Повернення "Джазу на Дніпрі"

Повернення "Джазу на Дніпрі"

Розповідаємо, як все було, і показуємо емоційні #джазпортрети людей.

Три дня джазу в парку Шевченка стали великою подією для Дніпра. Торік ми слухали хедлайнерів онлайн, тому в 2021 році ще більше чекали Джекі Террассона, Буйку, Маріо Стефано П'єтродаркі та Елі Дегібрі (він замінив Авішая Коена, який не зміг приїхати через карантин).

До речі, саме через карантин, щоб "розпорошити" натовп, фестиваль повністю перенесли в парк і зробили багато різних локацій. Не тільки з музикою, а й з акробатами, магазинами брендового одягу, іграми для дітей і навіть виставкою притулку кошенят.

Журнал КУСТ теж зробив свою локацію: ми запросили фотографа Олю Чистякову познімати людей, які слухають джаз в навушниках. Вона щоразу вмикала пісні зі свого плейлиста і ловила емоції.

Завантажити своє фото у гарній якості можна за посиланням.

Фото: Оля Чистякова

Оля розповідає, чому взялася за проєкт #джазпортрет: 

"Часто чую фразу "я не розумію джаз". Для багатьох це дивна сумбурна музика, де немає логіки і без підготовки не почуєш гармонію. Але це правда лише на одну соту відсотка. Джаз буває різним, і моя головна задача в цьому проєкті – показати людям будь-якого віку, статі та музичних уподобань, наскільки широкий спектр емоцій можуть викликати у них джазові композиції. 

Фото: Оля Чистякова

Як фотограф, який цінує гарний джаз, я подумала, що портрет людини в момент "усамітнення з музикою" найкраще зможе передати перше враження від джазу. Емоції, як правило, випереджають думку, а в таких умовах ми бачимо реакцію людини ще до того, як вона встигла подумати, що джаз – це занадто складно. Тому що таку музику потрібно не розуміти, а відчувати".

Фото: Оля Чистякова

Олін джазовий плейлист з 25 композицій:

Музична частина "Джазу на Дніпрі", як і завжди, була насиченою. На фестивалі були зірки з України, Польщі, Франції, Австралії та США, дніпровські джазмени – від молодих до ветеранів – і окрема електронна сцена з українськими музикантами та запрошеною француженкою Ніколь Рашель з групою Modern Gaeisha.

Військовий оркестр 194-го понтонного полку встиг виступити два рази – настільки сподобався глядачам.

Головну сцену з хедлайнерами зробили в Літньому театрі – і увійти туди можна було тільки з негативним тестом на коронавірус. Кілька музичних вражень звідти:

Здається, всі дістали телефони, коли почалася пісня з фільму "Шкіра, в якій я живу". Буйка заспівала дві пісні в цьому фільмі. Буйка – це фламенко, джаз, соул і румба. Вона багато разів була номінована на латинську премію Греммі. Чарівна жінка.

Маріо Стефано П'єтродаркі. Харизмат. Стильний чоловік, який разом з колективом грає на акордеоні і бандонеоні танго П'яццолли. Подивіться його виступ з різними оркестрами в ютубі, а особливо програму пам'яті Астора П'яццолли, який дуже вплинув на Маріо.

Джекі Террассон. Заради нього половина глядачів, напевно, приїхала на "Джаз". Всі пам'ятають його виступ в 2018-ому на Монастирському. Джекі – французький піаніст, геніальний імпровізатор. Публіка шаленіє від фортепіано, контрабаса, барабанів і постійної зміни ритму на виступі його тріо. New York Times включила Джекі в список тридцяти найперспективніших джазових музикантів (поряд з Патрісією Барбер і Вінтоном Марсалісом).

А колектив Елі Дегібрі спонтанно замінив Авішая Коена цьогоріч. Елі – геніальний саксофоніст і аранжувальник. Кілька років тому його запрошували на Міжнародний день джазу в Мельбурні, де збиралися найкращі представники жанру в світі. І в тому ж році він був на "Джазі на Дніпрі", де дуже запам'ятався.


Квитки на "Джаз на Дніпрі – 2022" вже є. Де він буде проходити, поки точно не вирішили, але можна вплинути на вибір. Один з керівників "Культурної столиці" Євген Гендін проводить на своїй сторінці опитування: парк або острів? (Острів поки в лідерах). Ви теж можете залишити свою думку, якщо були на "Джазі" в різні роки.

Поділитися: