Квадроцикли, каяки, коні та моржування: що робити взимку у Дніпрі

Квадроцикли, каяки, коні та моржування: що робити взимку у Дніпрі

Зібрали перевірені та бюджетні місця для вуличних розваг. 

Зима у розпалі, та навряд вам хочеться просиджувати її у чотирьох стінах. А кращий спосіб розважитися – піти на ковзанку чи гірку, поплавати Дніпром, поїздити на квадроциклах або прогулятися пляжем на конях. Де покататися, скільки це коштуватиме та чи можна безкоштовно – читайте у добірці. 

Каякінг

Локація: річка Дніпро.

Гадали, що на воді взимку не відпочити? Веслування пропонує клуб "SUP Station". На зимову греблю беруть тих, хто вже знайомий із каяками. Прогулянка Дніпром обійдеться у 300 гривень з людини. 

У клуба є три станції, під час холодів групи стартують від пункту під канатною дорогою (за автосалоном "Лексуса"). Відчайдухам видадуть екіпування та частину теплого одягу. Учасників зимової прогулянки обов’язково напоять гарячим чаєм та кавою. 

Записуватися можна через телеграм. Номер – 067 519 69 69. 

Також "SUP Station" взимку виїжджає у область, щоб повеслувати на Самарі, Орілі, Ворсклі та інших річках регіону. Із собою беруть кухаря та фотографа, тож ці мандрівки коштуватимуть дорожче. 

Фото: "SUP Station"

У "Travel Kayak" теж пропонують двогодинні прогулянки у крижаній воді. Маршрути обираються залежно від рівня підготовки учасників. Як правило, це мандрівки навколо Монастирського острову, парку Шевченка або до "Бартоломео". 

Коштує водна прогулянка – 300 гривень з людини. Записуватися слід завчасно, бо потрібна безвітряна погода, тому дату і час заходу повідомлять заздалегідь.Плаватимете не самі, а групою до десяти людей. Якщо візьмете із собою ще п’ятьох охочих, можна тільки своєю компанією.

Перед початком ви маєте пройти обов’язковий інструктаж, отримати рятувальні жилети. 

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 270266255_4559395384180292_7798685932877133410_n-1-1024x683.jpg
Фото: "Travel Kayak"

Квадроцикли

Локації: Донецьке шосе, Придніпровськ, Обухівка. 

Ще один пункт у списку зимового екстриму – квадроцикли. Завдяки клубу "1st Legion" можна поїздити засніженими трасами. 

30 хвилин катання обійдуться людині у 400 гривень. Година за кермом – 700. На вибір є три маршрути: легкий (15 кілометрів місцевістю без крутих спусків та підйомів), базовий (20-25 кілометрів шляху вздовж Фрунзенського каналу) і довгий (майже 50 кілометрів дороги через ліс). 

Фото: "1st Legion"

А ось клуб "Kava.ua" пропонує поїздити на квадроциклах в Придніпровську та у селищі Обухівка. Година також коштує 700 гривень.

В обох клубах кажуть, що у вартість входить ще й обов’язковий інструктаж, оренда спорядження та супровід інструктора. Кататися можна удвох на одному квадроциклі, але ваша загальна вага не має перевищувати 120 кілограмів. 

Прогулянка на конях

Локація: парк Сагайдак.

Розвага не з дешевих, але підійде поціновувачам тварин та гарних зимових видів. 

Кінний клуб "Ferrari" пропонує покататись верхи парком Сагайдак (схрестимо пальці для сніжної погоди!). Година такої прогулянки коштує 700 гривень (ціна за одного коня). Якщо кататись парою, то вартість подвоїться. Фотографуватись з тваринам можна – це безкоштовно. 

Фото: "Ferrari"

Для безпеки поруч буде інструктор. У клубі рекомендують записуватися на зимові прогулянки заздалегідь, а із собою мати термос з чаєм та частування для коней. 

Також прогулянки на конях пропонують клуби "Kava.ua" та "Аллюр".

Моржування 

Локація: пляж на Перемозі.

"Моржування" – дуже специфічна активність, але не можемо її оминути. Це розвага для тих, хто сильний духом і готовий до серйозних навантажень. 

Фото: "Федерация Зимнего Плавания Белый медведь в Днепре"

Застерігаємо: до "моржування" слід підготуватися. Якщо у вас хворе серце, то краще взагалі обрати інші розваги із нашого списку. Спочатку треба загартовуватися вдома: приймати контрастний душ, переходячи до обливань холодною водою. І лише потім виходити до ополонки, швидко занурюючись під наглядом досвідчених пірнальників. В жодному разі не ходіть на безлюдні водойми. 

Найчастіше "моржі" збираються на пляжі на житломасиві Перемога-1 (орієнтир – "Sentosa Cable Park"). Про вилазки організатори повідомляють у своєму вайбер-чаті. Якщо хочеться приєднатися до любителів крижаної водички, можете звернутися за номером: 063 673-05-94 (Максим). 

Ковзани

Локація: "Зелений Гай".

Ковзанка просто неба тут працює з 10:00 до 21:00. За 120 гривень можна провести на льоду весь день. За оренду ковзанів треба доплатити ще 30 гривень. Втім, можна брати своє взуття.

Як дістатися парку "Зелений Гай"? Від центру можна сісти на маршрути 87-Б, а також на автобуси №113, №155 і №136-А.

Від залізничного вокзалу курсує 11-й трамвай. Також до вулиці Холодноярської доїдите 155-ю, 106-ю та 34-ю маршрутками. До речі, першими двома дістанетесь до парку і з лівого берегу.

У мерії кажуть, що ковзанка у "Зеленому Гаї" працюватиме до весни. 

Локація: Героїв Майдану.

Ще одну ковзанку цьогоріч відкрили на площі Героїв Майдану. Розгортають її вже не вперше, але торік майданчик не розгорнули через карантин. 

Фото: Інформатор

Попереджуємо: у годину пік на касі можуть бути черги, а поле – переповнене людьми. 

Ковзанка працює з 11-ї години і до 22:00. Вихідними кататися можна з 10:00 і до 23:00. Щоправда, вартість квитка постійно змінюється від 130 до 160 гривень. Ціна залежить від часу відвідування – ближче до вечора вона зростає. 

Дітям до п’яти років – вхід вільний. Та безкоштовно покататися вийде і у дорослих. Якщо прийти у будні під відкриття зі своїми ковзанами, то, як вказано у прайс-листі, можна годинку проїхатися задарма. 

За оренду спорядження доведеться сплатити більше, ніж у "Зеленому Гаю": від 50 до 170 гривень у будні та від 150 до 180 гривень у свята. За 200 гривень можна придбати годинне заняття з інструктором, а ще за 100 –  орендувати допоміжний інвентар, який називають "Помічник фігуриста". 

Фото: Інформатор

Локація: Льодова арена на Набережній Заводській. 

Це найдешевша ковзанка у Дніпрі, та саме на ній можна відчути себе фігуристом чи фігуристкою. Бо на полотні у 60 метрів завдовжки та 30 завширшки тренуються професійні спортсмени. 

За 45 хвилин на кризі ви заплатите 100 гривень. Оренда ковзанів – безкоштовна, але у якості застави потрібно залишити водійське посвідчення, паспорт чи студентський квиток. 

Єдиний мінус – ковзанка для відвідувачів працює лише у вихідні. У будні там тренуються фігуристи та хокейні команди. Вільно покататися можна в суботу – з 13:00 до 17:00. У неділю є два сеанси – о 13-й та о 19-й годині.

Як дістатися? Найзручніше доїхати до Льодової арени через центр – 121-м автобусом чи 2-м тролейбусом.

Локація: торгівельні центри.

Одразу в двох ТЦ працюють ковзанки: у "Мост-сіті" та "Каравані". Головна перевага – їх можна відвідувати весь рік.

Ковзанка у "Мост-сіті". Фото: МостАйс

"Караван" підходить тим, хто живе на лівому березі. Ковзанка відкривається о 8-й ранку і працює до півночі. Сеанс триває 45 хвилин, коштує 150 гривень у будні і 160 – у святкові дні. Прокат ковзанів – безкоштовний.

У "Мост-сіті" каток відкритий з 10:30 і до 21:30. Ціна квитків – 130 гривень у будні та 140 гривень – у вихідні. Оренда ковзанів – ще 30 гривень. Сеанс триває 45 хвилин, але ковзанка тут менша, ніж у "Каравані". Тож, можливо, своєї черги доведеться почекати довше. Також часто на кризі дітей тренують професійні інструктори, тож їх доведеться обережно об’їжджати. 

Локація: "Лавина".

Тут є ковзанка та схили для катання на лижах або тюбінгах. Працює центр з 10:00 до 21:30.

Фото: "Лавина"

Квиток на ковзанку коштуватиме 120 гривень за годину у будні та 150 – у вихідні. Оренда взуття – плюс 30 гривень. Ще у 40 гривень обійдеться шафа, де можна залишити свої речі.

Раз спуститися з гірки на лижах коштує 30 гривень, а абонемент (це 25 спусків) – 650. Також у 250 гривень обійдеться прокат спорядження і ще 50 гривень – оренда шолому.

Спуск на тюбінгу вартує дешевше. За один раз – 30 гривень, за 12 спусків – 300. Довжина траси – майже 250 метрів, до її вершини можна піднятися на спеціальному підйомнику. 

Як дістатися? Сам парк розташований на вулиці Космічній, 20. Від вокзалу туди їде маршрутка № 60. Від центру можна сісти на 157-А, а з лівого берегу – 107-й автобус.

Фото: "Лавина"

Санчата

Локація: всі парки.

Для тих, хто не вміє стояти на ковзанах, людство вигадало санчата. Звичайно, коли вулиці добре засніжить (ще раз схрестимо пальці!). 

Покататися на санях можна у парку Глоби або у Молодіжному парку на Набережній Заводській. Гірки там невисокі, якраз такі, щоб не непокоїтися за дитину.

Куди більше адреналіну від спуску можна отримати у парку Шевченка. Гірка починається від літнього амфітеатру і простягається до оглядового майданчика. Та кататися там краще, коли немає перехожих, щоб не було зимових ДТП.

А якщо вам і тут не вистачає гострих відчуттів, то можете вирушити у парк ДНУ. Гірки там круті та високі, тому підійдуть як для санчат, так і для сноубордів з лижами. 

Для катань також підійдуть міські балки. Багато схилів різної висоти ви знайдете у Тунельній балці та Довгій. Але краще не ходити туди наодинці, аби не втрапити у халепу. І обов’язково слід взяти захисні шоломи та наколінники. 

І попереджаємо: завжди будьте обережні! Нещодавно у парку "Зелений Гай" загинув чоловік. Він катався на санчатах разом зі своєю донькою та врізався у дерево. Батько помер, а дитина опинилась у лікарні. Якщо у парку є таблички із забороною катань, то краще утриматися від них. 

Тож, залишайте новорічні салати у холодильнику і вперед за емоціями. Але пам’ятайте: для подібних розваг краще обирати безпечні місця. Не йдіть із ковзанами чи санями туди, де ненадійна крига або немає інструкторів. Не наражайте себе, своїх дітей та оточення на небезпеку.

Поділитися: