Квадратна піца, пресбургер та окрошка в стакані

Квадратна піца, пресбургер та окрошка в стакані

Шість закладів у Дніпрі, які відкрили переселенці з Донеччини, Луганщини та Харківщини. 

Кав'ярня Максима та Євгена з атмосферою Донеччини. Хлібна кишеня зі Слов'янська, яка робить єдині в світі пресбургери. Родинна пекарня двічі переселенців Горбачових, евакуйована зі Торецька. Кондитерська, яка починалась з домашнього цеху в орендованій квартирі. Квадратна піца, що давно є візитівкою Харкова. Та кав’ярня, названа на честь Лисичанська. 

Ми розкажемо більше про кожен з цих закладів, а ви обирайте, який з них підтримати власним візитом. Це наш новий текст із циклу "Переселені".

Хлібна кишеня: "Шість разів подавав заявки на гранти"

"Хлібна кишеня" або "хлібна тарілка" – це унікальний винахід Миколи Мальченка зі Слов’янська. Це закритий бургер з рідкою начинкою, схожий на дві спаяні тарілки. Його ще називають "пресбургер" або "ланчбургер".

"Два коржа наповнюються різними стравами, соусами, кашею, м’ясом та запікаються за 55 секунд. Воно не витікає і не розмокає", – каже чоловік.

Микола довго експерементував і нарешті відкрив продаж своїх виробів в грудні 2021 року. А потім почалась повномасштабна війна.

Чоловік переїхав до Дніпра у квітні 2022 року. З собою він забрав своє знаряддя для випікання хлібної тарілки. Печі, холодильники та інші прилади довелось залишити. І скоро все знищило вибухом. Потім російські військові поцілили і в оселю чоловіка. 

Чотири місяці Микола працював у тролейбусному депо Дніпра слюсарем. Потім влаштувався фасадником: утеплював великі будинки впродовж року. У серпні 2023 року почав власну справу знову. 

"Шість разів подавав заявки на гранти, щоб розпочати власну справу. Без цих грошей відкритись було нереально", – пригадує чоловік.

Тепер Микола планує до кінця літа відкрити другий заклад, запустити франшизу та поширювати свої ланчбургери по всій Україні.

Адреса: Вокзальна площа, 2.

Забой: "Багато від кого чув, що краще не вести бізнес з друзями, але у такі часи це необхідно, бо це підтримка"

Про "Забой", ультрас, стосунки Дніпра і Донецька та вплив бренду на культуру України ми розповідали в нашому відео раніше.

"Бренд самої Донецької області вже", – каже Максим,засновник бренду.

Назву "Забой" вигадали в 2021 році. Бренд виробляє футболки, світшоти, стікерпаки, патчі, чохли для телефонів, нічники та інші речі з різними концептами, що пов’язані з Донеччиною. "Забой" відомий своїм висловлюванням "Сонце України встає на Донбасі". 

З початком повномасштабної війни "Забой" віддав весь свій одяг на потреби ЗСУ та переселенцям, які приїзжали у Покровськ. Згодом команда відкрила найбільший гуманітарний хаб для військових у Донецькій області, щоб забезпечувати наших захисників спорядженням, обладнанням, харчуванням, засобами гігієни та іншим.

Бажання відкрити власний заклад Максим мав дуже давно. До повномасштабної війни разом з найкращим другом Євгеном думали про паб, але з етичних міркувань відмовились від цієї ідеї й вирішили зосередитись не на алкоголі, а на каві. 

У 2023 році Максим разом з Євгеном розробили бізнес-план та подали заявку на програму "Власна справа", виграли від них грант та відкрили у Дніпрі кав’ярню. Мета закладу – створити затишне місце, яке б було до вподоби місцевим мешканцям, переселенцям та військовим. Щоб кожен тут міг отримати щось своє. 

"Тому що Дніпро – найближче до лінії фронту велике місто. Ми постійно їздимо на Донеччину додому або на фронт, тому наш заклад мав  бути недалеко", – каже Максим.

У закладі можна випити кави та поїсти смачних десертів. Сюди пускають навіть з тваринами. Про інші пет-френдлі в Дніпрі ми писали тут.

Як повідомив нам Максим, зараз в кав’ярні "Забой" готують щось нове для відвідувачів, однак поділяться деталями пізніше.

"Побачите протягом кількох місяців", – посміхнувся Максим.

Адреса: проспект Богдана Хмельницького, 7.

LisKava: "Треба зібратися й повірити в себе, тоді все обовʼязково вийде"

Цю невеличку кав’ярню створила сімейна пара, яка родом з Лисичанська. У своєму місті родина втратила все. Заклад став їхнім маленьким шматочком-спогадом про Лисичанськ. 

Заклад відкрився декілька місяців тому. Готують тут кілька видів кави, навіть прохолодну, є широкий асортимент чаїв та лимонадів. До напоїв, звісно, можна взяти солоденьке, зокрема донат (пончик). 

"Якщо у вас щось не виходить, або ви думаєте, що все погано, вам просто треба зібратися й повірити в себе, тоді все обовʼязково вийде", – пишуть на сторінці закладу.

Адреса: Тополь-1, навпроти ТЦ "Терра".

Харківська Квадратна піца: "Сумуємо за рідним містом"

У Дніпрі "Харківська Квадратна піца" від переселенців з’явилась у березні 2024 року. У закладі можна скуштувати італійську страву незвичної форми та випити окрошки в стакані. 

Загалом у закладі все оформлено в стилі харківської культури. Тут є малюнки площ, місцеві меми та ностальгічні картини. Можна купити як цілу піцу, так і половинку та сісти в закладі чи взяти з собою. 

"Сумуємо за рідним містом, в якому війна забрала в нас і житло, і роботу", – пишуть на сторінці закладу.

"Харківська Квадратна піца" працює також в Полтаві та Києві. 

Адреса: Короленка, 6.

Магазин-пекарня Gorbachoff: "Ми втікали від російського прапору"

Про історію Ганни Горбачової ми писали тут раніше. Але тепер радимо, відвідати її заклади на проспекті Науки та на Лівобережному 3. 

Ганна родом з Горлівки Донецької області, що окупована з 2014 року. Того ж року жінка виїхала з родиною до українського Торецька, де у 2015 році відкрила пекарню-млинцеву.

"Ми мабуть більше віткали не від війни, а від російського прапору", – каже жінка.

У Дніпро Ганна з родиною виїхали у квітні 2022 року. З собою забрали і обладнання, і працівників. Трохи згодом "млинцеву" в Торецьку знищив російський снаряд. "І в червні 2022 року ми вже почали пекти хліб в Дніпрі", – каже Ганна. Пекарня запрацювала на проспекті Науки. 

Згодом відкрили другий заклад на Лівобережному 3. Сьогодні в закладах Ганни можна прийти не лише по хліб, а й щоб випити кави із солодощами та купити випічку додому.

"У мене чудова кавомашина, яку я виграла по гранту від фонду "Жіночі можливості". Я ще навчилась гарно каву готувати. На всьому проспекті Науки немає підприємця щасливішого за мене", – посміхається жінка.

Ганна важає, що ті, хто обрали після переміщення працювати по найму, а не знову розпочинати власну справу, просто бояться. "Зарплата розслабляє. У тебе є мізер грошей, і цього досить", – каже жінка.

Тепер Ганна у вільний час навчає інших людей підприємницькій справі як менторка-волонтерка.

Адреса: проспект Науки, 40ж; Лівобережний 3, перевулок Вільний, 2..

Arte la tortas: "Інші отримували на свята парфуми, а я – кондитерське приладдя"

Анастасія Закревська з Донецьку переїхала в Дніпро в 2014 році. Все кондитерське приладдя залишилось вдома, довелось починати з початку, з маленьких замовлень, які вона готувала вдома. У 2019 році разом зі знайомою вона відкрила першу кондитерську на проспекті Героїв. Трохи більше про її долю ми розказали тут.

"Інші отримували на свята парфуми, одяг, а я – кондитерське приладдя", – каже жінка.

Рік тому Анастасія відкрила ще один заклад на проспекті Дмитра Яворницького. Жінка випікає хліб на "старий" манер, робить десерти, торти та цукерки з унікальним дизайном. Серед них фігурка космонавта, пряники з вітаннями до свят, торт у вигляді фігурок лего та цукерки, що виглядають як суші. Солодощі можна як замовити, так і спробувати в закладі під чашечку кави або теплого какао. Спеціалізуються на морозиву та десерти "моті".

Адреса: проспект Героїв 12 (між зупинками Перемога-4 та Перемога-5); проспект Дмитра Яворницького 57.

Поділитися: