"Наші яскраві помаранчеві коробки виднілися з руїн"

"Наші яскраві помаранчеві коробки виднілися з руїн"

Як живе наше Appolo після російської атаки?

Яскраві вивіски, великі черги, шалені знижки, гомін натовпу – ТРЦ "Appolo" відновив свою роботу. Тут нарешті запрацювали крамниці "NewYorker", "Colin's", "Sinsay", "JYSK", кінотеатр та фудкорт.

Ми завітали до ТРЦ, поспілкувалися з відвідувачами та працівниками, дізнались, що змінилось в Appolo, які приміщення тільки відновлюються та чи не страшно містянам всередині?


Ми завітали до Appolо в суботу об 11 ранку – на п'ятий день після відкриття. Парковка переповнена машинами, де-не-де можна знайти вільне місце для своєї автівки. Всередині і не помітно, що ще два місяці тому в  будівлю влучила ракета. Панує та ж сама атмосфера життя, що і раніше, працюють крамниці. Лише по великих чергах можна зрозуміти, що зараз є ажіотаж серед дніпрян, а магазини дають великі знижки на честь відкриття. Про події 29 грудня нагадує лише пошарпаний фасад біля "Розетки". Він розділяє ТРЦ на дві частини: ту, яка постраждала від обстрілу менше, і ту, що досі й знаходиться на стадії відновлення. Коли вмикається сигнал повітряної тривоги, торгівельний центр значно пустішає. Відвідувачі спускаються у підземний паркінг, де чекають на відбій.

Фото: gorsovet.com.ua

Нагадаємо, що 29 грудня 2023 року росія завдавала черговий удар по території України, внаслідок чого пошкодження та руйнування зазнали десятки цивільних об’єктів. Серед них й ТРЦ "Appolo" у Дніпрі, в який влучила ворожа ракета. Внаслідок влучання померло 7 людей і 18 постраждало. Знадобилось майже два місяці, щоб відновити роботу торгово-розважального центру. 27 лютого ТРЦ запрацював. 

"Настрій вмотивований на новий старт та подальший розвиток"

Роман, менеджер магазину спортивного харчування та вітамінів "Power Life"

29 грудня 2023-го, коли команда "Power Life" побачила новини про атаку, то була впевнена, що їхнього магазину вже немає. Адже він знаходився безпосередньо в тій частині ТРЦ, куди влучила ракета. Та приміщення майже вціліло: обвалилась частина стелі, постраждало технічне обладнання й частина товару.  

"Обсяг руйнування саме нашого магазину цілком міг бути набагато більше, тому в нашій ситуації гріх скаржитись", – каже Роман. 

Фото: Наше місто

Поки приміщення в "Appolo" було зачинене, команда магазину займалась відновленням, прибиранням та підготовку до відкриття. Велику частину асортименту магазину прийшлось вивезти на період ремонту. Не дивлячись на те, що "Power Life" має ще три магазини у Дніпрі, після атаки показники ефективності бізнесу значно знизились. 

"Зараз настрій вмотивований на новий старт та подальший розвиток. В цілому відчуття страху при перебуванні у ТРЦ відсутнє, але на повітряні тривоги варто реагувати відповідально. До того ж тут близько розташоване укриття". 

"Прийняли вимушене закриття магазину як факт"

Мирослав, адміністратор у магазині "ᴏᴛᴀᴋᴜ ᴡᴏʀʟᴅ ᴀɴɪᴍᴇ sʜᴏᴘ"

Фото: з соціальних мереж магазину

У цій крамниці можна купити унікальні фігурки героїв аніме, шкарпетки з улюбленими персонажами, яскраві скечбуки, шеврони, мангу (японські комікси) та ще багато іншого. 

"Про потрапляння ракети у "Appolo" я дізнався від свого друга. Він написав мені смс. Емоції були змішані, а тому просто прийняли вимушене закриття магазину як факт і зосередили всю свою увагу на іншій точці торгівлі, що розташована у ТЦ "Dmart". Поки наш магазин був зачинений у "Appolo", ми відкрили ще один у "Гермесі"", зазначає Мирослав. 

За словами Мирослава, співробітники магазину відчувають себе впевнено у "Appolo", теж саме можна сказати й про клієнтів.

"Подумки попрощались з закладом"

Анастасія, бренд-менеджерка мережі ресторанів "Confetti"

Коли 29 лютого співробітники в телеграм-каналі побачили інформацію про приліт у ТРЦ "Appolo", то подумали, що влучання пряме й подумки попрощались з закладом. 

"Емоції були такі: ненависть до окупантів та жах від однієї думки, що хтось вже міг прийти на роботу. Ми одразу почали дізнаватись, хто в цей час міг знаходитись у ресторані. Дякувати Богу, це трапилось незадовго до приходу співробітників, в ресторані ще нікого не було". 

Фото: Фокус

Команда "Confetti" майже повністю відновила приміщення. Зараз чекають на заміни склопакетів, тому в цілях безпеки тимчасово перекрили доступ до фасадних вікон. 
"Стриманий оптимізм словосполучення, яке чудово передає наш стан. Нам пощастило, найголовніше тепер це безпека та комфорт. Під час оголошення повітряної тривоги гості самостійно обирають, чи залишитись їм в закладі або перейти до укриття, яке знаходиться у паркінгу ТРЦ. Це стосується й команди ресторану".

"Ракета потрапила саме в наше приміщення"

Фото: mis.dp.ua

Серед бізнесів, які базувалися у ТРК "Appolo" є й такі, що досі чекають на відновлення свого приміщення. Серед них велика мережа дитячого взуття в Україні "Sandalet", про це розповідає власниця мережі Ольга Криворучко. 

Ольга була у відпустці в США, коли стався приліт у "Appolo". У Штатах була ніч, і жінка зовсім не очікувала отримати дзвінок в такий час. Як тільки Ольга побачила, що дзвонить управителька, відразу інтуїтивно зрозуміла, що трапилось щось неприємне. 

Фото: Наше місто

"Стан був дивний. Я не розуміла, чи працював вже магазин для відвідувачів, і відразу думки прийшли найжахливіші. Але, отямившись, зраділа, що всі наші співробітники живі й покупці не постраждали. Ракета влучила саме в наше приміщення. Його повністю рознесло вщент, ми це зрозуміли по фото з мереж – наші яскраві помаранчеві коробки виднілися з руїн"

Нині команда "Sandalet" чекає на відновлення зруйнованої частини ТРЦ. По Україні працюють 3 з 7 магазинів мережі. 

А як себе почувають себе гості ТРЦ? Чи залишається Appolo одним з улюбленіших міст відпочинку дніпрян та чи страшно відвідувачам перебувати у приміщенні?

"Страшно не було, не дивлячись на те, що лунала повітряна тривога"

Анна, 28 років, контент-мейкерка

Фото: з соціальних мереж Анни

Анна живе недалеко від ТРЦ "Appolo". Тому 29 грудня 2023-го дівчина чула не лише гул ракет та вибух, а й бачила пожежу. В чаті дому Ані написали, що горить Appolo. Як тільки дівчина побачила повідомлення, адміністратори його видалили. 

"Був шок, бо в "Appolo" я буваю майже кожен день і того дня також планувала туди приїхати. Я дуже люблю відвідувати там супермаркет "Сільпо", New Yorker, Sinsay. Після обстрілу в цей район не їздила, бо не хотіла бачити руїни. Вистачило фотографій у новинних пабліках".  

Фото: gorsovet.com.ua

Після відновлення роботи торговельного центру дівчина завітала у Сільпо. Аня каже, що страшно не було, не дивлячись на те, що в той момент лунала повітряна тривога. 

"Віяло духом перемоги та надії на краще"

Аліна, 29 років, майстерка манікюру

Фото: з соціальних мереж Аліни

Аліна переїхала до Дніпра з Лиману, що на Донеччині, після початку повномасштабної війни. Забрала з собою двох котів, через що було важко знайти житло. В "Appolo" Аліна завжди приїжджала, щоб закупитися у магазинах. І от після відкриття разом з сім'єю дівчина завітала до ТРЦ, щоб купити речі, продукти та попити кави. 

"Візуально в ТРЦ майже нічого не змінилось. Однак по відчуттях в Appolo віяло духом перемоги та надії на краще. Було страшно лише через кількість людей в чергах, адже не всі можуть контролювати себе в критичних ситуаціях. Тривог не було, але якби й були, я підготувалась переходити в паркінг". 

Каріна, 23 роки, майстерка з кератину

Фото: з соціальних мереж Каріни

"Я дуже люблю Appolo, я тут постійна клієнтка. Магазини в цьому ТРЦ найкращі, тому що ціни доступні кожному. Тому відразу після відкриття прийшла на шопінг. Почалась повітряна тривога і я вирушила на фудкорт. Скажу по правді, було трішки страшно, але тривога лунала всього 30 хвилин. Після я пішла займатися улюбленою справою шопінгом". 

Олександра, 29 років, тату-майстерка

Фото: з соціальних мереж Олександри

"До прильоту ходила в Appolo достатньо часто. Не кожен день, але раз на тиждень, мабуть… Інколи кіно, більше магазини, кафе. Коли повернулась туди, то зрозуміла, що нічого не змінилось: місце й атмосфера та ж сама, люди одразу повернулись. Відвідала багато магазинів, пройшлась по всьому ТРЦ. Коли почалась тривога, спокійно завершила покупки та вийшла з торговельного центру". 

Поділитися: