Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І

Наш матеріал для тих, хто зовсім не розбирається у нашому місті. 

У цьому тексті йдеться про проспекти Гагаріна та Поля, вулицю Калинову і житломасиви Сонячний, Тополя, Лівобережний та Червоний камінь.  

Людей, які їдуть у Дніпро від війни, більшає. У місті проживає більше 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Але як їм розібратись, який район обрати для себе? Може той, що поближче до набережної, або більше підійдуть вулиці тихого житломасиву із великою кількістю шкіл та садочків? Ми створили цей матеріал, щоб допомогти кожному знайти собі частинку Дніпра до душі. 

Акцент зробили на інфраструктурі, транспорті, розвагах. 

Спокій та комфорт: вулиця Калинова (Образцова) 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 1 зображення

Текст від нашої журналістки Наді Мішиної. 

Якщо ви любите спокій та комфорт, то район Калинової на лівому березі Дніпра  – ідеальний варіант. Продовольчі ринки, лікарні, школи та магазини розташовані поряд. Щоб відвідати медзаклад, не потрібно користуватися міським транспортом та витрачати на це гроші. Все – у пішій доступності. 

Але тут однозначно буде нудно молоді. Наприклад, місцевий кінотеатр давно не працює, а найближчий є тільки у ТРЦ "Караван", до якого доведеться нормально пройтись. Є кав'ярні, але вони дуже прості, типу "to go". Якщо хочеться посидіти у закладі з подругою та хлопцем, доведеться все ж їхати у центр. Туди буде зручно дістатися на тролейбусах № 17 або № 20, це займе 20 хвилин. 

Маршрутки зазвичай їздять "забиті", бо перехрестя Калинової – велика транспортна розв'язка Лівобережжя.

Єдиний варіант, де можна провести  дозвілля, – два найбільші парки району, відкриті нещодавно, там усе новеньке! Це сквер ім. О. Усачова (зона для прогулянок поєднана із величезним скейт-парком, на який приїжджають з іншого кінця міста) та сквер на Образцова. В обох з них облаштовані майданчики для вигулу собак. Але там буває забагато людей і дітей. Тому я зі своїм псом гуляю між кварталами приватного сектору та житловими багатоповерхівками.

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 2 зображення
Сквер ім. О. Усачова. Фото: Інформатор

Найвіддаленіший, але зручний: ж/м Лівобережний-3

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 3 зображення

Відгук від нашого журналіста Андрія Бондаренка.

Лівобережний-3 – один з останніх масивів Дніпра, побудований у 1980-х роках. Це типовий спальний район (як сусідні Лівобережний-1 та Лівобережний-2), який особливо полюбився сімʼям з дітьми та літнім людям. Чому? Бо тут доволі розвинута соціальна інфраструктура. Розташовані три школи та три дитячі садочки, а просто в центрі району знаходиться не так давно відремонтована поліклініка.

Знайдеться місце і на погуляти. У центрі – широка Алея памʼяті, на якій можна пройтися, відпочити на лавочці або просто на траві в тіні дерев. Уздовж зони є обладнана велодоріжка, де катаються на двоколісних. Тут же поряд – фонтанчик з питною водою та кілька невеликих кавʼярень.

Хоча масив є одним із найвіддаленіших районів Дніпра, потреби в шопінгу він задовольняє майже повністю. Окрім супермаркетів Varus та АТБ, тут розташований ринок, де можна придбати свіжі овочі та мʼясо. А через дві зупинки громадського транспорту або 10 хвилин пішої прогулянки можна дістатися до "Каравану" – великого торгівельного центру з магазинами одягу, фудкортом з McDonald's (чекаємо на відкриття), будівельним супермаркетом, меблевими магазинами та продуктовим гіпермаркетом. 

А ось кількість розваг на масиві обмежена. Окрім вже згаданої алеї, місцеві часто відвідують кінотеатр у "Каравані". Коли тепло, популярне місце для відпочинку, – житловий масив Ломівський (колишній – Фрунзенський), дістатися до якого можна за 20 хвилин на трамваї. Важливо для власників собак: на Лівобережному є спеціалізований майданчик для вигулу чотирилапих, яких в усьому Дніпрі менше 10. 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 4 зображення
Фото: Олена Комишина

Транспортне сполучення району має свої плюси та мінуси. За відсутності заторів дістатися центру можна за 30-40 хвилин, на власному авто – за 20. Це не швидко. Проте саме тут розташовані кінцеві зупинки багатьох маршрутів, тому можна доїхати чи не в будь-яку точку міста – від набережної Перемоги до вокзалів, основних парків та центру. 

Підбиваючи підсумок, Лівобережний добре підходить для спокійного та неквапливого життя. Тут добре родинам із дітьми та тваринами. Але єдине, за чим дійсно варто буде виїжджати ближче до центру, – це розваги, сучасні ресторани та великі парки, яких району бракує.

Місто у місті: ж/м Тополя

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 5 зображення

Розповідає наша журналістка Єва Біліченко. 

Житловий масив Тополя розташований на околиці правого берега біля виїзду на Запоріжжя. Це спальний район, тому життя тут достатньо розмірене. Переважна кількість місцевих (вони ще називають себе "топольчанами") – це сім’ї з дітьми, пенсіонери і молоді пари.

Масив схожий на місто у місті. Через велику площу його поділили на першу, другу і третю частини. Цікаво, що через Тополю-2 є можливість вийти у селище Дослідне, де у теплу пору року містяни влаштовують пікніки. Якщо пройти через селище, вам відкриється огляд на пшеничні поля. Можна зробити гарну світлину чи просто помилуватись. 

На Тополі є великий ринок, басейн, спортивні зали, продуктові магазини, школи, дитсадки, дитяча та доросла лікарні, аптеки, дві кав’ярні, ТЦ "Епіцентр", Меtrо, Terra. Раніше ще був свій кінотеатр "Січ" та ковзанка, тепер вони не працюють. Весь масив засаджений деревами (на диво здебільшого кленами, а не тополями), тож прохолода, тінь та свіже (відносно) повітря влітку забезпечено.

На Тополі зручна транспортна розв’язка, бо тут кінцеві для великої кількості маршруток та тролейбусів. Тож влізти зранку й доїхати до роботи не складно. Дорога до центру займає приблизно 35 хвилин.

Серед дніпрян Тополь вважається кримінальним районом. Проте це більше стереотипи. Масив для себе обирають молоді сім’ї для постійного проживання за відносно невеликі кошти.

Паркове різноманіття: проспект Поля

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 6 зображення

Далі розповідь від нашої журналістки Маші Учитель. 

Проспект Поля – вулиця-бульвар, одна з найдовших магістралей Дніпра. Великий плюс в тому, що звідси можна швидко дістатися до центра, особливо якщо ви живете унизу, тоді навіть пішки. Тут мешкає багато пенсіонерів, але компанію для діточок вам також вдасться знайти. Бо тут є багато шкіл та дитячих садочків. Характер забудови різноманітний: від типових п’ятиповерхівок 60-х років до 14-поверхових будинків.

Найбільш жвавими районами проспекту є перехрестя з проспектом Пушкіна, де проходять трамвайні колії, та перехрестя з вулицею Титова. Транспорт ходить стабільно, дістатись можна різних куточків міста. 

Щодо крамниць – колись шуткували, що "Кірова (стара назва проспекту) – мебельний проспект". Тут справді незвичайна кількість саме таких магазинів, і подекуди вам буде здаватися, що знайти щось інше тут нелегко. Популярні супермаркети – різноманітні АТБ, Varus у "Славутичі". Доволі швидко ви можете дістатися звідси до Центрального ринку "Озерка", особливо якщо ви живете внизу, то можете пішки пройтися туди через парк Глоби. 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 7 зображення
Фото: Інформатор

З великих розважальних центрів – ТЦ Appolo на вулиці Титова (наприклад, маршруткою №113). Якщо ви хочете сходити у кіно, ваш вибір – це "Планета Кіно" неподалік Appolo. З іншого боку, на маршрутці №73 можна швидко дістатися до ТЦ "Дафі" на Зоряному бульварі, де знаходиться Multiplex IMAX. У ТЦ "Славутич" посеред проспекту Поля також багато магазинів. 

У жителя проспекту Поля багатий вибір парків. Унизу – сквер Героїв біля ОГА, де розташований меморіальний комплекс, присвячений пам’яті Небесної сотні та героям АТО. Також тут знаходиться меморіал жертвам Чорнобильської аварії. Незважаючи на такі серйозні теми, атмосфера в самому сквері легка та приємна, тут часто влаштовують пікніки, дерева підсвічені знизу різнокольоровими світильниками. Навесні сюди ходять милуватись сакурами, а взимку сквер перетворюється на величезний "ліхтарний ліс" завдяки підсвітці. 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 8 зображення
Фото: Інформатор

Тут поряд також є великий фонтан та інклюзивний дитячий майданчик, збудований у 2017-ому році, де цікаво навіть дорослому. Конструкція гойдалок на майданчику передбачає зручність для людей з колясками, написи дубльовані шрифтом Брайля, в наявності тактильна плитка для незрячих людей, а покриття безпечне для падінь. І, звісно, не забудьте подивитися на наші ракети у Парку ракет біля ОГА!

Якщо ж ви живете ближче до верху проспекта, ваш вибір – парк Писаржевского чи Зелений гай. Останній ще кілька років тому був закинутою балкою, але за цей час його перетворили на один з кращих у місті просторів для сімейного дозвілля. Парком протікають невеликі струмені, є сучасний дитячий майданчик з гарним покриттям. Взимку тут працює невелика ковзанка. Також унизу розташований парк динозаврів. 

Студентський масив: проспект Гагаріна

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 14 зображення

Про нього розповідає наша випускова редакторка Наташа Куліді. 

Цей проспект, однозначно, для молоді або молодих родин. Чому? Бо тут розташовані найбільші виші міста та їхні гуртожитки. Дуже часто вулицями можна почути іноземну мову. 

У цьому районі є все для життя: кілька шкіл, садочки, амбулаторії. Але найголовніше – два великі торгово-розважальні центри з кав’ярнями, ресторанами, магазинами та кінотеатрами. Здається, щоб розважитись всією родиною чи закупитись одягом, не потрібно їхати до центру. 

Транспорту на проспекті Гагаріна теж вистачає, він рухається у різні куточки Дніпра: від лівого берегу до Червоного каменю. Але вранці маршрутки та автобуси вже сильно завантажені, тому втиснутися у них не виходить. Тоді доводиться користуватися тролейбусами чи трамваєм (трамвайна зупинка розташована біля Транспортного університету, біля якого, до речі, є алея сакур – гарні фоточки навесні вам забезпечені). 

На проспекті Гагаріна немає великих зелених зон, окрім парку імені Гагаріна біля ДНУ (його особливість – космічна тема, але не будемо розкривати секрети). Його якраз нещодавно привели до ладу. А от парк імені Володі Дубініна та Севастопольський, що розташовані неподалік, зараз на реконструкції. Багато людей гуляють просто проспектом: навесні він розквітнув тисячами тюльпанів. Це трохи підіймало настрій у весняні місяці повномасштабної війни. 

Попри всі плюси життя на проспекті, найбільший його мінус – вартість оренди нерухомості. Зняти квартиру та будинок вийде все ж дорожче, ніч у більш маленьких спальних районах. 

Найкращі заходи сонця у місті: Сонячний 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 19 зображення

Про нього розповідає наш Лего – Олег Городьков.

Житломасив Сонячний розташований на початку лівого берега, за ТЦ "Вавілон". Це такий район-в-собі, бо він невеликий, але тут є все найнеобхідніше для життя: торговий центр, школи та дитсадки, житлові будівлі та, звичайно, набережна.

Порівняно з багатьма іншими районами, люди на Сонячному ввічливі та привітні, багато-хто один одного знає по пів життя. Житломасив обирають молоді родини, "криміналітету" мало.

У "Вавілоні" є великий продуктовий магазин Fozzy, далі в глибині району є АТБ. Крім того, є багато спеціалізованих магазинів та люди, що продають власні фрукти/овочі/молочку декілька разів на тиждень.

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 20 зображення
Фото: Відкритий

На маршрутках з Сонячного можна нормально доїхати лише до центру або до вокзалу. Ключовий транспорт – 14-ий тролейбус (Сонячний-Центр). Зазвичай, його можна дочекатися хвилин за 5-10 і ще через 10 хвилин бути в центрі. Якщо пройтись пішки до початку Слобожанскього проспекту, звідти можна доїхати до практично будь-якого місця в Дніпрі без пересадок. Але пам’ятайте: весь транспорт ввечері та вранці завантажений.

Вишенка на торті Сонячного – набережна. Ідеальна для ранкових пробіжок або вечірніх прогулянок. Чудовий вид на правий бік Дніпра. Особливо на захід сонця. Вам пощастить, якщо ви житиме біля Дніпра. Тоді підписники інстаграму просто шаленітимуть від помаранчево-жовтих світлин.

Усе для життя родин: Червоний камінь

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 21 зображення

Про цей житломасив нам розповіла наша читачка Анастасія Черкащенко. 

Червоний Камінь розташований на правому березі Дніпра перед масивами Покровський та Парус (край міста). Це спальний район, де здебільшого проживають багато родин з дітьми. Тут є школи, дитсадки, в більшості дворів створені дитячі майданчики, в деяких також облаштовані місця для спорту. 

Найпопулярніший супермаркет – АТБ, також є невеликий овочевий ринок, продуктові магазини (напівфабрикати, м’ясні, молочні тощо), аптеки та крамниці побутових товарів. У пішій доступності є "Сільпо" та Varus, магазини побутової техніки та гаджетів, одягу та взуття. 

Є лікарні (державні та приватні), зокрема стоматології та лабораторії. Також на районі розташований зооветцентр та магазини з товарами для домашніх улюбленців. 

Найкращий вибір: як переселенцю розібратись, де жити у Дніпрі. Частина І - 22 зображення
Фото: Інформатор

Транспорт. Особливість житломасиву – метро. У пішій доступності дві станції – "Покровська" та "Проспект Свободи". Вони ведуть до вокзалу. А завдяки автобусам та тролейбусам звідси можна дістатися до різних частин міста: центру, автовокзалу, вокзалу, лівого берега, ж/м Західний та Тополь, Підстанції, Діївки та Таромського. Вранці можуть бути складнощі, оскільки кінцева зупинка більшості маршрутів – ж/м Парус. Автобуси можуть бути сильно завантажені. Проте тролейбус № 2 до центру міста ходить регулярно і завжди можна скористатися ним.  

Червоний камінь виходить до річки Дніпро, також є кар’єр – улюблене місце відпочинку мешканців, Молодіжний (Новокодацький) парк з атракціонами для дітей, футбольними майданчиками, майданчик для катання на скейтбордах. Крім цього, є Льодова арена, картинг, багато різних танцювальних та спортивних секцій при школах, бассейн для дітей тощо. А от для любителів каяків неподалік розкинулись Діївські плавні: там можна милуватись природою Дніпра та послухати птахів (зайнятись бьордвочінгом).


Це перша частина опису районів міста. У другому поговоримо про Перемогу, центр Дніпра, Придніпровськ. Дочекайтесь. А також пишіть в інстаграм про особливості ваших масивів, ми додамо у наступний текст. 

Поділитися: