Крила янгола, патріотично налаштована синиця тачернігівський дисидент.
Це наша добірка муралів, що з'явилися у Дніпрі після початку повномасштабного вторгнення.
Трагедія на Перемозі
Зруйнований будинок, червоного від крові кольору, та загибла людина з крилами ангела. На її грудях фатальна дата – 14.01.23. Нижче напис: "росія – держава терорист". Саме такий мурал, хоч і дуже маленького розміру, з'явився у центрі Дніпра після трагедії, що сталася на житловому масиві Перемога, повідомляє Укрінформ. Тоді внаслідок влучення російської ракети в багатоповерхівку загинуло 46 людей. Про загиблих у цій трагедії ми писали тут.
Автор малюнку невідомий, є лише його ініціали – BRKN. Мурал можна побачити на стіні укриття біля ЦУМу, пр. Дмитра Яворницького, 52.
Обличчя України зі сльозами
Ще один мурал, який з'явився у Дніпрі після трагедії на Перемозі. Його авторка Ольга Рекун – дніпровська художниця. Головна мета жінки – привернути увагу до жахіть війни в Україні через творчість.
Спочатку Ольга хотіла створити мурал на вцілілих стінах будинку на Перемозі, але дозволу тоді не отримала, тож вирішила "створювати красу навколо себе", про це жінка розповіла Вікритому.
Художниця обрала місце на власному будинку. На стіні з’явилось жовто-блакитне обличчя України зі сльозами, а поряд написи: "Нині наша славна Україна зажурилася…" та "А ми нашу славну Україну розвеселимо!"
Мурал знаходиться на вулиці Матроській.
Під захистом воїна
Цей мурал відрізняється від інших своєю патріотичністю та символічністю. На ньому зображена тендітна, гарна українка у традиційному вбранні. У її руках квітучий соняшник. А за спиною стоїть український військовий, як янгол-охоронець.
Ідея малюнка належить художнику Тимуру Левченку, а втілити її допомогла випускниця художнього коледжу Ірина Камбур. Суспільному вона розповіла, що двічі подавала грантову заявку з описом загальної концепції муралу до Українського культурного фонду. На це пішов рік. І лише з другої спроби її затвердили.
Побачити мурал можна на стіні котельні у дворі на розі вулиць Антоновича й Бандери.
"Крила Янгола" від американської художниці
Такі самі крила вже є у Африці, Австралії, Дубаї, Китаї, Японії, Малайзії, а у 2023 році вони з'явились у Дніпрі. Мурал – це частина глобального артпроєкту відомої американської художниці Колетт Міллер.
За словами художниці, вона створює подібні зображення, як символ єдності та надії. А також прагне нагадати світу про гуманність й людяність.
"Приміряти" крила на себе можна на Січеславській Набережній. До речі, ця локація вважається однією з "найінстаграмніших" у Дніпрі.
Чернігівський дисидент
Портрет Левка Лук’яненка на тлі рідної України, що потерпає від ракетних обстрілів.
Левко Лук’яненко – дисидент, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань, автор "Акту проголошення незалежності України", Герой України.
Такий мурал у Дніпрі створив відомий дніпровський майстер стріт-арту Валерій Колор (Zdesroy). Побачити артоб'єкт можна на стінах будинку на перехресті вулиць Січових Стрільців та Шевченка.
Дівчина з соколом
Цей мурал присвячений пам`яті захисників та захисниць, які вже ніколи не повернуться додому. На ньому зображена дівчина в оточенні маків. Вона тягнеться поцілувати сокола, якого тримає на руці. Дівчина символізує кожного, хто чекає на повернення близьких, які б’ються за свободу України. А сокіл – уособлення мужності та сміливості тих, хто віддав життя за свою країну.
Стінопис займає 175 квадратних метрів, повідомляє Суспільне.
Автор муралу – харківський художник Олександр Брітцев. Артоб'єкт знаходиться біля "Алеї живої пам'яті" на житломасиві Покровський.
Вогнеборці Дніпра
Щоранку співробітників ДСНС та мешканців міста зустрічає намальований вогнеборець у бойовому спорядженні серед полум’я.
"Прожити одне життя, щоб врятувати тисячі", – написано на муралі.
Це зібраний образ усіх рятувальників, який уособлює у собі найкращі риси представників цієї професії: героїчність, відвагу та сміливість, наголошують у ДСНС.
Авторка муралу – дніпровська художниця Лілія Токарева. Розташування артоб'єкта не розголошуємо задля безпеки.
Патріотично налаштована синиця
Бойова синиця жовто-блакитного кольору, яка тримає зброю та промовляє: "Скажи паляниця."
До цього на стіні був чорний квадрат, який своїм виглядом лише псував простір зони відпочинку, повідомляє dnepr-future. Малюнок виконано у патріотичних тонах та з прапором України.
Мурал можна побачити в парку імені Лазаря Глоби.
Арт на вікнах
Кіт, вищий за людський зріст, закохані у човні, дерево життя та скетч центрального мосту. Цьогоріч до Дня міста такі арти дніпровських митців з'явилися у середмісті на вікнах закладу "Brooks". Для реалізації проєкту "Paint it all" обрали чотирьох митців: Олену Харахулах, Ірцю Бойко, Аліну Білоус, Zdes Roy. Детальніше про ці стріт-арти читайте у нашому матеріалі. Незабаром усі ці картини можна буде придбати на аукціоні, гроші з якого підуть на благодійність.