Що таке цирк для дорослих

Що таке цирк для дорослих

Якщо вам виповнилось 16 років, то ви маєте можливість побачити дійство, яке не має аналогів в Україні. Шоу "Ніч у цирку" покаже, що цирк може бути іншим – без клоунів і тварин, гуманним, стильним і сучасним.

Шоу відбудеться 13 грудня у Дніпровському цирку.

Масштаби

Дійсно, аналогів в Україні немає. Існує світова практика нічних відвідувань цирку, але це переважно показ стандартних програм, які йдуть ледь не до опівночі. Дніпровське шоу готували спеціально для ексклюзивного вечора. "Ніч у цирку" пройде у Дніпрі вже вдруге.

У програмі беруть участь близько ста артистів з різних міст України, але вони матимуть лише день на загальну репетицію перед шоу. "Всього за день учасники повинні зробити усю постановочну роботу та створити спільний творчий простір," – говорить Ольга Обласова, голова правління ГО "Яскрава країна". Проводячи кастинг, дивилися перш за все на те, чи відповідає номер загальній концепції шоу і чи зможуть артисти підлаштуватися під щільний репетиційний графік.

"Ніч у цирку" – до всього ще й мікс жанрів: вокал, хореографія, джаз, це досить незвично для циркового мистецтва. Хедлайнерів шоу не має. Головним є цирк, який усіх об’єднує навколо себе. Шоу-балет "Антарес", еквілібристка Вікторія Дзюба, цьогорічна делегатка від України на легендарний цирковий фестиваль у Монте-Карло, повітряна гімнастка Єлизавета Горела, Вікторія Жижий та її цирковий жанр "антипод", акробати Андрій та Михайло Білаки та багато інших. 

– Ми хочемо довести, що цирк – це дуже відповідальне мистецтво, де люди ризикують іноді навіть життям, показуючи свою майстерність. Багато номерів – парні, де найважливішою є довіра. Адже іноді все залежить від подиху чи якоїсь миті, коли ти стопами, або кінчиками пальців чи зубами тримаєш життя партнера.

Зверніть увагу й на саму споруду, адже вона є унікальною за своїм архітектурним рішенням – має два манежі та найвищий у Східній Європі купол. 

Концепція

Стати режисером шоу запросили дніпрянина Павла Івлюшкіна, який наразі є балетмейстером Одеського театру ім. Василька. Він і запропонував концепцію цьогорічної "Ночі в цирку": віддзеркалення та відображення. Людина в іншій людині, людина у собі, ми у просторі, простір у нас, як ми відображаємо світ і як світ відображає нас.

У шоу беруть участь три пари близнюків. 

Мета

Що мотивує Ольгу робити такого роду шоу й змінювати цирк? Виявляється, все дуже просто – вона хоче, щоб циркове мистецтво сприймали глибше, ніж просто веселощі з клоунами та солодкою ватою, щоб цирк змінювався відповідно до вимог часу. 

До речі, багато хто з артистів цьогорічного шоу також пройшов цей етап змін:

– Дев'ять років ми проводимо фестиваль "Яскрава арена Дніпра" з дитячою програмою. Найменші артисти почали брати участь у віці 6-7 років, тож зрозуміло, що з часом вони подорослішали, підвищили свою майстерність. У їхніх номерах з'явилися моменти чуттєвості, пристрасті, настав час їм перейти до дорослої ліги артистів.

Успіх шоу безсумнівний – минулорічну "Ніч у цирку" відвідало 1500 глядачів, цього разу також очікують аншлаг. Тож пропонуємо потурбуватися про квитки, поки ще є час.

Шоу "Ніч у цирку" пройде в рамках триденного фестивалю "Яскрава арена Дніпра". Фестиваль проходить завдяки гранту від програми "Культурна столиця".

Поділитися: