Контейнери для одягу, банк речей та волонтерські організації.
Оновлюєш свій гардероб і не знаєш куди подіти вже непотрібні речі? Раніше, частіше за все, одяг просто викидали, відвозили на дачу чи продавали на OLX. Сьогодні ж ваші сукні, штани та сорочки можуть стати справжньою підтримкою для тих, хто втратив дім, речі та звичне життя через війну. КУСТ зібрав список волонтерських організацій, які приймають, сортують і передають одяг, взуття, посуд, текстиль та іграшки тим, хто цього найбільше потребує. Допомагати легко – варто лише знати, куди звернутися.
Контейнери на "OKKO": благодійність без зайвих питань

Якщо у вас є чистий, цілий і ще придатний до носіння одяг, але ви не знаєте, куди його подіти, – просто залиште його в спеціальних контейнерах на АЗК "OKKO". Це один із найзручніших способів допомогти людям, які цього потребують.
Ця ініціатива працює понад 11 років у співпраці з благодійними організаціями "Емаус-Оселя", "Україна без меж", "Добрий самарянин" та "Помагаємо". Саме вони сортують речі та передають їх переселенцям, мешканцям деокупованих територій, багатодітним сім’ям та малозабезпеченим родинам.
У 2024 році завдяки клієнтам "OKKO" було зібрано понад 140 тонн одягу, взуття та постільної білизни. Ці речі вже допомогли людям у Харківській, Київській, Вінницькій, Львівській та інших областях, про це повідомляють на офіційному сайті "OKKO".
Адреси контейнерів у Дніпрі:
‣ вул. Калинова, 87-Л (АЗК №37)
‣ вул. Любарського, 2 М (АЗК №49)
‣ вул. Робоча, 84 (АЗК №46)
‣ вул. Панікахи, 31-Г (АЗК №40)
ТЦ "Metro" також приймає одяг та побутові речі у спеціальних баках за адресою Запорізьке шосе, 63.
"Соціальні шафи": одяг для тих, хто цього потребує

Щотижня волонтерські машини фонду "Крок надією" вирушають у містечка та села Дніпропетровщини, Харківщини, Донеччини. Разом із гуманітарною допомогою вони привозять найнеобхідніше – речі, взуття, дитячий одяг, ковдри, предмети першої необхідності.
Проєкт "Поділись теплом" працює вже 10 років. Одяг та взуття передають до будинків милосердя, дитячих лікарень, шелтерів та родин, які втратили все. У Центрах допомоги працюють "Соціальні шафи", де будь-хто може залишити речі, які ще придатні до використання.
Прийом одягу відбувається щомісяця у першу та другу неділю. Волонтери Фонду працюють на точці збору, приймають речі, сортують їх та відправляють тим, хто потребує їх найбільше, про це повідомляє фонд у своїх соціальних мережах.
Адреса пункту прийому у Дніпрі: ж/м Перемога, 5, Бульвар Слави (біля пам’ятника, з боку чорного АТБ)
Час прийому: щомісяця у першу та другу неділю, з 11:30 до 13:30
Телефон: (063)336-58-29
"Банк речей" для переселенців

Соціальний простір "Ми – Донеччина" при Покровській МВА організував "банк речей" для переселенців, де можна безкоштовно отримати вживаний, але якісний одяг для дорослих і дітей.
Особливим попитом серед переселенців користуються теплі речі: куртки, взуття, дитячий одяг, про це повідомляється на офіційному сайті Покровської МВА.
Адреса: вул. Володимира Антоновича, 56
Графік роботи: понеділок – четвер, 9:00-12:00
"Чужих дітей не буває": як ваша куртка може зігріти серце

Волонтери БФ "Чужих дітей не буває" розповідають, що ваша куртка, яку ви носили кілька сезонів, може стати рятівною для людини з прифронтового міста.
"Війна забирає все: домівки, магазини, можливість придбати навіть найнеобхідніше. Бо першочергово потрібно закрити розбиті вікна, утеплити двері, нагодувати сім’ю… А куртка? Куртка – потім".
Фонд приймає одяг, взуття, посуд, меблі.
Адреса: вул. Архітектора Олега Петрова (колишня Чернишевського), 1а
Телефон: (096)393-28-67
"Помагаєм": для тих, хто опинився у складних обставинах

Гуманітарний склад БФ "Помагаєм" вже багато років підтримує тих, хто опинився у складних життєвих обставинах. Тут завжди знайдеться місце для постільної білизни, дитячого одягу, взуття, іграшок та побутових речей, які отримують багатодітні сім’ї, малозабезпечені, люди з інвалідністю та постраждалі від надзвичайних ситуацій.
Адреса: вул. Троїцька, 3а
Номер: 0-800-330-156
"ОК Права людини Україна": акцент на дітях та сім’ях, які постраждали від війни
Благодійний фонд "ОК Права людини Україна" регулярно проводить акції з безкоштовної видачі одягу для переселенців та місцевих мешканців. Гуманітарні хаби приймають одяг, взуття та побутові речі, щоб передати їх тим, хто опинився у складних обставинах.
Адреса: пр. Дмитра Яворницького, 81.
Телефон: (096)195-27-45
Пам’ятка: 5 кроків, щоб підготувати одяг для благодійності
1. Перевірте стан речей
Одяг має бути чистим, випраним та сухим. Жодних плям, дірок, зношених місць чи зламаної фурнітури. Якщо це взуття – воно має бути в парі та без потреби в ремонті.
2. Відсортуйте та правильно спакуйте
Речі варто розподілити за категоріями: чоловічий, жіночий, дитячий одяг, верхній одяг, взуття, аксесуари. Взуття краще зв’язати парами, щоб воно не загубилося. Якщо ви передаєте речі для переробки (наприклад, трикотаж для апсайклінгу), вкажіть це на упаковці.
3. Переконайтеся, що не залишили особисті речі
Перед тим як передати одяг, перевірте кишені – там не повинно бути грошей, документів чи інших особистих предметів.
4. Не передавайте заборонене
Деякі речі не приймаються благодійними організаціями. Наприклад, вживана спідня білизна, використані гігієнічні товари.
5. Дізнайтеся, куди передаєте речі
Різні організації мають різні потреби. Деякі приймають будь-який одяг, інші – лише сезонний або в ідеальному стані. Варто уточнити умови перед відправкою.
Одяг, який вам більше не потрібен, може стати чиєюсь підтримкою у складний момент. Передавайте тільки те, що самі були б готові носити, і допомога стане справді корисною.