну допомогу, отримати юридичні та психологічні консультації.
Кілька місяців тому журналісти дніпровського медіа КУСТ поставили собі амбітну мету – створити першу в Україні інтерактивну мапу допомоги жінкам.
Команда проєкту провела аналіз організацій з усіх регіонів, які сконцентровані на наданні допомоги жінкам, зв’язалася з їхніми представниками і зібрала всю інформацію у зручну інтерактивну мапу.
Як нею користуватися?
Знайти потрібний регіон і необхідний вид допомоги (їхній перелік – нижче), клікнути на назву організації, прочитати всю інформацію про неї, знайти контакти, зв’язатися і отримати допомогу.
Ось види допомоги, які можна знайти на мапі:
‣ харчування;
‣ гігієнічні засоби;
‣ одяг;
‣ дитячі товари (памперси, іграшки, одяг, харчування);
‣ медичні препарати;
‣ техніка, обладнання для самозайнятості;
‣ військові товари (спальники, каремати, засоби гігієни, медикаменти, павербанки, ліхтарики, спідня білизна, таблетки для очищення води, устілки до взуття, взуття та товари за запитом);
‣ грошова допомога;
‣ притулки;
‣ евакуація;
‣ допомога по виїзду за кордон;
‣ реабілітація (постраждалих від війни, нарко- та алкозалежних);
‣ допомога з ремонтом житла;
‣ юридичні консультації та адвокація;
‣ психологічні консультації;
‣ інформаційні консультації;
‣ просвіта;
‣ навчання зі створення та розвитку власного бізнесу;
‣ перекваліфікація;
‣ допомога в пошуку роботи;
‣ фінансова та просвітня підтримка проєктів, стартапів;
‣ безкоштовні курси, тренінги, вебінари;
‣ заняття, заходи, тренінги та майстер-класи для дітей, підлітків та молоді;
‣ духовні ретрити;
‣ групи підтримки;
‣ допомога за індивідуальним запитом.
Аби полегшити пошуки, ми внесли всеукраїнські організації (які діють по всій Україні) до локації міста Київ.
Зважайте на те, що багато організацій хоч і орієнтовані на їхній регіон, однак за потреби готові допомагати й людям з інших областей. Просто знайдіть ту, яка сподобалась вам, і напишіть їм – контакти вказано внизу опису, а також додано гіперпосилання на сайти та соцмережі.
Кому надають допомогу?
Майже всі організації допомагають жінкам у складному становищі: багатодітним, ВПО, постраждалим від гендерно зумовленого насилля, безпритульним. Також є окремі організації, що допомагають ЛГБТКІ+ спільноті, жінкам з активною життєвою позицією, військовослужбовицям, підліткам та молоді. Окремі організації мають медичне спрямування: це спілки людей з інвалідністю або підтримка жінок з ВІЛ.
Шелтери, що розташовані у західній частині України, зазвичай приймають людей з усіх областей.
Наразі до мапи додано 73 геомітки по всіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій, і на цьому ми не завершуємо свою роботу. Нам постійно надходять листи від благодійних фондів, які хотіли б опинитись на нашій мапі. Згодом ми також додамо державні структури допомоги жінкам та матерям (поки що такі є лише у Кіровоградській області).
Якщо ви хочете, аби ми додали ваш фонд, організацію, проєкт або ініціативу до мапи, пишіть нам на пошту kult.stolitsa@gmail.com.