"Від шахти до власної пекарні". Як сім'я з Горлівки заснувала духмяний бізнес у Дніпрі? 

"Від шахти до власної пекарні". Як сім'я з Горлівки заснувала духмяний бізнес у Дніпрі? 

Двічі переселенці вже завоювали серця дніпрян смачною випічкою. 

У бурхливому Дніпрі, серед сотень магазинчиків, кафе та пекарень, є "gorbachoff.studio". Цей заклад відкрила родина з Донецької області. У ньому можна придбати золоті, хрусткі круасани, солодке печиво, пончики, покриті глазур'ю… Власниця пекарні Анна Горбачова знає головний секрет: готувати потрібно з любов'ю та задоволенням, обов’язково з найкращих продуктів. Незабаром має відкритися друга точка "gotbachoff.studio"вже  на лівому березі Дніпра. 
Як сім'ї після двох переїздів вдалось заснувати успішний бізнес читайте в нашому тексті циклу "Переселені".

"Не знали, що робити та де жити"

Фото: з соціальних мереж Анни

54-річна Анна Горбачова, яка раніше була медикинею в шахті, зараз розвиває власну пекарню. 

У 2014 році, коли почалась війна, Анна жила з трьома синами (17-річним Дмитром та 4-річним Данилом, найстарший вже жив у Києві) й чоловіком у Горлівці. Жінка працювала у підземній шахті медикинею. Але окупація змусила сім'ю виїхати та вирішувати, як та де жити далі. Обрали Торецьк у Донецький області, бо це близько до рідного міста. Сім’єю сподівались, що незабаром повернуться додому. 

"У Торецьку я вже не хотіла йти працювати медикинею, бо розуміла, що сім'ї не вистачатиме грошей. У мене було два сини, яких треба було забезпечити гарним майбутнім. Я думала, чим мені зайнятися, і, коли побачила інформацію про проведення навчання для підприємців, то вирішила піти", розповідає жінка.  

На навчанні Анні запропонували подумати, що вона робить найкраще. Жінка вміла якісно надавати невідкладну допомогу постраждалим та пекти млинці, які обожнювала вся її родини: золотисті, хрусткі по краях та надзвичайно ніжні в середині, вони відразу завойовували любов усіх, хто їх куштував. Анна зрозуміла, що саме на млинцях зможе побудувати свій перший бізнес. 

"Усе розвивалось успішно. Спочатку ми відкрили заклад з млинцями, потім пекарню магазин та ресторан. З часом середній син взяв на себе управляння рестораном", каже жінка. 

"Винесла ключі від машини й квартири та запропонувала обмінятися"

Фото: з соціальних мереж Анни

Підприємництво не давалось легко для жінки, потрібно було постійно розв'язувати різні проблеми: то оборотних грошей не вистачає, то не виходить розрахуватися з постачальником, то не вистачає, щоб бракувало коштів на оренду. Анна вчилася розвивати бізнес на власних помилках. Але найбільшою складністю виявилось нерозуміння оточення. 

"Люди зі мною дружили, спілкувалися, допомагали, але вони не зрозуміли, чому я живу у Торецьку, а не у себе у Горлівці. Була така ситуація: підійшов чоловік і почав розповідати, що окупована територія Донеччини це круто, треба їхати туди й там  працювати. Я йому винесла ключі від машини й квартири у Горлівці та сказала, що згодна обмінятися на його маленьку квартирку у Торецьку. Та він відмовився. Після цього ніхто не підходив і не казав, що окупанти це добре".

"Ночувала в Дніпрі, а працювала в Торецьку"

Після початку повномасштабної війни родина Анни не залишалась у Торецьку. Спочатку виїхали сини, вони зняли на Тополі у Дніпрі однокімнатну квартиру. З квітня Анна також частково почала жити у нашому місті. У Торецьку до листопада 2022-го ще продовжувала працювати її пекарня-магазин. Бо хоч продукти туди не постачали, а люди залишились. Жінка всіма силами намагалась допомогти: ночувала у Дніпрі (бо в Торецьку були сильні обстріли), потім їхала на гуртовий ринок на Байкальській, закуповувала продукти й везла на Донеччину. Іноді Анна робила дві такі ходки за день. Водночас родина почала розвивати бізнес у Дніпрі. 

Фото: з соціальних мереж Анни

"Пекарня то справжня магія. Я дуже люблю займатися нею. У Торецьку мамочки мені говорили, що моя пекарня це єдине місце, де  вони впевнені, у якості продукції й не боялися купувати смаколики своїм дітям. Саме тому я вирішила відкрити пекарню й у Дніпрі"

У травні 2022 року родина орендувала приміщення на проспекті Гагаріна. Воно було в поганому стані, тому розпочали ремонт. Головною складністю для Анни стало те, що вона була потрібна і в Торецьку, і в Дніпрі. Тоді середній син жінки — Дмитро, запропонував свою допомогу. Анна їздила в Торецьк, а у вільний час вчила сина пекти. 

"Син зі своїм товаришем допомагав мені, поки я не знайшла собі пекаря. Нині в нас працюють три співробітниці: дівчинка-переселенка з Маріуполя,  друга дівчинка з Торецьку, а третя   місцева".

Крамницю у Торецьку ворог розбив артилерією у лютому 2023 року. 

"Божевільна підтримка з першого місяця"

На відміну від Торецька, говорить Анна, Дніпро зустрів її сім'ю підтримкою.

Фото: з соціальних мереж Анни

"У Дніпрі все по-іншому: божевільна підтримка, може не з першого дня, але з першого місяця точно. Клієнти голосують за мене своїми грошима. Адже зараз велика конкуренція: багато бізнесів відкривається. Але у нас все одно з'явилось багато постійних клієнтів".

Найбільшим попитом в "gotbachoff.studio" користуються круасани, здоба, унікальне печиво з буряковим соком та "Наполеон". Головний секрет успішної пекарні це якісні інгредієнти та професіоналізм людей. 

"Ми готуємо як для себе, робимо на совість", каже Анна.

Восени цього року Анна подала грантові заявки та виграла два гранти поспіль: піч, тісторозкатку та кавоварку. Попри те, що бізнес розвивається, стрес є постійним супутником підприємиці. 

"Потрібно постійно розв'язувати проблеми.  У мене давно не було вільного часу, щоб відпочити. Хоча дуже подобається Дніпро, особливо набережна. Коли з'являється вільний час, я беру свою маленьку собаку, виїжджаю туди та просто гуляю".

Анна на найближче майбутнє планує відкрити другу пекарню на лівому березі Дніпра. Перший буханець сподівається випекти ще в цьому році. 

За новинами пекарні двічі переселенців можна слідкувати тут. 

Поділитися: