"Марс" і "Місто": дніпровський тест про Валер'яна Підмогильного

"Марс" і "Місто": дніпровський тест про Валер'яна Підмогильного

Він – інтелектуал-виходець із сільського Придніпров'я. Народився у селі Чаплі нашої області, навчався і працював у Дніпрі (себто Катеринославі), а потім переїхав до Києва. Валер'ян Підмогильний Створив перший роман про місто в українській літературі. І писав твори, сповнені психологізму та екзистенціалізму, ще до того, як це стало модним у Європі.

2 лютого виповнилося 120 років з дня народження Валер'яна Підмогильного, і ми весь день присвятили дослідженню його біографії. Перевір, що ти знаєш про письменника і про те, як його ім'я пов'язане з містом Дніпром.

Валер'ян Підмогильний навчався на математичному та юридичному факультеті Катеринославського університету. Зараз він називається:

Correct! Wrong!

Валер'ян учився в теперішньому ДНУ, але так і не закінчив.

Де у Дніпрі розташований малюнок літературно-мистецького проєкту "Слово на стіні", присвячений роману Валер'яна Підмогильного "Місто"?

Correct! Wrong!

Після того, як закінчите тест, гортайте нижче - там буде наша стаття про письменників і поетів, чиї цитати пишуть на стінах Дніпра.

Про який будинок у Дніпрі йдеться у повісті Підмогильного "Третя революція": "… золотими візерунками на червоних мурах, постійний штаб усім переможцям над містом (...) прапор на даховому шпилі покірно зміняв свої кольори."

Correct! Wrong!

Ким працював Валер'ян у теперішній будівлі музею "Літературне Придніпров’я"?

Correct! Wrong!

Чий портрет довгий час висів на стіні у Валер'яна?

Correct! Wrong!

Чого з переліченого Валер'ян не робив у 1926-1927 роках у Києві?

Correct! Wrong!

Влітку 1933 року Підмогильний разом з Борисом Антоненком-Давидовичем, Борисом Тенетою та Іваном Багряним здійснили:

Correct! Wrong!

А взагалі Підмогильний був членом літературного угруповання "Майстерня революційного слова", яку скорочено називали "Марсом". Тому свій Марс у нього все ж таки був.

За згадками Антоненка-Давидовича, коли наприкінці зустрічі зі Сталіним Лазар Каганович закликав усіх заспівати вождю українську пісню, Підмогильний та він:

Correct! Wrong!

Навіщо на початку 1934 року Підмогильний шукав можливості виїхати на полярну північ Росії, архіпелаг Шпіцберген (але вже не встиг)?

Correct! Wrong!

Дніпровський тест про Валер'яна Підмогильного
Ти знаєш про Підмогильного все.
Навіть те, чого у школі не розповідали. Так тримати!
Хороший результат!
У світі є ще багато цікавих фактів про Підмогильного. Саме час дізнатися більше: необов'язково це робити лише в ювілей письменника!
Не засмучуйся, ти вже знаєш про Підмогильного більше, ніж середньостатистичний українець.
У світі є ще багато цікавих фактів про нього. Саме час дізнатися більше: необов'язково це робити лише в ювілей письменника!

Той самий напис у Кварталі Мистецтв, присвячений роману "Місто"

Про інші мурали з проєкту "Слово на стіні" ми розповіли у великій статті. З мапою і порадами, як отримати дозвіл на власний мурал (ну раптом вам захочеться зробити щось подібне у своєму дворі)

Поділитися: