Вчора у Дніпрі почав роботу сервіс прокату електросамокатів Kiwi. Ми протестували новий міський транспорт.
Апдейт: ми зробили повний огляд цього сервісу!
З порадами, відео і коментарями власника. Тут ви дізнаєтеся, наприклад, чому самокати такі важкі і де у Дніпрі найзручніше кататися. Тисніть на кнопку нижче👇
Як це працює?
Ви встановлюєте застосунок "Kiwi – Scooter Sharing" через App Store чи Google Play, прив’язуєте свою картку і поповнюєте рахунок мінімум на 200 гривень. Шукаєте на мапі найближчий самокат. Зняти блокування самокату коштує 10 гривень, а хвилина користування – 3.
Важливо: зніміть галочку навпроти фрази "Auto-reload" (автопоповнення), якщо не хочете, щоб гроші з картки знімались автоматично.
Після закінчення поїздки слід сфотографувати транспорт там, де його залишили. Програма сама розрахує вартість. Не треба їхати на якусь спеціальну станцію: самокат можна залишити мало не будь-де. Зони паркування чітко визначені, але їх багато.
Прокат діє лише в межах певного ареалу: від парку Глоби через увесь центр і до другої Перемоги. Виїхати за межі не вийде.
Наші враження
Поява такого сервісу в місті – довгоочікувана для нас подія. Це зручно, якщо потрібно доїхати, наприклад, з Перемоги до Оперного театру. Або швидко подолати кілька кілометрів після поїздки на автобусі з лівого берега. Але якщо ви поспішаєте, враховуйте такі моменти:
По-перше, не завжди хтось залишатиме самокат неподалік від вас. Іноді треба пройти кілька кварталів.
По-друге, трапляються розряджені самокати. Перші 5 самокатів, на яких ми намагались поїхати, не запустились. Як їх відрізнити? Бачите самокат – звіряйтеся з мапою. Розряджені самокати на ній не відображаються.
Дуже зручно їхати набережною, коли немає великого потоку людей – тоді доводиться скидати швидкість до 7-8 км/год (звичайна швидкість – 15-20 км/год). Коли з’їжджаєш з набережної, стикаєшся зі звичними дніпровськими перешкодами.
Порада: перш ніж узяти в оренду електросамокат, сплануйте і дослідіть свій маршрут. Зверніть увагу на те, чи є зручні пониження на переходах, чи рівна дорога, чи високі бордюри. Враховуйте, що ви будете платити за час, коли переносите важкий (30-35 кг) самокат через бордюр або обходите яму пішки.