Від генератора до самомасажу. Все, що допоможе зігрітись у дніпровській квартирі

Від генератора до самомасажу. Все, що допоможе зігрітись у дніпровській квартирі

Де у місті придбати прилади для тепла та скільки вони коштують. 

Як будемо грітись цього сезону – питання складне. В умовах повномасштабної війни в Україні існує великий ризик ворожих ракетних ударів по котельнях, ТЕЦ, ТЕС та залізничній інфраструктурі, через яку на станції доставляють вугілля. 

Експерти прогнозують: температура в більшості багатоповерхівках максимум залишатиметься на рівні +18. Але, наприклад, у тимчасово окупованих Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях тепла взимку може не бути зовсім. Також опалення не зможуть дати в прифронтових населених пунктах, де інфраструктура сильно постраждала від обстрілів. 

У 9 громадах Дніпропетровщини, щоб уникнути критичної ситуації, планують розгорнути пункти обігріву. Їх облаштують у Криворізькому, Нікопольському та Синельниківському районах. Про це повідомили в ОВА.

У цьому матеріалі ми розкажемо про популярні та маловідомі способи зігрітися в оселі при слабкому опаленні. Та відповімо, зокрема, на такі питання: Чи варто витрачати гроші на електроковдру? Що краще їсти та в що вдягатися? Які фізичні вправи допоможуть зігрітися? 

Прилади, які допоможуть зігрітися

Експерти кажуть, найпростіше чим варто запастися – це обігрівачі, теплі ковдри та грілки. Але на фоні великого попиту вартість деяких речей зросла. Тому до їх вибору треба підійти неабияк відповідально та прискіпливо.

Фото: znaj.ua

Напевно майже кожна українська сім'я має вдома хоча б один електрообігрівач. Вони є різних типів та розміру. Економними вважаються маленькі тепловентилятори. Бо компактні, недорогі та швидко нагрівають невелике приміщення. Їхня вартість стартує від 300 гривень і сягає до 3000 грн.

Але більш ефективними є кондиціонери, електричні конвектори та обігрівачі. Наприклад, кондиціонер у квартирі допоможе зігрітися у разі відсутності централізованого опалення чи газу. Звичайний побутовий – може працювати при мінімальній температурі за вікном -15 °C. Якщо ви хочете щось більше – кондиціонер має бути оснащений підігрівом компресора, теплообмінником та автоматичним режимом розморожування. До речі, енергії він споживає менше, ніж більшість стаціонарних обігрівачів: 700-800 Вт/год проти 1500-2000 Вт/год. Проте викласти грошей за такий прилад доведеться чимало: від 2 до майже 50 тисяч гривень.

У співвідношенні ціни та якості оптимальні – електричні конвектори. Їх розміщують на стінах. Ті моделі, які мають ніжки або коліщата, легко переміщуються в будь-яке місце в приміщенні. На відміну від інших обігрівачів, у конвекторів елементи відразу обігрівають повітря. Тому споживання енергії приблизно на 25% менше. Окремі пристрої оснащені ще системою очищення повітря від пилу і мікробів. Коштують електричні конвектори від 2 до 5 тис. гривень.

Якщо обігрівач ви вже купили, але спати вночі все одно холодно – виробники радять скористатися електричною ковдрою чи простирадлом. Вони оснащені нагрівальним елементом та пультом, який контролює температуру. В деяких моделях ще передбачено таймер, що відповідає за автоматичне вимикання нагрівання у заданий час. Залежно від різноманіття функціоналу за електроковдру доведеться віддати від 700 гривень. Найдорожчі коштують майже 10 тисяч. 

Але спеціалісти застерігають від користування такими приладами. Бо спати на простирадлі або під ковдрою, яка підключена до мережі, небезпечно. Завжди існує ризик замикання дротів та виникнення пожежі. Їх краще вмикати за годину до сну, щоб зробити перебування в ліжку комфортним. Альтернатива електроковдрі взимку – водяна грілка та спальний мішок. Такий набір обійдеться в середньому у 1650 гривень. 

Фото: elektroprostynya.com.ua

Додатково власникам приватних будинків рекомендують мати бензиновий генератор. Він знадобиться, якщо вимкнуть електроенергію. Від нього можна зарядити телефон, нагріти чайник та увімкнути невеликий обігрівач. Але у квартирах чи інших закритих приміщеннях ставити їх заборонено через ризик отруєння чадним та вуглекислим газом. Вартість бензинового генератора стартує від 5 тисяч гривень. Та може сягати 30 тис. грн.

П’ять лайфхаків для зігрівання вдома:


1. Щовечора влаштовуйте контрастні ванночки для рук і ніг – вони допоможуть поліпшити кровообіг. В одну чашу налийте гарячу воду (38-40° С), в іншу – холодну. Опускайте в них руки поперемінно (процедуру почніть та закінчіть гарячою водою).

2. Пийте трав’яні чаї, чай з імбиром або лимоном, а також гарячий шоколад. Хороший рецепт для зігрівання: стакан яблучного соку та половина чайної ложки кориці, все це довести до кипіння і пити. Якщо не боїтеся зіпсувати фігуру, їжте в прикуску шоколад або солодкий батончик. Швидкі вуглеводи дадуть енергію для зігрівання.

3. Якщо ви рідко готуєте вдома, то холоди – найкращий час, щоб це змінити. Кухня, на якій увімкнена плита або духовка, одне з найтепліших місць вдома. Тоді ви точно будете менше мерзнути. Ну, а після зможете додатково зігрітися гарячою їжею.

4. Не закривайте батареї шторами, меблями чи декоративними ґратами. Адже це перешкоджає поширенню тепла. Найкраще – підняти штори та покласти на підвіконня, звільнивши радіатор.  Додатково можна встановити тепловідбивний екран із фольги між батареєю та стіною. Для цього візьміть будь-яку фольгу – будівельну чи харчову та прикріпить її до пінопласту. Таким чином, екран відбиватиме інфрачервоні хвилі від батареї в бік кімнати.

5. Килими, які влітку дехто знімає, варто повернути на підлогу. А постільну білизну рекомендується використовувати з махрових тканин та іншого щільного текстилю, який довше зберігає тепло.

Правильний одяг під час холодів

Секрет тепла не у щільності одягу, а у кількості його шарів. Відповідно чим їх більше, тим вам буде комфортніше. Перше, що варто одягнути, термобілизна. До речі, вона використовується не тільки як захист від холоду, але для того, щоб підтримувати нормальну терморегуляцію організму під час занять в спеку.

Фото: Епіцентр

Підбираючи собі термобілизну,  потрібно визначитися – для активного або пасивного відпочинку вона купується. Залежно від фізичної активності термобілизна ділиться на теплоощадну, вологопоглинаючу та гібридну. Найкращий варіант для дому – перший. Така білизна, як правило, вовняна, іноді з додаванням бавовни. Якісний комплект в середньому коштує від 700 до 1500 гривень.

Термобілизна – гарний нижній одяг під штани та светр. Вовна в такому випадку виконує функцію мікромасажера шкіри, який стимулює кровообіг, а бавовна помірно відводить вологу. Для активних навантажень така термобілизна не підходить. Бо вона швидко намокне і створюватиме дискомфорт.

Далі – кофта та худі. Тут має значення матеріал, з якого зроблений одяг. Синтетичні тканини ніколи не зігріють так, як бавовна чи шерсть. Одним  із найтепліших і найбільш м'яких матеріалів вважається фліс. Вибираючи собі костюм, віддавайте перевагу речам із повноцінним флісовим шаром, а не з напиленням.

Якщо у вас часто мерзне голова, не тіште себе сподіваннями, що капюшона буде достатньо. Не соромтеся вдягати шапку. Обличчя прикривайте шарфом. Також багато тепла людське тіло втрачає через ноги. Тому взимку їх слід оберігати від переохолодження. 

Фото: dekor.delfi.ee

Якщо двох пар шкарпеток та теплих капців недостатньо, устілки з підігрівом будуть доречні. Вони є дротові або бездротові. Найпростіші за принципом дії – на хімічному акумуляторі. В основі такої устілки – гель, який при розминанні виробляє тепло. Температура нагріву зазвичай не перевищує 40°С. Але вони гріють недовго і швидко остигають. Вартість стартує від 100 гривень.

Фото: eco-obogrev.com 

Більш ефективні – устілки на акумуляторі. Їхня дія заснована на живленні від батареї, яку ви заряджаєте заздалегідь. Працюють такі устілки від 6 до 12 годин та коштують від 400 гривень.

Також, коли холодно, не рекомендують носити прикраси. Будь-які: золоті, срібні, персні, сережки та навіть окуляри. До того ж персні на пальцях порушують нормальну циркуляцію крові. Тож вдома краще їх знімати.

Спорт як додатковий спосіб зігрітися

Фізичні вправи ще один простий спосіб швидко зігрітися. Навіть легка зарядка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Погодьтесь: один з найнеприємніших моментів у холодній квартирі  – пробудження. Щоб легше перенести період адаптації, радимо відразу зробити кілька вправ. Це можуть бути не дуже складні, але енергійні рухи. Допомагає класика жанру – "млин" або "велосипед". Під час виконання вправ вам стане тепліше, а після цього легше адаптуватися до холоду.

Фото: epicentrk.ua

З тренувань добре підходять заняття йогою або пілатесом. Вони розтягують м'язи та допомагають тримати тіло в тонусі. При цьому не посилюють тиск на судини, а навпаки, зміцнюють їх. Потрібно присісти в колінах, а руки витягнути вперед і вгору (долоні "дивляться" один на одного). Коліна не повинні заходити за пальці ніг. З наростанням зігрівального ефекту можна пробувати присідати на кілька сантиметрів нижче. Ефектів у вправі одразу декілька: зігрівання та інтенсивне прокачування м'язів стегон.

У зимовий період особливо добре позбавляє зайвих напружень масаж. Правильно виконана техніка змушує м'язи розігріватися. Кисень разом з кров'ю інтенсивніше надходить до шкіри, пришвидшується циркуляція. Крім цього, масаж підвищує імунітет, що особливо корисно в сезон застуд та грипу.

Масаж має масу різновидів. Це можуть бути поступові плавні рухи або ж швидкі та енергійні.

Фото: Українки

! Перш ніж приступити до самомасажу, рекомендуємо завчасно проконсультуватися з фахівцем, щоб виключити запальні захворювання, при яких масаж протипоказаний.

Щоб масаж не доставляв дискомфорту, процедуру слід проводити з використанням масел або кремів. Рухи слід починати плавно, шкіру необхідно підготувати, розігріти, щоб уникнути травмування. У міру виконання процедури інтенсивність рухів повинна наростати.

До основних видів масажу відносять:


‣ Класичний самомасаж – виконується за допомогою рук, масажної щітки або масажера. Починається з погладжуючих кругових рухів з наростаючою інтенсивністю далі.

‣ Баночний масаж – передбачає використання спеціальних медичних банок з силікону. Перед початком процедури слід прийняти горизонтальне положення, ретельно очистити шкіру, нанести засіб для масажу. Банка кріпиться на шкіру так, щоб всередині неї знаходилося не менше 1-1,5 см шкіри. Протягом 3-7 хвилин необхідно рухати банку по шкірі круговими рухами. Починати слід з 3 хвилин і стежити за станом шкіри. Якщо з’являється судинна сіточка – процедуру слід зупинити.

‣ Водний масаж – можна виконувати щодня, під час прийняття ванни чи душу. Треба робити кругові рухи струменем води за годинниковою стрілкою. Температура води підбирається індивідуально, напір чергується від сильного до слабкого і навпаки. Тривалість процедури – 15 хвилин. 

Зверніть увагу, якщо температура в оселі нижча за +18 градусів, лікарі не радять робити масаж тіла більше ніж 15 хвилин. Бо тоді існує ризик охолодження. В такому випадку краще обмежитися масажем/самомасажем кінцівок та обличчя. 

Вартість повного набору для зігрівання вдома

Ми підсумували все вищеперераховане та склали оптимальний перелік того, що не дасть вам замерзнути взимку. І підрахували скільки в середньому доведеться викласти грошей. 

Для однокімнатної квартири вистачить одного обігрівача. Але якщо у вашій оселі кімнат більше –  краще мати два види альтернативного опалення: 

‣ Кондиціонер з функцією обігріву – 15 тисяч грн.

‣ Електричний конвектор – 3500 грн.

На випадок сильних морозів додатково знадобляться: 

‣ Електроковдра – 1200 грн.

‣ Устілки з підігрівом – 500 грн.

Щоб тепло було не тільки у ліжку, правильно вдягаємося: 

‣ Комплект термобілизни – 800 грн. 

‣ Флісовий костюм – 1800 грн.

Додатково, тим хто живе в приватному будинку: 

‣ Бензиновий генератор –  10 тисяч грн.

Загалом: 32 800 грн.

Але якщо ви мешкаєте у квартирі, набір для тепла вийде на 10 тисяч менше. Тобто 22 800 гривень. 

Нагадаємо, що ми брали до уваги середні ціни з інтернет-магазинів.

Поділитися: