"Ми зустрічаємося, щоб з'їсти картоплю фрі з сирним соусом"

"Ми зустрічаємося, щоб з'їсти картоплю фрі з сирним соусом"

Як заводити друзів у дорослому віці?

До Міжнародного дня друзів дві пари подруг розкажуть про те, як знайшли одна одну в дорослому віці.

За версією британського антрополога Робіна Данбара, у людей може бути не більше 150 значущих соціальних зв’язків. Як стверджує науковець, пік дружби припадає на пізній підлітковий період і початок 20-річного віку. До 30-ти люди зазвичай мають близько 150 контактів, і це число залишається незмінним, поки не виповниться близько 60-70 років. Тому знаходити друзів у віці 25-30 років – найскладніше. А якщо і виходить подружитись з кимось новим, то зазвичай лише з колегами.

Колежанки та коханки

27-річна Катерина та 35-річна Олександра – дніпрянки, дружать вже три роки. Познайомились і подружились під час роботи у піар-агенції. 

31-річні Іста з Києва та Наталя з Вінниці теж дружать впродовж трьох років. Вони познайомились під час заняття з шибарі. Деякий час були навіть коханками. Але потім все ж повернулись до дружби.

Шибарі або сибарі – це японське мистецтво обмеження рухливості тіла людини за допомогою мотузок, визначене технічними та естетичними принципами.

Обидві пари мали інших друзів, яким присвячували час, і не шукали нових знайомств. Але це не завадило їм впустити в коло свого спілкування нову людину. Ми поставили дівчатам однакові питання, на які вони далі відповіді. 

Радимо вам спробувати повторити наш тест зі своїми друзями чи подругами – ви дізнаєтесь багато цікавого про різницю поглядів. 

Далі – пряма мова.

Як ви познайомились? 

Катерина

Я тільки розійшлася з хлопцем, жила з подругою, була дуже комунікабельна, розвивала власне медіа, влаштувалася на роботу в піар-агенцію й мала багато друзів та товаришів. Не було відчуття самотності й бажання додавати нових людей у своє оточення.

Олександра

Познайомились на роботі, працювали на спільних проєктах. Я була співзасновницею, дизайнеркою, фотографинею та операторкою. Катя прийшла працювати до мене як проєктна менеджерка.

Наталя

Ми просто дружили, розмовляли, зустрічались на спільних просторах, куди ходили. 

Згодом вирішили перейти до романтичних стосунків, вони тривали рік. Але Іста зустріла чоловіка, який був для мене "червоним прапорцем". Я бачила, як між ними формуються аб'юзивні стосунки. Він теж був налаштований проти мене. 

Пізніше вони розійшлись, ми знов почали спілкуватись. Істі було погано, і я її підтримала. Тому тепер ми дружимо попри все.

Іста

Познайомились завдяки спільним чатам на тему хобі. Мені сподобалось її ставлення до практики та теорії й форма висловлювання думки.

Було складно шукати друзів в цьому віці?

Катерина

Я помічаю, що іноді мені дуже подобається людина, і виникає бажання сказати їй: "Давай дружити" – як діти в пісочниці роблять. Я можу це зробити й зараз, коли мені майже 28. В якийсь момент так було з Сашею. 

Ми сиділи в офісі, вона розповідала одну з купи історій про своїх знайомих і родичів. Якось я несерйозно, але зафіксувала, що ми типу подруги. Вона сказала: «Ніби так». 

Олександра

Не скажу, що я шукала прям. Але мені не було важко, бо коли вже доросла, то себе знаєш і в людях більше розбираєшся. Тож швидко розумієш, хто твоя людина, а хто – ні.

Наталя

Щодо віку – я не показник. Бо у мене є багато саме знайомих та приятелів. А друзів завжди було мало. І вже п’ять років тому шукати когось близького було важко. А зараз і сенсу в цьому немає. 

Іста

Так, намагалась використовувати для цього застосунки для знайомств, але невдало. Тоді я зрозуміла, що краще підбирати друзів за спільними інтересами.

Яке у вас було перше враження про вашу подругу?

Катерина

Як би це не звучало, але для мене було викликом стати її подругою. Саша доволі закрита і багато разів повторювала, що має дві-три близькі людини. Мені чомусь від початку хотілося стати для неї ще однією. Так буває, коли у людини є щось, чого тобі не вистачає. 

Олександра

Вона активна, екстравертна, а я навпаки. Мені здалось, що в нас немає нічого спільного.

Наталя

Перше враження: "О, нарешті адекватна людина, яка не боїться поговорити". Вона здалась дуже цікавою. Я подумала, що скоріш за все у нас буде багато спільних інтересів. 

Іста

Що вона розумна, цікава, дуже гарна та харизматична.

Що саме стало причиною вашого зближення?

Катерина

У сфері піару треба багато перебільшувати, робити гучні заголовки, створювати зі звичайних людей – героїв. Ми їздили разом у Нікополь, Олександрію, Бучу, Ірпінь, ще безліч міст і вчились це робити. 

Інтерв'ю у людей беру зазвичай я, Саша мовчить, а потім ми розмовляємо, і я розумію, як же тонко вона всіх відчуває. Зараз вона товаришує з героєм нашого фільму, Вовою, безхатченком зі Слов’янська. Він називає її Алекс, вона жартує, щоб не пив (він пообіцяв волонтерам і зав’язав). Саня про справедливість, вона обожнює справжніх людей.  

Олександра

Ми проводили багато часу разом по роботі та багато спілкувалися. Мені здається, що спільне почуття гумору було класним фундаментом.

Наталя

Вона попросилась взяти учать у моїх шибарі-практиках, і ми почали багато спілкуватись.

Іста

Спільні захоплення.

Дружба з цією людиною змінила ваше життя? 

Катерина

Так. Я побачила, як вона змінилась під час спілкування зі мною, стала більш емпатична, частіше пише, телефонує. Думаю, вона стає такою, коли підпускає до себе людину. 

Олександра

Вона мене надихає. В розмові з Катею до мене завжди приходить розв'язання моєї проблеми чи питання, навіть якщо ми говоримо зовсім не про це.

Наталя

У мене з'явилась людина, яка у випадку чогось завжди мене підстрахує та допоможе. І я – так само.

Іста

Однозначно так.

Як ви проводите час разом? 

Катерина

Їмо картоплю фрі з сирним соусом в "Моше" і ділимося новинами. 

Олександра

Гуляємо, можемо довго розмовляти. У нас є особливий ритуал: їсти картоплю фрі з сирним соусом завжди тільки в "Моше ".

Наталя

Нам обом подобаються коти, відеоігри та шібарі. Ми багато обговорюємо догляд за котиками та найулюбленіші ігри: Відьмака та Гаррі Поттера. Мою "Хогвартс Легасі" саме вона подарувала на якесь свято ❤️

Іста

У нас було багато спільних інтересів, спільний погляд на життя. Ми спілкуємось та ділимось історіями.

Чи є у вас спільні плани на майбутнє?

Катерина

Обов'язково поїхати у Португалію чи Іспанію і влаштувати там чілову старість.

Олександра

Так! І є плани щодо власних спільних проєктів і просто подорожей разом.

Наталя

Хочемо одружитись на старості років.

Іста

Цілком можливо, що так.

Що ваша подруга змінила у вашому баченні життя?

Катерина

Саша якось сказала мені дві тези, які я запам'ятаю на все життя: 

1. Дружба потребує стільки ж сил, скільки романтичні стосунки.

2. У романтичних стосунках треба розуміти, що залишиться у двох людей після пристрасті. Що їх триматиме разом? Чи є у них та сама дружба?

Олександра

Вона навчила і вчить мене важливості маленьких деталей, жестів уваги до близьких. На кшталт, що не обов’язково робити щось монументальне, достатньо навіть просто замовити смачний пиріг з доставленням як сюрприз. Це класний і приємний жест уваги.

Наталя

Та мабуть, що нічого. Лише те, що завжди треба довіряти інтуїції, а абсолютно незнайомі люди можуть стати твоєю сім'єю. А ще – треба багато працювати, бо тобі нічого не дадуть просто так. Тримайся своїх, любити потрібно в першу чергу себе.

Іста

Допомогла мені сформувати більш категоричний та впевнений в собі погляд на стосунки.

Що цікавого вона вам порадила?

Катерина

‣ Переглянути фільм «Я, Деніел Блейк»;

‣ Їсти м'який сир зі згущеним молоком; 

‣ Пробити хрящ і зробити татуювання;

‣ Звільнятися, якщо не подобається робота;

‣ Обирати себе, а не всіх інших.

Олександра

Саме вона придумала як художньо змонтувати епізод нашого спільного фільму. І він вийшов прям дуже класним. Називається "У пошуках Цукрової Людини"
Це вона порадила мені записатись на курс з документального кіно (я б не зробила це без неї). В результаті ми разом зняли свій перший фільм, отримали першу нагороду та впевнились, чим би ми хотіли займатись. Я так точно:)

.

Поділитися: