17 нових або забутих старий ідей для відпочинку влітку.
Дивимось по-іншому на те, як можна проводити своє дозвілля. Дніпряни розказали КУСТу, як полюбляють відновлювати сили та енергію влітку. Ми обрали найцікавіші ідеї та зробили добірку.
Пікнік на каяках
30-річна дніпрянка Ольга Єрешко розповідає, ідея попікнікувати на каяках виникла спонтанно.
"Надихнулась я подругою, яка проводить естетичні пікніки на природі з вином, закусками та декором. Крім того, сама дуже люблю кататися на каяках, а в поєднання зі смачною їжею та напоями – це подвійне задоволення", – каже Ольга.
Щоб повторити досвід Ольги, вам знадобиться термос з чаєм або кавою, гарна серветка або рушник, на якому розкладете їжу. Візьміть із собою солодку випічку.
Ольга радить брати двомісний каяк, якщо вас двоє, і запливати туди, де росте латаття, аби не зносила течія. Найкращий пікніку влітку, звісно, на заході сонця. А якщо ви влаштуєте його восени, як Ольга, то можете використовувати пожовкле листя як декор для фотосесії.
"Враження від такого дозвілля неймовірні. Пити чай та спостерігати захід сонця, при цьому перебуваючи посеред річки, – це щось казкове. Дуже схоже на відчуття після медитації. На серці радісно і спокійно", – розповідає Ольга.
Детальніше про вихід сапів та каяків на воду в Дніпрі під час воєнного стану читайте в нашому матеріалі. Зазвичай це коштує від 200 до 350 гривень за годину.
Лазертаг із сюжетною грою
23-річний дніпрянин Артем обожнює заняття з тактичного лазертагу. Зокрема – дводенну гру за мотивами "Сталкеру".
"На неї приїздили клуби зі всієї України. Були у захваті від занурення в атмосферу світу чорнобильських аномалій", – говорить Артем.
Такий сюжет є і в Дніпрі. Це змагання тривалістю від 3 годин до декількох діб за сценарієм однойменної комп’ютерної гри. Гравці – вільні сталкери, які ходять просторами "зони" у пошуках артефактів. Вони їм потрібні, щоб продати та заробити якомога більше "грошей". Ігрова валюта – лазерфранки.
"За сенсом, вся гра залежала від фантазії самих гравців. Об'єднуйся як хочеш, зраджувати – тим паче. Можна отримати "маслин" звідусіль, померти від снорка, контролер змусить тебе вбивати друзів, а бандити – пограбують. Після цього відпочинь та попий чаю або щось міцніше та поскаржся на пригоди Бармену, а згодом програй все майно у Сидоровича. І тільки знайдений схрон врятує тебе…" – пригадує Артем.
Снорк – мутант, що не залишає шансів своїм жертвам, якщо підкрадеться занадто близько.
Основне правило гри – кожен сам за себе. Можна об’єднуватися в групи, наймати до себе в допомогу будь-яких інших сталкерів, але треба пам’ятати про те, що переможець буде один. Той, хто в ході гри збере найбільшу кількість артефактів.
"Під кінець першого дня всі збирались навколо багаття й під гітару великою й веселою компанією співали пісні посеред лісу. А на другий день пригоди продовжувались...", – розповідає Артем.
Вартість прокату одного ігрового комплекту — зброя з головною пов’язкою за 4 години – 400 гривень. Мінімальне замовлення – 8 ігрових комплектів.
Існує також однойменний дитячий квест в приміщенні.
Лазертаги в Дніпрі:
‣ "1'st Legion" мають залу в приміщенні та два майданчики на природі. Перша обійдеться 500 гривень на годину за одну людину, а друга – 390 гривень.
‣ "Factoria" є лазертаг, який коштує 400 гривень за годину. Розташований на вулиці Нижньодніпровський, 17.
‣ "Агресор", що розташований на вулиці Анни Барвінок, 26. Коштує 350 гривень за годину на вуличній арені та 120 гривень за годину в приміщенні.
‣ "Острів пригод" пропонує 4 полігони в Дніпрі. Участь для однієї людини коштує 120 гривень за годину.
Вейкбординг
20-річний Олександр з Дніпра полюбляє вейкбординг. Це поєднання серфінгу, сноубордингу, скейтбордингу і водних лиж. Катер буксирує учасника, який знаходиться на короткій, але широкій дошці. Рухаючи на швидкості 30-40 км/год з додатковим баластом на борті, катер залишає за собою хвилю, яку вейкбордист використовує як трамплін.
"Перед тим, як кататися на вейкбордах, зазвичай пробують себе на водних лижах. І в перший мій заїзд мені пояснили, що ставати треба на корточках, на зігнутих колінах. А коли розгинатися – не сказали. І я проїхав, мабуть, цілий круг на зігнутих колінах. Це дуже кумедно виглядає, та ще й натиск води б'є у плавки, я ледь не загубив їх", – згадує з усмішкою Олександр.
У Дніпрі є кілька місць, де можна спробувати таку розвагу.
‣ Sentosa cable park пропонує вейкбординг та водні лижі. Година катання обійдеться у 700 гривень, а цілий день – у 1300. Знайти їх можна на Набережній Перемозі, 37Б.
‣ Вейксерф Клуб пропонує не лише вейкбординг, а й сапи, каяки та катери. Вони розташовані на Набережній Перемоги, 51.
Троллей над Дніпром
Це атракціон – натягнутий трос, по якому людина може спускатися за допомогою спеціального обладнання. Зазвичай використовується ролик або блок, прикріплений до троса і ременів, які тримають людину. Іноді використовують спеціальне крісло.
У Дніпрі є лише один троллей між парком імені Тараса Шевченка та Монастирським островом. Спуск коштує 300 гривень.
Мотузковий парк
Це спеціально обладнаний парк, де розташовані різні елементи перешкод та атракціони з використанням мотузок, тросів, платформ, дерев'яних конструкцій та інших матеріалів. Зазвичай є декілька трас, відмінних вистою, рівнем складності та допуском за віком.
Варіанти у Дніпрі:
‣ "Лень в Пень" у парку Шевченка мають шість трас. Коштує від 70 до 200 гривень.
‣ "Терра Нова" має 3 доріжки. Знаходиться в парку Глоби, на проспекті Дмитра Яворницького, 95, та у Новокодацькому Молодіжному парку за Льодовою ареною.
І невеличка добірка інших варіантів відпочинку для читачів КУСТа:
‣ йога
‣ фітнес-тури
‣ риболовля
‣ альпінізм або скелелазання
‣ прогулянка на конях
‣ SPA
‣ духовні ретрити
‣ аквапарк
‣ квест-кімната
‣ кемпінг
‣ банджі-джампінг
‣ вимкнути телефон на три дні і поїхати кудись з міста.